Продавець AGRO-LANDING розвиває свій бізнес на Prom.ua 8 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4130 відгуків
УВАГА, ОБРОБКА ЗАМОВЛЕНЬ НА ПРОТЯЗІ 8-10 РОБОЧИХ ДНІВ!

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи сьогодні вихідний. Вашу заявку буде оброблено найближчим робочим днем.

вул. Богданівська, 44, Львів, Україна
+380 (96) 003-54-54
+380 (95) 193-91-11
AGRO-LANDING

Саджанці Обліпихи

Ще недавно обліпиха не дуже цінувалася у садівництві. Колючі гілки, кислі плоди, безліч кореневої порослі - навряд чи садівники зрадіють всьому цьому. Але все ж таки обліпиха корисна, а її ягоди цілющі, так що виділити невеликий шматок землі на ділянці під такі ягідні чагарники дуже навіть можна. Тим більше, купити саджанці обліпихи простіше простого. 

У нашому інтернет-магазині ви знайдете величезний вибір такого посадкового матеріалу за доступними цінами. Погортайте каталог та оформлюйте замовлення з доставкою до вашого населеного пункту і ми доставимо ваші саджанці в найшвидші терміни.

 

Як вибрати місце для вирощування обліпихи

Насамперед потрібно уважно підійти до вибору саджанців. Сорти повинні бути адаптовані до умов вашого регіону. Це пов’язано з тим, що в обліпихи дуже невеликий період спокою. Вже в січні кущі хочуть прокинутися та почати розвиватися. Тому дуже важливо вибирати обліпиху з урахуванням вашого клімату.

Що стосується місця для посадки, обліпиха саджанці віддають перевагу ділянці із кислотністю грунту 6,5 або 7. Якщо грунт кислий, бажано вапнувати його додаванням меленого вапняку або вапняного туфу. Буквально 200-400 г розкислювача вистачить на 10 років. 

Ще врахуйте рівень залягання ґрунтових вод. Вони мають бути не вищими, ніж на глибині 2 метри.

 

Поради щодо посадки обліпихи

Перед посадкою ділянку бажано перекопати в багнет лопати. Спільно з цією процедурою можете внести трохи сульфату калію, суперфосфату та перегною. Далі можна приступити безпосередньо до посадки саджанців:

  1. Зробіть посадкові ями шириною та глибиною 65 см. Між кущами дотримуйтесь відстані в 2 метри.
  2. Саджанцям потрібна опора, тому у центрі кожної ями вбийте кілочки заввишки близько одного метра.
  3. Насипте сюди родючу землю та поставте на неї саджанці обліпихи.
  4. Розправте коріння і засипте рослини заздалегідь підготовленою грунтосумішшю. До субстрату можна додати крупнозернистий пісок, перегній або торф в однакових пропорціях.
  5. Ущільніть ґрунт і простежте за тим, щоб коренева шийка рослини заглиблювалася не більше ніж на 3 сантиметри.

Після посадки бажано залишити біля саджанця невелику лунку для поливу. Не забудьте також підв'язати обліпиху до кілочка, після чого можна влити пару відер води. А після вбирання вологи замульчуйте ділянку сухою землею або перегноєм.

 

Тонкощі догляду за кущами обліпихи

Доглядати обліпиху абсолютно не важко. Навесні необхідно виконати санітарну обрізку куща, видаливши сухі, пошкоджені, травмовані гілки. У травні починайте полив рослин. Якщо взимку було багато снігу, а навесні йшли дощі, вносити воду можна трохи згодом.

Інші рекомендації щодо догляду:

  • під час активного росту ягід слідкуйте за тим, щоб ґрунт біля куща не пересихав;
  • підживлення починайте з 3 року зростання. Причому вносьте лише фосфор і калій, оскільки рослина здатна сама забезпечити себе азотом;
  • обрізати пагони можна навесні, влітку та восени. Найчастіше цю процедуру планують на початок року, поки на вулиці ще прохолодно, а сама обліпиха перебуває у стані спокою.

Таку рослину можна вважати невибагливою. Воно чудово відгукується на догляд, тому труднощів з ним ніяких не виникне.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner