Продавець AGRO-LANDING розвиває свій бізнес на Prom.ua 8 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4403 відгуків

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 09:00 найближчого робочого дня (завтра, 16.05).

ул. Богдановская, 44, Львів, Україна
+380 (96) 003-54-54
+380 (95) 193-91-11
AGRO-LANDING

Як правильно садити лохину весною

Як правильно садити лохину весною

Вирощування лохини в Україні - процес досить трудомісткий та витратний в часі, проте з якісними саджанцями можна успішно вирощувати цю культуру та отримувати високий врожай протягом років. І щоби полегшити вам це завдання, команда Agro-Landing підготувала для вас корисні поради щодо посадки та догляду за лохиною. 

 

Саджанці лохини для вирощування в Україні

Ми дуже часто отримуємо питання від багатьох садівників “Які є сорти лохини для вирощування в Україні?” Відповідь на це питання не проста, оскільки в нашій країні кліматичні умови можуть відрізнятися в залежності від регіону. Скажімо так, травень на Закарпатті дещо інший, ніж цей самий період десь у Сумах. 

Саме тому ми рекомендуємо звернути свою увагу саме на морозостійкі саджанці лохини, які вирізняються своєю витривалістю при низьких температурах:

  • Саджанці лохини Дюк - сорт раннього терміну дозрівання, який витримує зниження температури до -35 градусів за Цельсієм. З одного дорослого куща можна зібрати до 4 кг ягід за сезон. 
  • Саджанці лохини Блю Голд - сорт із середнім терміном дозрівання. Йому притаманна висока морозостійкість до -32 градусів за Цельсієм. Врожайність сягає від 7 до 9 кг.
  • Саджанці лохини Спартан -  ще один середньостиглий кущ, який чудово підходить для вирощування в Україні. Він має високу морозостійкість, що позитивно позначається на його врожайності. 

 

Вибір місця для посадки лохини

Де краще посадити лохину - питання, яке турбує як тих, хто вирощує лохину в промислових масштабах, так і тих, хто вирішив посадити кілька кущиків на своїй ділянці. 

Ця культура надає перевагу затишному та безвітряному місцю, яке, в той же час, добре освітлюється сонцем протягом усього дня. Варто зазначити, що ділянка повинна бути в міру затишною, щоб це не призвело до надто раннього цвітіння кущів. Інакше вам доведеться потурбуватися про те, щоби захистити свої рослини від ранніх заморозків. 

Перед тим, як садити лохину, є ще один момент, який варто враховувати, - кислотність грунту. Для успішного зростання лохини досвідчені садівники використовують спеціальну грунтосуміш, що забезпечує гарний та смачний врожай. Тому дуже часто використовують старі бочки, ящики або садову стрічку з агроволокном з дірочками. У них висаджують рослини та присипають підготованою землею. Якщо ж ви вирішили посадити саджанці у відкритий грунт, вам все одно необхідно попередньо підготувати ділянку.

 

Підготовка грунту: про що потрібно знативирощування грунту в україні

Як ми вже зазначали вище, посадка лохини весною потребує спеціального грунту. Після того, як ви обрали оптимальне місце, ретельно перекопайте грунт, видаливши з нього сміття, зайве каміння та бур’яни. 

Лохина чудово розвивається при кислотності грунту 3,5 - 5 рН, тому якщо вам необхідно підкислити його, використовуйте торф у поєднанні з тирсою, корою, опалим листям та хвоєю. 

Більше інформації про цю процедуру ви можете знайти у нашій статті Як зробити кислий ґрунт задля кращого зростання та цвітіння рослин.

За 2-3 тижні до посадки лохини підготуйте ями, щоби грунт у них трохи осів. Для цього викопайте лунки до 1 метра в ширину та 20 см у глибину. При висадці кількох екземплярів рекомендуємо дотримуватися між ними відстані не менше 30-50 см для малих рослин та 1-1,5 метра - для великих. А між рядами - від 1 до 3 метрів відповідно. 

 

Посадка лохини: покрокова інструкція

Пропонуємо вам просту схему як правильно посадити лохину:

  1. Саджанці, які ви придбали, необхідно попередньо замочити у воді разом із контейнером на 30 хв, після чого їх можна акуратно вийняти без пошкодження для кореневої системи.
  2. Акуратно розімніть руками грунтовий ком із корінням, обережно його розправляючи.
  3. На дно ями покладіть дренаж. Для цього можна використовувати кору сосни, шишки та соснові голки. 
  4. Деякі садівники огороджують бортики ями шифером, щоб не допускати розростання кореневої системи за межі підготовленого грунту. 
  5. Розмістіть саджанець у ямі та присипте грунтосумішшю. Не потрібно надто заглиблювати рослину, оскільки вона має поверхневе коріння.
  6. Після посадки рясно полийте саджанці. 
  7. Для збереження вологи та стабільної температури рекомендуємо також замульчувати місце посадки. 

 

Догляд за лохиною після посадки

Коли посадка лохини позаду розслаблятися не варто, оскільки в подальшому необхідно доглядати за культурою та підтримувати відповідні умови вирощування. 

 

Підживлення

Схема підживлення лохини проста, оскільки ця культура не вимагає багато поживних речовин. У якості добрив та мульчі одночасно можна використовувати перепрілий гній та кислий торф, які допоможуть отримати кращий урожай. 

За потреби використовуйте спеціальні добрива для лохини, які містять в собі всі необхідні мікроелементи. 

Протягом сезону лохину підживлюють двічі:

  1. перед початком періоду вегетації (березень - квітень);
  2. після періоду цвітіння рослини (кінець травня - початок червня).

 

Обрізка

Обрізка лохини також проводиться весною перед початком періоду вегетації. Варто зазначити, що для дворічних саджанців ця процедура є обов’язковою. Необхідно видаляти всіх сухі та пошкоджені пагони, що обтяжують кущ. Так само необхідно трохи вкоротити основні пагони.

Важливо! Якщо ви помітили, що лохина має слабку кореневу систему, варто вкоротити всі її основні пагони вдвічі, а квіткові бруньки обірвати. 

 

Полив

Лохина надає перевагу оптимальній вологості, тому тут впадати у крайнощі не варто. Рекомендуємо використовувати не більше 1 відра води на тиждень в суху погоду, а під час дощів поливи варто взагалі призупинити. 
 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner