Продавець AGRO-LANDING розвиває свій бізнес на Prom.ua 8 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4258 відгуків
УВАГА, ОБРОБКА ЗАМОВЛЕНЬ НА ПРОТЯЗІ 5-7 РОБОЧИХ ДНІВ!

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи сьогодні вихідний. Вашу заявку буде оброблено найближчим робочим днем.

вул. Богданівська, 44, Львів, Україна
+380 (96) 003-54-54
+380 (95) 193-91-11
AGRO-LANDING

Як зробити кислий ґрунт задля кращого зростання та цвітіння рослин

Як зробити кислий ґрунт задля кращого зростання та цвітіння рослин

Кожен садівник мріє виростити квітучий та врожайний сад на своїй ділянці. І не важливо, чи ви вирощуєте рослини в промислових цілях, чи для власного споживання - гарного результату хочеться всім. 

Та буває так, що скільки зусиль не докладай, а врожай все ніяк не відповідає очікуванням. Одна із найпопулярніших причин цього - невідповідність ґрунту, а точніше його рівня кислотності. Але не потрібно впадати у відчай, адже це можна легко виправити і у цій статті ми розповімо вам як це зробити швидко, легко та не за всі гроші світу.

 

Що таке кислий ґрунт

Перш ніж перейти до способів як підкислити ґрунт в домашніх умовах, варто розібратися із самим поняттям кислотності ґрунту.

Кислим називають той ґрунт, у якому досить низький рівень (менше 7) pH. У випадку, якщо кислотність ґрунту рівно дорівнює 7, то такий ґрунт називають нейтральним, а все, що вище - утворює лужне середовище. 

Кислий ґрунт визначають за такими головними рисами:

  1. Дуже часто низький рівень pH спричинений вищим вмістом водню (Н+) у ґрунті.
  2. Кислий ґрунт може мати також і високий вміст алюмінію.
  3. Внаслідок нестачі деяких мікро- та макроелементів у кислому ґрунті деякі рослини можуть припинити свій ріст та розвиток.
  4. Кислому ґрунту притаманна висока розчинність алюмінію та інших токсичних іонів.

 

Для чого закислювати ґрунт

Як ми вже згадували вище, багато садових, у тому числі й виноград, які вирощують на українських ґрунтах, негативно реагують на кислі ґрунти. Проте існують й інші рослини (такі як гортензія, азалія, сфагнум, лохина тощо), які, навпаки, не полюбляють лужне середовище. Саме для успішного вирощування такого виду рослин і необхідно знати як закислити грунт в домашніх умовах.

Крім цього, закислення ґрунту допомагає боротися з бур’янами, які чудово відчувають себе саме в нейтральних і лужних ґрунтах. А закислення ґрунту може змінити умови настільки, що бур'яни стають менш конкурентоспроможними в порівнянні з культурами.

 

Шкала рівня кислотності

Шкала кислотності ґрунту, відома також як pH-шкала для ґрунту, вимірює рівень кислотності або лужності ґрунту і вказує на його характеристики. Як зазначається в журналі Агроном, ґрунти поділяються на такі класи:
дуже сильнокислі – рН< 4,0; 
сильнокислі – рН=4,1-4,5; 
кислі – рН=4,5-5,0; 
слабокислі – рН=5,0-5,5; 
близькі до нейтральних – рН=5,5-6,0; 
нейтральні – рН=6,0-7,0 ;
лужні при рН > 7,0.

 

Як правильно визначити рівень кислотності

Один із найпоширеніших способів, за допомогою яких визначають кислотність ґрунту - наочні спостереження. За наявністю тих чи інших рослин, що насіюються на вашій території, можна визначити кислотність, нейтральність чи лужність ділянки. 

Наприклад, якщо ви помітили у своєму саду такі рослини, як жовтець, щавель, хвощ, щука чи м’ята, то скоріш за все у вашому ґрунті низький рівень pH. У випадку із розростанням волошки, кропиви, осоту, пирію чи гірчака ваш ґрунт може відноситися до нейтральних. А от подорожник, полин, вероніка, бор та берізка є яскравими ознаками лужного середовища ділянки. 

Однак, варто зауважити, що такі спостереження є досить суб’єктивними та неточними, і можу використовуватися лише для приводу вимірювання кислотності ґрунту, а не бути його основним показником. 

Для точного вимірювання кислотності ґрунту ми рекомендуємо використовувати спеціальні засоби (лакмусовий папір або вимірник кислотності ґрунту). 

 

Як підкислити ґрунт в домашніх умовах

Підкислити ґрунт на ділянці можна різними способами. Все залежить від типу вашого ґрунту, та результату, якого ви хочете досягти.

  • Використання органічних або мінеральних добрив.

Торф, листяний компост або свіжий гній чудово підходять для підкислення пухких повітро- та водопроникних ґрунтів. Хоча таке підкислення відбувається повільно, ефект від нього залишається надовго. У цьому випадку ми рекомендуємо використовувати 10 кг перегною або 3 кг свіжого гною на 1 кв метр для збільшення кислотності на 1 одиницю.

  • Використання кислот та кислотовмісних розчинів.

Для підкислення важких глинистих ґрунтів чудово підійде колоїдна сірка (для істотної зміни кислотності восени), аміачна селітра (для легкого підкислення весною), сульфат заліза (м’якший, але більш швидкий ефект), сульфат амонію та сірчанокислий калій (для слабкого підкислення під час перекопування ґрунту восени).

  • Використання розчинів органічних та неорганічних кислот.

Такі органічні та неорганічні кислоти як сірчана, лимонна, щавлева кислоти, марганцевокислий калій, розчин столового 9% оцту тощо, допомагають швидко підкислити ґрунт. Варто зауважити, що найдієвішим із цих способів є використання саме сірчаної кислоти або ж свіжого акумуляторного електроліту (невикористаного).

  • Використання сидератів.

Сидерати (біла гірчиця, соя, люпин, овес, рапс тощо) допомагають підтримувати кислотно-лужний баланс на оптимальному для вас рівні. Це відбувається за рахунок перегнивання зеленого добрива, яке збагачує ґрунт азотом та злегка підкислює його. 

  • У каталозі нашого інтернет-магазину ви також можете придбати готовий препарат, що чудово підійде для підкислення ґрунту для лохини та інших ягідних культур. 

 

Подальша підтримка кислотного балансу вашого ґрунту

Підкислення ґрунту - це лише половина справи, оскільки ґрунт постійно вимивається, що може повертати його рівень кислотності до попереднього. Саме тому для збереження кислотності ґрунту ми рекомендуємо дотримуватись наступних інструкцій:

  • Важливо періодично вимірювати рівень pH ґрунту, щоб слідкувати за його станом і вчасно виявляти будь-які зміни.
  • Щоб підтримувати кислотність ґрунту, ви можете вносити кислі матеріали, такі як торф, сірка або амонійний сульфат. Ці матеріали допомагають знизити рівень pH ґрунту.
  • Уникайте внесення в ґрунт матеріалів, які можуть підвищити рівень pH, таких як вапно або попіл.
  • Рослини також можуть впливати на кислотність ґрунту через свої корінні системи і витрату поживних речовин. Тому слід враховувати вимоги рослин і здійснювати відповідний догляд.
  • Вологість ґрунту також може впливати на його кислотність. Регуляція вологості може допомогти зберегти оптимальний рівень pH.

Тепер, коли ви дізнались основні правила як підкислити ґрунт та як підтримувати його кислотність, ви зможете легко виростити сад своєї мрії для себе та своєї родини. 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner