Продавець AGRO-LANDING розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
5285 відгуків
Увага відправка замовлення протягом 5-7 днів!
вул. Богданівська, 44, Львів, Україна
+380 (96) 003-54-54
+380 (95) 193-91-11
AGRO-LANDING

Як садити полуницю навесні: основні правила та рекомендації

Як садити полуницю навесні: основні правила та рекомендації

Полуниця - ягода, аромат якої повертає нас в солодке літо та безтурботне дитинство. Вона є ідеальним варіантом для десертів з іншими корисними продуктами (такими як насіння чіа, сир, йогурти тощо). Цю рослину вже давно вирощують українські садівники. І сьогодні ми розкажемо вам основні секрети як правильно садити полуницю. 

 

Сорти полуниці для вирощування в Україні

Першим етапом вирощування полуниці є покупка якісних саджанців, що чудово пристосовані до вирощування в українському кліматі у відкритому грунті. У нашому каталозі ви можете знайти безліч сортів, які вирізняються чудовими характеристиками. А найпопулярнішими серед них є:

  • Саджанці полуниці Альбіон - високоврожайний ремонтантний сорт полуниці. Ягоди вирізняються великими розмірами та приємним смаком.
  • Саджанці полуниці Королева Єлизавета - відноситься до одних із найпопулярніших сортів ремонтантної полуниці. Мають високу врожайність та гарний товарний вигляд. 
  • Саджанці полуниці Монтерей - сорт з великими ягодами, що приємні на смак. Культура вирізняється високою врожайністю та повторним плодоношенням за один сезон.  

 

Найкращий час для посадки полуниці

Полуниця відноситься до тих культур, які можна висаджувати у відкритий грунт як весною, так і восени. А ті екземпляри, які були вирощені у контейнері, - навіть і влітку.

Багато садівників стверджують, що починати весняну посадку полуниці варто тоді, коли земля розмерзлась і можна без проблем підготувати грядку. Ми ж рекомендуємо не поспішати із цією справою та приступати до посадки у другій половині квітня - на початку травня (тоді, коли грунт прогріється до +10 градусів за Цельсієм). 

Варто зазначити, що при весняній посадці полуниці отримати врожай можна вже на наступний рік. 

 

Посадка полуниці у відкритий грунт

Підготовка до посадки полуниці - відповідальний процес, який варто розпочинати заздалегідь. Весною придбані саджанці полуниці можна попередньо обробити препаратами для коренеутворення. Крім того, необхідно обрати найкраще місце та підготувати спеціальну грунтосуміш. 

 

Вибір місця 

Великоплідна полуниця надає перевагу сонячним ділянкам, у той час як садову суницю найкраще садити у півтіні. Культура не переносить посухи та сильного перезволоження. Тому рекомендуємо обирати саме ті ділянки, де немає ризику підтоплення та застою води. 

 

Підготовка грунту

Полуниця надає перевагу грунту із кислотністю 5,7-6,2 рН - він також повинен бути легким та добре дренованим. Буде плюсом, якщо ділянка для полуниці містить в собі багато перепрілої органіки. 

Якщо ви вирішили посадити полуницю навесні, то підготувати посадкові ями потрібно ще восени. Для цього у викопані лунки внесіть перепрілий гній, золу, а також добрива із калійно-фосфорним складом. Якщо ж ви пропустили етап осінньої підготовки, тоді перед весняною посадкою додайте у лунки трохи нітроамофоски замість калійно-фосфорних препаратів. 

 

Схема посадки полуниціпосадка полуниці весною

Існує багато способів посадки полуниці весною. Кожен садівник обирає для себе саме той варіант, який йому найбільше подобається. Ми ж розглянемо основні схеми посадки полуниці у відкритий грунт. 

 

Посадка гніздами

Цей спосіб посадки допомагає зекономити площу та виглядає наступним чином:
Один кущ полуниці висаджується посередині, інші - навколо нього.
Відстань від центрального куща повинна становити 5-10 см.

 

Посадка окремими кущами

Посадка окремими кущами допомагає забезпечити хорошу циркуляцію повітря між рослинами, оскільки відстань між ними становить близько 30-40 см. Крім цього, у такому випадку саджанці мають достатньо місця для свого максимального розвитку та плодоношення. 

Варто зауважити, що такий метод має і свої недоліки, серед яких використання великої території, необхідність розпушування грунту, прополювання та обрізка зайвих вусів.

 

Посадка під агроволокно

Аговолокно виконує функцію штучної мульчі, захищаючи рослини від бур’янів та випаровування вологи. Саме тому інколи використовують також тирсу, солому, сіно тощо. 

Отож, як садити полуницю на агроволокно?

  1. Вибрану посадку очистіть від бур’янів, добре прополіть.
  2. Розрихліть грунт, додайте до нього відповідні добрива. 
  3. Накрийте землю агроволокном. 
  4. Зробіть отвори для посадки полуниці. 

Досвідчені садівники зазначають, що такий спосіб вирощування полуниці сприяє її більш швидкому плодоношенню.

 

Посадка килимом

При посадці килимом саджанці висаджують на відстані 15-25 см між кущами. Особливість цього способу в тому, що в такому випадку рослинам не обрізають вуса, даючи вільно розвиватися. Це допомагає зберегти вологість ґрунту та зменшити ріст бур’янів. 

 

Посадка на високі грядки

Високі грядки зазвичай використовують тоді, коли ділянка не дуже підходить для вирощування полуниці (наприклад, високе залягання грунтових вод тощо). Крім того, цей варіант досить зручний для догляду за розсадою. 

Отож, як зробити високу грядку?

  1. Підготуйте спеціальні короби (можна використати дерево, дошки або шифер).
  2. Зніміть верхній шар грунту.
  3. Застеліть агроволокном, щоби грунт не просідав.
  4. Покладіть на дно дренаж.
  5. Далі грубі гілки, бадилля органічні відходи.
  6. Наступним шаром будуть мінеральні добрива та компост.
  7. В кінці - родючий грунт.

 

Вертикальна посадка

Якщо у вас досить обмежена ділянка, то вертикальна посадка полуниці - саме для вас. До того ж, такий спосіб виглядає досить естетично, за посадкою зручно доглядати і всі рослини захищені від гризунів. 

Для цього використовують горщики, труби або короби, які розміщують один над одним. Головне - регулярно поливати рослини та завчасно зробити отвори для відведення зайвої вологи. 

 

Догляд за полуницею після посадки

Догляд за полуницею складається з прополювання, обрізки, поливу та підживлення. 

  • Регулярно видаляйте бур’яни та розпушуйте грунт для кращої циркуляції повітря. 
  • За потреби обрізайте зайві вуса, щоби рослина не розвивалася за межі грядки. 
  • Поливайте рослини в міру, щоби не допустити перезволоження. 
  • Схема підживлення полуниці залежить від сезону та потреб конкретних рослин.

Якщо вам цікаво дізнатися більше інформації не тільки про те, як садити полуницю, а й як за нею доглядати, рекомендуємо вам також ознайомитись із нашою статтею Рекомендації по догляду за полуницею.

 

А про вирощування малини читайте у нашій новій статті 10 правил вирощування малини.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner