Продавець AGRO-LANDING розвиває свій бізнес на Prom.ua 8 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
5059 відгуків
Посадіть свій майбутній врожай цієї осені разом з нами!
вул. Богданівська, 44, Львів, Україна
+380 (96) 003-54-54
+380 (95) 193-91-11
AGRO-LANDING

Як доглядати за садом взимку

Як доглядати за садом взимку

Зима - це час, коли більшість садових культур переходять у довгий стан спокою після всіх осінніх приготувань. Та навіть в такий період необхідно доглядати за садом, виконуючи ряд процедур. Що робити взимку садівникові та на що звернути увагу в першу чергу - давайте розбиратись. 

 

Догляд за вічнозеленими рослинами

Вічнозелені рослини - справжня знахідка взимку, адже вони прикрашають сад своїм декоративним виглядом протягом усього року, незалежно від сезону. Якщо цього року зима видалась сніжною, можете відпочити. Але в протилежному випадку рослинам може знадобитися додатковий полив. 

Важливо! Проводьте полив лише тоді, коли протягом тривалого часу немає заморозків та такі не передбачаються у найближчий час. 

Проводячи догляд за садовими рослинами взимку, намагайтесь сильно не топтати сніг навколо них, щоби не пошкодити їхні корені. 

 

Догляд за газоном

Взимку газон необхідно залишити в спокої. Строго не рекомендується ходити по ньому, оскільки коли травинки замерзають, їх дуже легко пошкодити, що негативно впливає на декоративність.

Якщо цьогоріч випало надто багато снігу, зайвий шар необхідно прибрати. Коли сніг тане, а потім знову замерзає - це позбавляє газон доступу до повітря. Саме тому прибирайте зайвий сніг, щоби позбавити себе зайвого клопоту весною. 

 

Прибирання снігуДогляд за садом взимку

Легкий та пухкий сніг не становить ніякої загрози садовим рослинам і, навпаки, може надати їм додаткової декоративності. Та у випадку довготривалих та рясних опадів вашим деревам та чагарникам може знадобитися додаткова допомога, щоби важкий сніг не пообламував їхні гілки. 

Зайвий сніг можна розкинути поверх компосту, оскільки більш вища стабільна температура, яку триматиме сніг, сприятиме швидшому компостуванню. 

Більше про роль снігу для плодових дерев читайте тут

 

Догляд за чагарниками та деревами

Узимку також можна займатися санітарною обрізкою таких культур як смородина, барбарис, груша, малина, аґрус, яблуня тощо. Оскільки в цей час рух соку по гілках рослин відбувається більш повільно, він майже не витікатиме у місцях зрізу. 

Важливо! Зимовою обрізкою можна займатися лише у сонячний та сухий день, коли температура повітря не падає нижче 0 градусів за Цельсієм. В протилежному випадку ви ризикуєте нашкодити рослині.

Схема зимової обрізки виглядатиме наступним чином:

  • Обстежте чагарник на наявність сухих, мертвих гілок та гілочок, а також гілок, які можуть бути заражені хворобами чи пошкоджені шкідниками.
  • Видаляйте зайві гілки, особливо ті, які ростуть всередині крони та перехрещуються.
  • Стежте за тим, щоб обрізка була рівномірною та чистою, уникайте розривів або нерівних зрізів, які можуть стати джерелом інфекцій.
  • Після обрізки обов'язково обробіть відкриті зрізи захисним засобом для зменшення ризику зараження.

 

Висновок

Догляд за садовими культурами взимку є важливим етапом, оскільки правильні заходи допомагають рослинам витримувати холод, запобігають пошкодженням та забезпечують їм оптимальні умови для здорового росту та розвитку.

Старайтесь взимку в саду проводити якомога менше часу, щоби зайвий раз не турбувати їхній спокій. 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner