Продавець AGRO-LANDING розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
5223 відгуків
Увага відправка замовлення протягом 5-7 днів!
вул. Богданівська, 44, Львів, Україна
+380 (96) 003-54-54
+380 (95) 193-91-11
AGRO-LANDING

Навіщо на зиму пристовбурні круги у плодових дерев

Навіщо на зиму пристовбурні круги у плодових дерев

Пристовбурні кола - це територія навколо дерев, співмірна розміру кореневої системи. У природних умовах дерева чудово ростуть і без додаткового формування пристовбурного кола, наприклад, у лісах. Проте якщо ви вирощуєте сад для отримання пишного цвітіння та високого врожаю, підтримання пристовбурних кіл допоможе вам досягти бажаного результату. 

 

З чого найкраще зробити пристовбурні кола

Пристовбурні круги зазвичай формують при посадці рослин. Їх можна робити з безліччю різних варіантів: засіяти газоном, посадити різноманітні квіти, засипати ґрунтом чи корою тощо. Варто додати, що в таких випадках вам знадобиться додаткове укриття пристовбурних кіл на холодний період року. Давайте розглянемо їх більш детально. 

 

Посадка декоративних рослин

Багато садівників практикують висаджувати під садовими деревами різноманітні квіти. Цей варіант має не лише декоративну функцію, а й практичну. У період цвітіння така клумба приваблюватиме бджіл та багато інших корисних комах, а також відлякуватиме гризунів. 

Важливо зауважити, що під плодовими деревами, які потребують регулярних обробок пестицидами та фунгіцидами, краще не садити культури, які ви будете вживати в їжу (суниця, їстівна зелень тощо). Натомість надавайте перевагу цибулинним (крокуси, проліски, мускарі тощо). 

 

Засіювання газоном

За допомогою рівно засіяного газону кожен сад перетворюється на справжній райський куточок. Загалом, така практика досить поширена, проте тут є ряд недоліків:

  • по-перше, молоді саджанці не підходять для такого сусідства, оскільки їх можна легко пошкодити при скошуванні трави;
  • по-друге, трава перешкоджає підживленню, тому варто подбати про невеликі отвори, через які ви зможете вносити мінеральні речовини та інші добрива;
  • по-третє, засівання травою може стати однією із причин повільного зростання та зменшення врожаю.

 

Чорний пар

Один і найпростіших способів створення пристовбурних кіл - регулярне видалення бур’янів та розпушування ґрунту (обмін повітря). Цей варіант ідеально підходить саме для молодих плодових дерев, які негативно реагують на будь-яку конкуренцію при таких процедурах як полив або підгодівля.

 

Мульчуванняоформлення пристовбурних кіл

Мульчування - чудовий спосіб оформлення пристовбурних кіл, оскільки не вимагає від садівника багато часу та зусиль. Крім того, що ділянка навколо дерев залишається привабливою протягом усього року, така “подушка” сприяє також збереженню вологи та стабільної температури ґрунту. 

Зазвичай у ролі мульчі використовують такі матеріали:

  • кора;
  • солома;
  • деревна тріска;
  • скошена трава;
  • спеціальні мати з кокоса.

 

Коли кращий час для укриття дерев

В Інтернеті можна знайти багато статтей, в яких розповідаються точні дати, коли укривати дерева на зиму. Та все ж, краще орієнтуватися на температуру та погодні умови саме у вашому регіоні. Як тільки температура почне стабільно триматися позначки -5 градусів за Цельсієм - сміливо можете приступати до роботи. 

Важливо! Не накривайте рослини надто рано, оскільки це може призвести до пробудження бруньок. 

 

Як правильно приготувати пристовбурні кола дерев

Підготовка рослин до зими - дуже відповідальний крок, оскільки від вдалого зимування залежатиме успішність врожаю у наступному сезоні. Загалом, цей процес складається з кількох основних кроків:

  1. Ще на початку осені зменшіть та припиніть усі поливи. А у листопаді (в залежності від погодних умов вашого регіону) виконайте крайній полив, що забезпечить рослину вологою на всю зиму.
  2. Коли листя опаде, приберіть його, а також всі сухі гілки та інше сміття із пристовбурного кола. 
  3. Як тільки температура повітря стабільно триматиметься -5 градусів за Цельсієм, замульчуйте дерева.
  4. Крім пристовбурного кола, ви також можете загорнути стовбур дерева в агроволокно, щоби захистити рослину від перепаду температур.
  5. Мульча не повинна торкатися стовбура дерева. А її шар має становить близько 20 см.

 

Як правильно та коли відкривати дерева після зими

Багато дерев потребують викривання весною, коли зимові морози вже минули, але до початку активного зростання нових пагонів. Це може бути в квітні або на початку травня, залежно від конкретних кліматичних умов у вашому регіоні. 

Важливо відкривати дерева перед початком активного зростання весняних бруньок. Це дозволить деревам легше відновитися та розпочати новий вегетативний сезон.

Як це зробити правильно?

  • Не видаляйте усі матеріали відразу. Робіть це поступово, дозволяючи деревам адаптуватися до нових умов.
  • Якщо кора дерева пошкоджена або відкрилася під впливом зимових умов, розгляньте можливість захисту цих областей. Використовуйте захисні матеріали або білу фарбу для запобігання сонячному опаленню і пошкодженню кори.

 

Висновок

Правильна підготовка дерева та пристовбурних кіл до зими - важливий етап у вирощуванні будь-яких культур. Звісно, морозостійкі рослини не так схильні піддаватися негативному вплив унизьких температур, проте мульчування може допомогти їм уникнути зайвого стресу. До того ж, таке укриття сприяє збереженню вологи та насиченню поживними речовинами впродовж усієї зими. 

 

Пов’язані статті:

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner