Продавець AGRO-LANDING розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
5333 відгуків
Увага відправка замовлення протягом 8-10 днів!
вул. Богданівська, 44, Львів, Україна
+380 (96) 003-54-54
+380 (95) 193-91-11
AGRO-LANDING

Чи потрібно скошувати клубніку на зиму?

Чи потрібно скошувати клубніку на зиму?

За правильних умов догляду полуниця (або ж як ї часто називають, клубніка) так як і  саджанці ремонтантної малини та інші рослини дає рясний та корисний врожай. Проте після завершення періоду плодоношення багато садівників задають собі питання: а що ж робити далі? Чи потрібно скошувати клубніку на зиму? Відповідь вас дещо здивує і зараз ми пояснимо вам чому. 

 

Чи потрібно косити бадилля клубніки на зиму?

Після завершення плодоношення настає період, що відіграє ключову роль у подальшому зростанні та розвитку рослини. Коли саджанці полуниці не обтяжені плодами, всі її сили йдуть на те, щоби відновити розвиток молодого листя, кореневої системи та свіжих бруньок. І всі ті поживні речовини, що рослина отримує після плодоношення, направлені саме на стебла та коріння. 

Мабуть, не варто пояснювати, що міцність полуниці прямо впливає як на її морозостійкість, так і на врожайність у наступні роки. Якщо бадильце рослини скосити, то вона втратить шанс на отримання всіх поживних речовин, щоби зміцніти до настання холодної пори. Саме тому ми не рекомендуємо скошувати полуницю, якщо для цього немає чітких підстав. 


Коли краще косити та як косити бадилля клубніки?Скошування полуниці

Скошування полуниці може бути корисним тоді, коли рослина сильно постраждала від хвороб чи шкідників і таким чином ви хочете вберегти її від подальшого поширення зараження. Ще одна причина для скошування - надмірне розростання вусиків, що надто виснажує саму рослину і може значно зменшити врожай наступного року. 

Процедуру скошування найкраще проводити протягом 10 днів після збору врожаю (приблизно місяць липень). При цьому рослини скошують не повністю, а залишають 5-7 см від рівня ґрунту. Якщо ж скосити полуницю надто пізно, вона втратить свою морозостійкість. 

Важливо! Після скошування хворих та уражених частин рослини все бадилля необхідно спалити. 

 

Що варто робити з полуницею після її плодоношення?

Після того, як ви зібрали врожай, необхідно ретельно оглянути рослини. Якщо загалом культура виглядає добре, можна провести вибіркову обрізку. Зокрема, варто обрізати саме старе листя, якому вже кілька років. Обрізка - справа делікатна, тому використовуйте для цього лише гострі секатори або садові ножиці.

Важливо! Деякі садівники рекомендують одразу викопувати рослини, які заражені хворобами та шкідниками, а не частково скошувати їх. 

Після того, як ви провели обрізку, варто прибрати ділянку. Старе листя потрібно спалити, а місце між рядками обережно перекопати. Після таких процедур корисно буде обробити рослини розчином карбофос. А ще через 14 днів можна внести комплексні добрива.

 

Висновок

Вирощування полуниці - справа досить тривала, проте зовсім не складна. І як ми бачимо, після збору врожаю догляд за нею не припиняється. Уважно оглядайте свої рослини і при потребі обов’язково проводьте всі необхідні процедури, у тому числі і скошування полуниці. 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner