Продавець AGRO-LANDING розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
5285 відгуків
Увага відправка замовлення протягом 5-7 днів!
вул. Богданівська, 44, Львів, Україна
+380 (96) 003-54-54
+380 (95) 193-91-11
AGRO-LANDING

Чи потрібно та для чого затримувати сніг під деревами?

Чи потрібно та для чого затримувати сніг під деревами?

Сніг під деревами, особливо якщо він припав ніжно та легко, створює унікальну картину, яка магічно трансформує оточуючий світ. Однак, за всім цим величезним естетичним задоволенням, ховається ще й природний феномен, який може мати значний вплив на рослини та екосистему в цілому. 

У цій статті ми розглянемо, яку користь може приносити сніг під деревами, а також визначимо, чи є необхідність у спеціальних заходах для збереження цього чарівного зимового покривала.


Для чого накопичувати сніг під деревами

Багато садівників схильні вважати, що сніг під фруктовими деревами потрібно накопичувати для того щоб створити позитивний ефект на подальше пробудження та зростання рослини. Зокрема, побутує думка, що це сприяє захисту від гризунів та холоду, додатково зволожує дерево та допомагає зробити пробудження рослини більш плавним. 

 

Додаткове зволоження дерев

Снігопади - це справді основне джерело вологи для рослин, що зимують. Деякі садівники утрамбовуюють сніг під деревами, щоби той довше танув. Проте так робити категорично заборонено, оскільки від довготривалого лежання втоптаного снігу весною рослина може вимокнути та впріти. До того ж, під час можливих заморозків тала вода знову замерзне, що негативно позначається на стані кореневої системи. 

Натомість ми рекомендуємо шар снігу, що утворився під деревом, посипати деревною золою. Також ви можете розбити задубілі грудки снігу лопатою, щоби пришвидшити процес їхнього танення. 

 

Чи він справді захищає від холоду?

Шар пухкого снігу під деревами здатний захистити рослини від холоду, оскільки допомагає підтримувати більш-менш стабільну температуру. 

Важливо! Сніг повинен бути пухким, але не втрамбованим!

Коли сніг накопичується навколо дерев або на ґрунті, він створює ізольований шар, який запобігає втраті тепла від поверхні ґрунту. Це особливо важливо в зимовий період, коли низькі температури можуть спричинити замерзання ґрунту та пошкодження коріння рослин. Сніг також захищає ніжні частини рослин, такі як бруньки та кора, від морозного вітру та низьких температур.

Пам'ятайте, що найкраща підготовка дерев до зими - це та, яка проведена заздалегідь. Тому обов’язково виконуйте всі осінні поливи, підживлення та мульчування. 

 

Чи зможе сніг захистити від гризунів?

На жаль, думка про те, що сніг може допомогти захистити дерева від гризунів є помилковою. Ці маленькі надокучливі істоти здатні прокладати собі шляхи у досить твердих матеріалах, у тому числі й замерзлому снігу. 

Саме тому не варто покладатися на снігові покриви у цьому питанні, а самотужки боротися зі шкідниками при перших же ознаках їхньої появи. 

 

Чи допомагає сніг для поступового пробудження?

Наявність снігу справді сприяє більш пізньому пробудженню рослин, що для деяких дерев навіть в користь. Та якщо надворі вже давно плюсова температура, то дерева, які знаходяться під снігом, не можуть отримувати поживні речовини. 

У випадку, якщо ви помітили, що на ваших деревах з’явилися перші бруньки, це означає, що дерево виходить із зимової сплячки. Саме тому в таких ситуаціях ми рекомендуємо прибирати сніг з-під рослин, що прокидаються. 

 

Інструменти для снігозатримання

Снігозатримання взимкуЯкщо ж ви вирішили використовувати сніг як додаткове укриття для дерев, то не варто втрамбовувати його. Натомість заздалегідь підготуйте різноманітні інструменти, що допомагають затримувати пухкий сніг якомога довше.

Чудовим снігозатримувачем виступають щити з кукурудзи, пагонів малини чи вербових прутів, фанерних листів, шиферу тощо, розставлених по всьому периметру саду. Висота щитів не повинна перевищувати 80-100 см. Розташуйте їх щільними рядами в сторону холодних вітрів. 

Чудовим інструментом для затримання снігу є також гілки дерев та чагарників, зв’язаних у пучки під деревами. Більше про формування пристовбурних кіл на зиму читайте тут.

 

Яким рослинам снігозатримання навколо дерев може тільки зашкодити?

Багато рослин, особливо тих, що не відрізняються високою морозостійкістю, позитивно реагують на високі сніги. Зокрема, до таких відносяться смородина, малина та ґрус, які чудово себе почувають повністю засніженими.

Та є й інші культури, для яких більш ніж метровий шар снігу загрожує випріванням. До таких відносяться чорноплідна горобина, вишня та слива. Не полюбляє високих снігів і садова суниця.

Ось так виглядає оптимальна висота шару снігу для різних садових культур:

  • садова суниця - до 80 см;
  • аронія, ожина, вишня, малина, слива - 80-100 см;
  • обліпиха, яблуня та груша - до 120 см;
  • йошта, аґрус і смородина - до 130 см.
     

Чому не варто втрамбовувати сніг навколо дерев?

Як ми вже згадували вище, сніг і справді може послужити справжнім спасінням у мороз. Проте мова йде лише про пухкий сніг, який пропускає повітря. А добре втрамбований сніг матиме лише зворотній ефект. 

Під час втрамбовування снігу, особливо щільного, його частину може бути витіснено повітрям. Це може призвести до втрати ізоляційних властивостей снігу, а отже, зменшення його ефективності у якості природного теплоізолятора. Крім того, втрамбований сніг може знизити доступ води до кореневої зони, що особливо важливо в зимовий період, коли рослинам також потрібна волога.

 

Висновок

Як ми бачимо, хоча зима - період не найсприятливіший, проте завдяки снігу ми можемо організувати максимально м’яку зимівлю для своїх рослин. Головне - знати основні нюанси укриття дерев та завчасної підготовки до холодної пори року. 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner