Продавець AGRO-LANDING розвиває свій бізнес на Prom.ua 8 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
5019 відгуків
Осінь у вашому саду: найкращі саджанці для осінньої посадки!
вул. Богданівська, 44, Львів, Україна
+380 (96) 003-54-54
+380 (95) 193-91-11
AGRO-LANDING

Топ-5 саджанців хурми для вирощування в Україні

Топ-5 саджанців хурми для вирощування в Україні

Ще досі багато садівників вважають саджанці хурми екзотичною рослиною, яку неможливо виростити в українському кліматі. Проте це не так. Завдяки старанним зусиллям селекціонерів ми отримали чудові сильні та морозостійкі саджанці хурми, що гарно зростають і плодоносять в Україні. 

Більшість сортів, що представлені у нашому каталозі і про які йтиме мова далі, легко витримують сильні морози, можуть рости на будь-яких грунтах, а головне - взагалі не вибагливі у догляді. 

 

Популярні сорти хурми

Якщо ви хочете зайнятися вирощуванням хурми на власній ділянці, ретельно вибирайте сорти, що вам підійдуть. Звертайте увагу на такі особливості, як вік, вимоги щодо догляду, витривалість до посухи чи низьких температур тощо. 

Нище представляємо вам Топ-5 кращих сортів хурми, які стали фаворитами наших садівників.

 

Хурма Шарон

Хурма Шарон - один із найбільш популярних морозостійких сортів, який може витримувати зниження температури до -25 градусів за Цельсієм. Плоди цієї хурми вирізняються яскраво вираженими помаранчевими відтінками. Смакові особливості досить високі, нагадують суміш айви, яблука, абрикоса і хурми. 

Шарон має хорошу врожайність. Так, доросла рослина за рік може дати понад 30 кг плодів. А вага одного фрукта коливається від 100 до 180 грамів. Період плодоношення настає восени, а до жовтня плоди повністю дозрівають. Хурма добре зберігається та транспортується. 

 

Хурма Божий Дар

Наступний популярний сорт - хурма Божий Дар. Це є самоплідний морозостійкий сорт із середнім терміном дозрівання.  Він не потребує запилювача, тому вам достатньо висадити один саджанець, щоб отримати смачний та рясний врожай. 

В період плодоношення, що припадає на осінь, на рослині з’являються великі плоди до 185 г кожен. Загалом з однієї рослини можна зібрати понад 50 кг плодів. Їм притаманний темно-помаранчевий відтінок, наближений до бордового. Якщо вас зацікавив цей сорт, у нашому каталозі ви можете придбати однорічні саджанці хурми Божий Дар висотою до 1 метра. 

 

Хурма бурштинова Гіганттоп-5 саджанців хурми

Третій популярний сорт хурми серед наших садівників - бурштиновий Гігант. Він належить до ранніх сортів. Оскільки рослина має як чоловічі, так і жіночі квітки, вона не потребує запилювача. Дорослий саджанець легко витримує зниження температури до -37 градусів за Цельсієм і не потребує додаткового укриття. 

Якщо ваша ділянка є досить невеликою, або у вас обмаль місця з інших причин, то бурштиновий Гігант саме для вас. Він має компактні розміри, його максимальна висота не перевищує 3,5 метра. Крім цього, цей сорт дуже добре піддається обрізці та формуванню. 

Хурма вступає в плодоношення вже на 2-3 рік після посадки, а середня вага одного плоду становить 115-120 грам. 


Хурма Волове серце

Хочете справді дуже солодку та соковиту хурму? Спробуйте для себе Волове серце. Цей сорт справжній маст хев серед поціновувачів солодких плодів. Вона володіє неймовірними смаковими властивостями, має великі плоди до 250 грам і рясне плодоношення. За сприятливих умов вирощування Волове серце дає від 55 до 120 кг плодів за рік. 

Волове серце добре підходить для вирощування в промислових масштабах, оскільки чудово транспортується і має гарну лежкість. При дотриманні всіх умов агротехніки, таких як полив, відповідний грунт та підживлення, хурма може витримувати до -25 градусів за Цельсієм. 

 

Хурма Корольок

Жоден список топових сортів хурми не обходиться без цього сорту. Хурма Корольок - це рослина із дуже солодкими плодами, для появи яких не потрібен запилювач. Загалом дерево виростає до 3,5 метрів, тому потрібно врахувати цей факт при посадці у своєму саду. 

Доросла рослина плодоносить рясно великими плодами. Вага одного становить близько 250 грам, а загалом з дерева можна зібрати від 5 до 10 кг за один сезон. Рослина не є морозостійкою, тому рекомендуємо використовувати додаткове укриття на зиму. Тим не менш, неймовірний смак її плодів вартий будь-яких зусиль. 

 

Вирощування хурми у відкритому грунті

Багато садівників вирощують хурму в Україні у відкритому грунті. Для цього необхідно, щоб земля прогрілася до 14015 градусів за Цельсієм. Якщо ви висаджуєте одразу кілька саджанців, врахуйте між ними відстань не менше 4 метрів. 

Схема посадки виглядає таким чином:

  1. Попередньо замочіть коріння хурми у стимуляторі росту.
  2. Викопайте яму розміром 70х70 см.
  3. На дно ями покладіть 20-сантиметровий шар дренажу із битої цегли або керамзиту. 
  4. Грунт з ями змішайте з нітроамофоскою, перегноєм та компостом.
  5. Завчасно також подбайте і про опору для саджанця. 
  6. Засипте трохи землі та розташуйте саджанець на невеликому підвищенні. 
  7. Заповність рослину землею та легенько втрамбуйте. 
  8. Після посадки рясно полийте саджанець теплою відстояною водою та замульчуйте.

Якщо у вашому регіоні досить холодні зими, то варто додатково підготувати саджанець. Більш детально про це читайте у нашій статті Підготовка хурми до зимівлі: що потрібно зробити?

 

Вирощування хурми в тепличних умовах

Ви також можете вирощувати хурму у тепличних умовах або в оранжереї. У такому випадку спосіб пересадки саджанця не відрізняється від посадки звичайних кімнатних рослин. 

  1. Оберіть горщик відповідного розміру.
  2. На дні розмістіть дренаж. 
  3. Далі додайте підготовану грунтосуміш та розмістіть саджанець.
  4. Після посадки легенько втрамбуйте та полийте рослину.

Такий саджанець розміщуйте в місці, де багато сонячного світла протягом не менше 10 годин на добу. Особливо це важливо в період активного росту та розвитку. Оптимальна температура для хурми влітку становить +24-25 градусів за Цельсієм, а взимку - +8-10 градусів за Цельсієм.

 

А якщо вам цікаво, коли саме садити ті чи інші рослини, рекомендуємо вам ознайомитися з нашим Посівним календарем на червень 2024. 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner