Продавець AGRO-LANDING розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
5223 відгуків
Увага відправка замовлення протягом 5-7 днів!
вул. Богданівська, 44, Львів, Україна
+380 (96) 003-54-54
+380 (95) 193-91-11
AGRO-LANDING

Створення саду лікарських рослин

Створення саду лікарських рослин

Лікарські трави - чудовий спосіб організувати територію на своїй ділянці. Крім декоративної функції, вони можуть також стати джерелом краси та здоров’я для вашого організму. Тому ми зібрали для вас найпопулярніші пряні трави, які можна вирощувати у своєму саду, а також основні поради щодо їхнього використання. 

 

Які лікарські трави можна вирощувати в саду

Коли мова йде про лікарські рослини, що вам перше спадає на думку? М’ята, чебрець, пустирник, полин? Чи усі ці культури разом? І це не дивно, оскільки в українській культурі люди здавна використовували силу цих пряних трав для лікування, підтримки здоров’я та приготування запашної їжі. 

 

Шавлія лікарська

Шавлія широко використовується в багатьох сферах нашого життя: медицині, кулінарії, косметології тощо. Її часто можна побачити у складі лікарських препаратів, що призначені для боротьби з запальними процесами. Крім цього, чай з шавлії допомагає покращити роботу шлунково-кишкового тракту. Також з неї готують різні настоянки, ефірні олії та приправи. 

Шавлію найкраще вирощувати на світлих і теплих ділянках. Вона чудово переносить посуху і не терпить надлишку води. Якщо ви хочете вирощувати шавлію як лікувальні рослини, рекомендуємо садити її подалі від доріг, оскільки культура дуже легко забруднюється пилом. 

 

М’ята та меліса 

Не дарма м’ята та меліса часто згадуються в парі, оскільки їхнє чебрець фото лікувальні властивостіпоєднання дає подвійний ефект. 

М’ята - лікарська рослина, відома всім своїм освіжаючим ароматом. Вона здатна покращити травлення, зменшити здуття та газоутворення. Крім цього, поширеними є препарати з м’ятою, які допомагають при застуді чи бронхіті. 

Меліса ж має більш заспокійливу дію та легкий лимонний аромат. Чай з меліси здатний зменшити нервову напругу, стрес, а також покращити сон. Як і м'ята, меліса допомагає при шлунково-кишкових розладах, зменшуючи здуття, газоутворення та спазми. 

Вирощувати м’яту та мелісу краще на сонячних ділянках, хоча може підійти і легка півтінь. Грунт варто обрати добре дренований та вологий. Ідеальний рівень кислотності для цих рослин - 6.0 - 7.0 pH. Щоб домогтися таких умов, радимо сіяти насіння лікарських рослин одразу в контейнери. 

 

Лаванда 

Ще однією красивою та корисною рослиною є лаванда. Ця лікарська культура широко використовується у косметології і медицині. Вона також відома як декоративна рослина, яку висаджують в групових посадках, альпійських гірках чи в окремих контейнерах. 

Лаванда відома своїми заспокійливими властивостями. Її аромат допомагає зменшити стрес, тривогу і поліпшити сон. Ефірну олію лаванди часто використовують в ароматерапії для лікування безсоння та нервової напруги. 

Лаванда любить сонячні місця і потребує щонайменше 6-8 годин прямих сонячних променів на день. Обирайте для неї легкі, добре дреновані грунти з нейтральною або лужною реакцією. 

 

Чебрець 

Чебрець - це багаторічна рослина, відома своїми лікарськими та кулінарними властивостями. Найбільш відомий вид чебрецю – чебрець звичайний, також відомий як тим'ян або чебрець садовий.

Чебрець часто використовують для зменшення запалення у різних частинах тіла. Він допомагає в лікуванні ран, порізів та інших ушкоджень шкіри. Чебрець має антибактеріальні властивості і може допомогти боротися з інфекціями, включаючи респіраторні інфекції та інфекції сечових шляхів. Крім цього, він заспокійливо діє на нервову систему, зменшуючи напругу та стрес. 

Чебрець, як і інші лікарські рослини, надає перевагу сонячним ділянкам, хоча може стерпіти й легку півтінь. Найкраще обирати для нього місця з хорошою циркуляцією повітря. Ви можете посадити чебрець як у відкритий грунт, так і у горщик у ролі кімнатної рослини. 

 

Материнка (Орегано)

Орегано, або як дехто його називає, материнка звичайна - це ще одна лікарська рослина, відома своїми корисними властивостями. Орегано містить сполуки, такі як карвакрол і тимол, що мають потужні антибактеріальні властивості та допомагають боротися з бактеріальними інфекціями. Вживання цієї рослини у їжу підвищує вироблення травних соків, що, в свою чергу, сприяє покращенню травлення. Із орегано часто готують корисні чаї, настоянки, ефірні олії та приправи. 

Вирощувати материнку найкраще на сонячних та добре провітрюваних ділянках. Якщо ви висаджуєте цю рослину у контейнери, то обирайте для неї кислий або нейтральний грунт (6.0-8.0 Рн). Оптимальний час для посіву насіння орегано - весна або рання осінь. 

 

Як правильно організувати грядки для лікарських трав на своїй ділянці

Тепер, коли ви знаєте не лише, які є лікарські рослини, а й їхні корисні властивості, можна поговорити про те, як правильно організувати посадкутрав'янисті рослини україни фото пряних трав на своїй ділянці:

  1. Почніть підготовку місця ще з осені. Перекопайте ділянку, приберіть каміння, сміття та бур’яни.
  2. За потреби внесіть добрива та підкисліть грунт. Як це правильно зробити, читайте за посиланням
  3. У цей час ви також можете надати грядці бажаної форми (прямокутна, квадратна, кругла тощо). 
  4. Якщо ви хочете вирощувати одразу кілька різновидів трав, розташуйте їх від найбільш високорослих (чагарники, кущі) до низькорослих (материнка, м’ята, меліса). Таким чином ви забезпечите достатньо світла для всіх рослин. 
  5. Якщо ви любите аромат лікарських трав (таких як лаванда, мята чи меліса), радимо розташувати клумбу якомога ближче до будинку, щоб насолоджуватися приємним запахом.
  6. Врахуйте розмір кожної із рослин та відстань між ними. Хороша циркуляція повітря дозволить культурам гарно розвиватися та уникнути появи захворювань. 
  7. І, наостанок, забезпечте трави належним доглядом. Регулярно поливайте їх та проводьте обрізку для стимуляції росту нових пагонів. 

 

Збір лікарських трав: основні правила

Для чого заготовляють лікарські рослини? Перш за все, для отримання власної фітоаптеки на будь-який випадок життя. І щоб максимально зберегти всі корисні властивості трав, необхідно знати оптимальний час їхнього збору та специфічні особливості висушування. 

 

Найкращий час для збору лікарських трав

Загалом найкращий час для збору лікарських культур визначають відповідно до місяця, коли зазвичай дозріває та чи інша рослина. Проте з року в рік погода може кардинально змінюватися, тому, перш за все, варто звертати увагу на готовність самих трав:

  • Трави та листя - такі культури як шавлія, лаванда, меліса чи м’ята збирають у період формування бутонів, або на початку цвітіння. Для цього зривають листя та квітучу верхівку. Якщо стебло рослини дуже жорстке - його залишають.
  • Квіти та суцвіття - ромашку та звіробій, які цінують за квітки, збирають лише після того, як вони повністю розквітнуть.Це потрібно робити акуратно, використовуючи гострий ніж.
  • Кореневища - шоломниця та валеріана мають корисні кореневища, тому найкращий час для їхнього збору - осінь або кінець літа (серпень-вересень).
  • Насіння - деякі лікарські рослини цінуються саме за насіння. Його починають збирати тоді, коли насіння повністю дозріло та починає обсипатися.

 

Технологія збору лікарських рослин

Для того, щоб отримати максимально корисні рослини, дотримуйтесь наступних правил:

  1. Збирайте трави лише в суху погоду, коли мінімум кілька днів немає дощу.
  2. Ті рослини, що містять ефірні масла, найкраще збирати зранку або ввечері, оскільки вдень кількість олії в рослині значно зменшується. 
  3. Збирайте лише здорові рослини після того, як вони повністю дозріють.
  4. Використовуйте гострі інструменти - ножиці або секатори. 

 

Особливості висушування лікарських трав

Якщо трави, зібрані вами, мають стебла, їх можна скласти у букетики та підв’язати. Ті рослини, де збиралися лише пелюстки чи листя, висушують розкладеними на марлі або папері тонким шаром. 

Найкраще місце для провітрювання - темне, з температурою від 30 до 40 градусів за Цельсієм. Важливо, щоб воно не було затхлим і добре провітрюватись. 

Загалом можна використовувати й інші способи сушіння - спеціальні сушарки або ж духовки на малій потужності. Головне - щоб трави швидко підсохли. Таким чином ви збережете всі корисні речовини. 

Важливо! Якщо після сушіння трави набули бурого кольору - їх краще не використовувати. 

 

Як правильно зберігати лікарські трави

Лікарські трави можна зберігати у паперових або тканинних мішечках. Також для цього підійдуть баночки, що щільно закриваються. Зберігайте їх у темному та сухому місці, але подалі від інших овочів та фруктів. 

Загалом, лікарські трави не складно вирощувати та збирати. Головне - ознайомитися з основними правилами і корисний та ароматний врожай вам гарантований. 
 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner