Продавець AGRO-LANDING розвиває свій бізнес на Prom.ua 8 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4387 відгуків

Зараз у компанії неробочий час. Замовлення та повідомлення будуть оброблені з 09:00 найближчого робочого дня (сьогодні).

ул. Богдановская, 44, Львів, Україна
+380 (96) 003-54-54
+380 (95) 193-91-11
AGRO-LANDING

Рекомендації по догляду за полуницею

Рекомендації по догляду за полуницею

Поради

Полуниця — це назва рослин і їх ягід деяких видів роду Суниця. Полуниця представляє собою багаторічна трав'яниста рослина, що досягає у висоту 15-40 див. Розгалужена мичкувата коренева система заглиблюється в грунт на 30-40 см. великі Прикореневі листки мають короткі черешки трійчасто-складної форми. У полуниці виділяють вуса, ріжки і квітконоси. Про врожайність рослини можна судити за кількістю ріжків в кущі і обсягом квітконосів на ріжку. Суцвіття складаються з 5-12 білих квіток, які цвітуть приблизно 20 днів. Ягодою прийнято іменувати розрослася квітколоже. Але насправді плодами є маленькі горішки коричневого кольору, що знаходяться на поверхні цього квітколожа.

Корисні поради:

- при посадці полуниці, 100% приживлюваність забезпечать укорінювачі, такі як Чистий аркуш, Корневін, Grandis.

- для подолання стресу після пересадки необхідно провести обробку - Епіном, Цирконом, Viva.

- для швидкого зростання потужної кореневої системи, садівники використовують - Grandis, Gumi Gold.

- у боротьбі з бур'янами на грядках з полуницею застосовують гербіцид вибіркової дії Мастак, а так само гербіцид Мастак + Мортал

- для ефективного знищення шкідливих організмів використовують Актеллик, Вертимек і Хорус, Мобіль від захворювань

- у весняно-літній період саджанці підгодовують - Агрохімпак для ягід, Новоферт "Ягода" або Майстер-агро для ягід.

- для розвитку і рясного плодоношення культури застосовують - Плантатор ріст плодів, а потім Плантатор дозрівання, Стимовіт для ягід

- протягом осіннього періоду проводиться підгодівля - нітроамофоска, Курник, зуперфосфат.

При будь-якому способі посадки і для всіх сортів рослини догляд за полуницею включає харчування і розпушування грунту, полив і прополку, підживлення і захист від комах-шкідників. На кожному етапі є нюанси, визначають необхідність, частоту і послідовність тієї чи іншої дії.

Приступаючи до догляду

Загальний період догляду за полуницею триває з кінця березня до кінця жовтня і залежить від режиму погоди на конкретній території. Наприклад, в північних широтах весна наступає на 1-1,5 місяці пізніше, а осінь на 3-4 тижні раніше, ніж у центральних або південних. Слід завважити, що з повсюдним погіршенням екологічної обстановки, спостерігається різка зміна погоди. Тому не варто довіряти народним прикметам, де прийнято починати догляд за полуницею час, який припадає на зійшов сніг або припинення заморозків. Приступати до догляду за рослиною слід з встановленням стійкої (до 5 днів) температури не нижче -5°С і вологості повітря в межах 70-80%. Якщо на ділянці посаджено полуниця ремонтантна, вирощування і догляд можна починати при більш низький температурі і вологості, такі сорти досить морозостійкі.

Полив, розпушування та видалення бур'янів

1. При першому контакті з ділянкою полуниці слід привести кордон між коренями й черешками листків врівень з поверхнею землі. Навіть самий чесний підхід до справи з великим ентузіазмом і працьовитістю виявиться марним, якщо коріння полуниці оголені або стебла розташовуються в грунті. При підвищенні коренів над поверхнею грунту (навіть на один сантиметр), вони будуть высушиваться сонцем і вітром. Коли стебла знаходяться нижче рівня поверхні грунту, то при першому поливі вони будуть засипані землею. При обох варіантах і незалежно від того чи здійснюється догляд за ремонтантної полуниці або іншими сортами, нові листя і квіти можуть ніколи не з'явитись.

2. Кущі з сильно засипаними стеблами необхідно звільнити, викопати їх разом з грудкою землі, зберігає коріння, і пересадити з дотриманням згаданої кордону. Садять полуницю в ямку діаметром не більше 10 см і на глибину до 20 см, після чого поливають (на 1 кущ до літра води). Кущики добре приживуться, якщо їх поливати щодня, у дощову погоду додатковий полив не потрібно.

3. Догляд за полуницею під час цвітіння, як і догляд за полуницею під час плодоношення включає зволоження ґрунту, правила якого необхідно суворо дотримуватися. Полуниця не терпить «лягушатника», який «люблять» огірки. Перший полив після зими повинен бути мінімальним, щоб підготувати ґрунт для розпушування, що забезпечує доступ кисню до нижньої частини рослини. Надалі, якщо температура повітря не досягає +20°С, потрібно буде поливати грядки не рідше 1 разу на три дні, при досягненні +25°С - 1 раз на добу, вище – 2 рази в день, вранці у період з 8.00-9.00, увечері в проміжку з 21.00 до 23.00.

4. При поливі вода повинна розходитися до коріння, що досягається за допомогою спеціальної насадки-розсікача або простим перекриттям великим пальцем 2/3 отвори шланга. Тримати шланг слід строго вгору з нахилом приблизно на 30°, намагаючись рівномірно обертати по всій площі полуниці. Розпушування проводять одночасно з поливом, і не варто забувати, що воно входить в період появи перших листочків, так і в догляд за полуницею після збору ягід. Рихлити грунт потрібно на глибину не більш 15 см, відступаючи на 1-2 см і знижуючи інтенсивність по мірі наближення до кореневої системи (глибина розпушування біля коренів до 2-3 см). До дозрівання ягід розпушування треба проводити 2-3 рази в тиждень, догляд за полуницею після збору врожаю вимагає розпушування не більше 1 разу для підготовки до зими.

5. Якщо при посадці використовувався «ледачий» спосіб, коли кущі поширюються безладно, то обробка грунту може стати серйозною проблемою. У такому разі утворюється суцільний шар, де верх – родюча основа, а низ – органічна мульча (опале частини рослин), що створює сприятливе середовище для зростання полуниці. «Килимове покриття досить щільне, але крихке, його легко пошкодити. Щоб цього уникнути, рихлити грунт найкращої трикутної сапкою без полотна в центрі. При інших способах посадки загальна довжина робочого інструменту повинна бути на 5-6 см коротше самого маленького відстані між грядками.

6. Прополка бур'янів при «лінивому» способі посадки не потрібно, вони просто не виростають із-за того, що корені і стебла рослини знаходяться в обмеженому просторі з власним мікрокліматом. В інших випадках полоти бур'яни слід вручну, приблизно через 30-40 хвилин після поливу. Прополку можна поєднати разом з розпушуванням. Для вирівнювання поверхні після розпушування або прополки можна скористатися граблями невеликого розміру, при цьому слід уважно стежити за процесом, щоб не зачепити коріння.

Подкормка

1. Підживлення кущів проводять двічі за сезон. Перше харчування полуниця отримує на початку весни, друге, коли йде догляд за полуницею після врожаю. У складі підгодівлі повинні міститися: магній, фосфор і калій. В якості підгодівлі найбільш зручні сухі аміачні суміші, вони не вимагають кропітких вимірів з наступним розведенням. Такі кошти потрібно насипати тонким рівномірним шаром навколо кущів, а потім полити, щоб вони ввібрали в грунт.

2. Прибираючи ділянку після холодів, як правило, спалюють старі гілки, траву та інші відходи» рослин, використовуючи потім золу для добрива. «Підгодовувати» полуницю золою протипоказано, так як вона окисляє коріння.

3. Найпопулярніше і поширене добриво – гній, але для полуниці його застосовують, якщо грунт сильно збіднена, що нерідко виявляє недосвідчений садівник після покупки своєї першої дачі. Грунт, позбавлений корисних речовин, має потрісканий вигляд, сірий колір, з працею піддається розпушування навіть після рясного поливу. У такому разі удобрюють рослина гноєм 1 раз до початку цвітіння, коли йде активний ріст молодих листків. Для цього потрібно приготувати розчин з гною і води в співвідношенні 1 до 15-20. Поливають полуницю таким розчином з лійки без розсіює насадки. Поливної патрубок лійки наближають до поверхні землі (на висоту до 20-25 см) і струмінь розчину направляють по грядках між кущами. Після того, як розчин вбереться, грунт навколо кущів потрібно розпушити, і в цей же день (через 5-6 годин) провести полив.

4. Для отримання великого урожаю і в короткі терміни (за 3-4 тижні) використовують комплексні добрива, які містять хімічні компоненти, які прискорюють ріст, збільшують розміри та «м'ясистість» ягід полуниці. Але краще почекати, не гнатися за швидким і великим урожаєм, що дозволить уникнути подальшого споживання ягід з шкідливими нітратами та нітритами. Якщо грунт не збіднена, досить аміачної підживлення.

Полуниця: посадка й догляд, особливості пересадки

Місце виростання полуниці необхідно міняти 1 раз в 3-4 роки, так як рослина за цей час слабшає, гірше плодоносить, ягоди дрібнішають. Найкращі результати дає пересадка з початку весни до середини літа, так як в цей час спостерігається природна активність зростання всіх частин рослини. Осіння пересадка може призвести до гіршої виживаності полуниці в зимовий період. На місцях, де раніше був картоплю, капусту або огірки, не рекомендується, щоб росла полуниця. Посадка і догляд у відкритому грунті безпосередньо впливають на стан кущів.

Для пересадки необхідно брати сильні і здорові рослини, бажано не більше 2-річного віку, а також кущики, утворені на вусах. Ділянка, призначена для пересадки, необхідно перекопати, внести одне з органічних добрив, роздрібнити грудки грунту. Переважний відстань між саджанцями - 20-30 см один від одного. Після посадки необхідно полити кожен кущик під корінь.

Для того щоб полуниця почала повноцінно рости, цвісти і активно плодоносити, їй потрібно не тільки певна температура і вологість повітря, але і дбайливе ставлення. При дотриманні простих правил по догляду рослина здатна дати великий урожай і радувати своїми плодами до наступного літа.

Догляд після збору врожаю: обрізка старого листя

Акуратно обріжте все старе листя, намагаючись не пошкодити сердечка і молоді листочки. Це зручніше зробити, якщо полуниця на ваших грядках підібрана за термінами плодоношення, і сорти однакових термінів згруповані по рядах. Ранні сорти можна обробляти першими, поки не з'явилися молоді листя. В той же час більш пізні сорти ще продовжують плодоносити. Не варто спізнюватися з цією процедурою, тому що з відростанням молодого листя вам знадобиться більше часу і старанності. До того ж, хвороби і шкідники, що з'явилися за сезон на старих листках, встигнуть перейти на нові. Видалити засохлі за сезон листя і всі рослинні залишки з ваших посадок: на них теж залишаються збудники хвороб. Якщо помітите, що відростають молоді листочки полуниць зморщуються, деформуються, це означає, що рослини заражені суничним кліщем. Обробіть суницю будь-яким препаратом від кліща (акарицидів). Хороший результат дає обробка препаратами Актеллик, Фітоверм, Актара або розчином колоїдної сірки.

Розпушування і добриво полуниці в кінці сезону

Ретельно розпушіть ґрунт у міжряддях на глибину 10 см. Безпосередньо близько кущів розпушувати глибоко не можна, щоб не пошкодити кореневу систему. У полуниці вона розташовується поверхнево. Під час розпушування злегка підгортайте кущики, щоб полуниці, що відростають у цей час на ріжках, придаткові корені опинилися під шаром ґрунту.

Враховуючи, що в цей період полуниця набирає сили для наступного плодоношення і дуже вимоглива до запасу поживних речовин, необхідно підживити. Для цього внесіть у грунт повне мінеральне добриво з мікроелементами. Розрахунок: 20-30 грамів на 1 квадратний метр. Найкраще для цього підійдуть спеціальні добрива для полуниці, що містять усі необхідні елементи у збалансованому вигляді. Непогано підходить для цієї мети амофоска: крім основних елементів живлення (азот, фосфор, калій) вона містить кальцій, магній та сірку.Уникати потрібно хлоромістких добрив, тому що полуниця не переносить хлору. Дуже хороший результат дає внесення перегною, який не тільки удобрює грунт, але і значно покращує її структуру.

Після внесення добрив закладіть їх у грунт. Щоб після поливу на поверхні грунту не утворювалася кірка, замульчуйте грядку торфом.

 

 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner