Продавець AGRO-LANDING розвиває свій бізнес на Prom.ua 8 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4268 відгуків
УВАГА, ОБРОБКА ЗАМОВЛЕНЬ НА ПРОТЯЗІ 5-7 РОБОЧИХ ДНІВ!

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи сьогодні вихідний. Вашу заявку буде оброблено найближчим робочим днем.

вул. Богданівська, 44, Львів, Україна
+380 (96) 003-54-54
+380 (95) 193-91-11
AGRO-LANDING

Саджанці Гортензії

Гортензія - рослина із сімейства Гортензієві, куди входить близько 80 різновидів чагарників, ліан та невеликих дерев. Квіти гортензії дрібні, зібрані у кулясті суцвіття. Вони не випромінюють аромат, але виглядають дуже красиво. Таку квітку неможливо залишити поза увагою, навіть якщо в саду росте безліч інших рослин. Однозначно варто посадити саджанці гортензії на своїй ділянці, тим більше їх вирощування особливих турбот не завдасть.

Види та сорти гортензії

Сьогодні у світі налічується понад 7 десятків видів гортензії, які, в свою чергу, поділяються на ще більшу кількість сортів. В залежності від того яка гортензія ціна на неї буде різною.В Україні ви можете зустріти такі різновиди цієї прекрасної рослини:

 

Вибір місця для посадки 

Під саджанці садової гортензії бажано вибрати таке місце, в якому вони будуть відмінно рости і розвиватися. Перша вимога – достатня кількість світла. Гортензія любить природне освітлення, причому це стосується будь-яких сортів рослини. Намагайтеся виділити під чагарники сонячне місце без протягів та сильних вітрів.

Друга вимога – ґрунт. Ґрунт повинен бути пухким з нейтральною або трохи кислою реакцією. Лужний ґрунт можна підкислити верховим торфом або покупним засобом. Зверніть увагу, щоб поблизу рослини не було інших чагарників або дерев з поверхневою кореневою системою. Адже згодом вони почнуть "боротися" за воду та поживні речовини, через що можуть постраждати.

 

Підготовка до посадки та посадка

Висаджують саджанці гортензії крупнолистої та інших видів за приблизно однаковою схемою:

  1. Зробіть посадкову яму такого розміру, в якому вільно поміститься коренева система разом із земляною грудкою.
  2. Внесіть сюди органічні та мінеральні добрива. Підготуйте також суміш ґрунту з торфом.
  3. На грунтосуміш у ямі поставте саджанець гортензії, розправте коріння і присипте землею. Простежте, щоб коренева шийка злегка височіла над поверхнею ділянки.

Наприкінці полийте пристовбурне коло і дочекайтеся, поки вода вбереться. Тепер можна накрити ділянку мульчею із хвої або кори, щоб волога менше випаровувалась.

 

Догляд за саджанцями

Щоб чагарник без проблем прижився на новій ділянці, ви можете в нашому розділі Гортензія купити саджанці гарної якості. Але без належного догляду все одно не обійтись. Дотримуйтесь таких рекомендацій:

  • у посушливий час щотижня поливайте кущі. На 1 дорослу рослину потрібно 3-5 відер теплої відстояної води. Якщо у якості мульчування ви використали торф, кількість поливів можна скоротити;
  • кілька разів за сезон розпушуйте ґрунт біля рослини, щоб до коріння надходило достатньо кисню та вологи;
  • для рясного цвітіння підгодовуйте саджанці гортензії щонайменше двічі на сезон. Перше добриво вносять у період початку цвітіння. Друге – після того, як гортензія відцвіла. Навесні використовуйте розчин сечовини. Протягом літа рекомендується вносити гноївку.

 

Обрізка та формування гортензії

Регулярна обрізка допомагає зберегти здоров'я та форму гортензій, сприяє росту більш міцних гілок та пишному цвітінню. Оптимальний час для обрізки - весна, до початку активного росту рослини. 

Головна мета обрізки - стимулювати ріст нових пагонів та зберегти баланс між кількістю квітів та листя. Під час обрізки слід видалити старі, слабкі або пошкоджені гілки, спрямувати ріст більш здорових пагонів та зберегти бажану форму куща. Для досягнення різноманітних форм гортензій, таких як кущ, дерево або плетений стовпчик, важливо правильно обрізати пагони, керуючи їхнім напрямком та довжиною. 

Коли рослина досягає 3-4 річного віку, обрізка є обов’язковою. Проводити її також варто ранньою весною до розпускання бруньок і початку соковиділення. Обрізайте дуже довгі пагони на висоті 3-4 бруньок. Не забувайте також видаляти пошкоджені гілки.

 

Підготовка рослини до зими та захист від шкідників

Якщо у вашому регіоні зими холодні, ви можете обрати для себе морозостійкі сорти гортензії. В іншому випадку вам обов'язково потрібно буде подбати про укриття. Для цього обріжте саджанці після цвітіння на 30 см від ґрунту. Покрийте пристовбурні кола товстим шаром мульчі, за бажанням додатково використайте агроволокно як захист від вітру та перепадів температури.

Якщо ви побачили найменші ознаки наявності шкідників на гортензії, використовуйте спеціальні засоби для боротьби з ними. 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner