Технологія обрізки абрикоса весною

Абрикос - одне із тих плодових дерев, успішне вирощування якого залежить від правильної посадки та докладених зусиль садівника. І ні для кого не секрет, що одним із важливих етапів догляду за ним є обрізка абрикоса навесні. Для чого це потрібно та як правильно її виконати - розказуємо вам далі.
Для чого потрібна обрізка абрикоса навесні
Обрізка абрикоса весною, перш за все, необхідна для того, щоби сформувати крону та зробити її більш світлопроникною. Справа в тому, що це дерево дуже швидко розростається. А надмірно розлога крона в рази зменшує якість та кількість плодоношення культури.
Крім цього, весняна обрізка абрикоса корисна ще з кількох причин:
- Сприяє утворенню нових та більш міцних пагонів.
- Покращує плодоношення рослини, оскільки більше пагонів отримують достатню кількість сонячного світла.
- Дерево стає більш здоровим та має вищу опірність до шкідників та хвороб.
- Підвищує повітропроникність крони.
Коли обрізати абрикос весною?
Перед тим як обрізати абрикос необхідно визначити найбільш оптимальний час для цієї процедури. Досвідчені садівники рекомендують проводити її поки дерево ще спить - тобто до моменту розпускання бруньок. Якщо почати обрізку пізніше, це призведе до сильної втрати соку рослиною, яке негативно впливне на її стан.
Загалом, кожного року потрібно враховувати погодні умови саме вашого регіону. Та в більшості випадків у південній частині України обрізку абрикоса проводять у березні, а в північних та центральних - до середини квітня.
Що стосується того, як обрізати абрикос восени, то варто цим займатися у випадку, якщо ваші культури є морозостійкі. Інакше рослина не встигне відновити свої сили до настання морозів і ризикує постраждати під час холодної зими.
Види обрізки абрикоса
Як правильно обрізати абрикос залежить, в першу чергу, від того, з якою метою ви хочете провести цю процедуру. Загалом, вирізняють чотири види обрізки абрикоса:
- Санітарна обрізка - проводиться для профілактики або запобігання поширення захворювань та шкідників культури. Крім того, у таких випадках видаляють всі сухі та пошкоджені пагони.
- Формувальна обрізка - зазвичай проводять у перший рік після посадки саджанця. Вона допомагає сформувати крону дерева для подальшого зростання.
- Регулювальна обрізка - виконують для дорослих дерев, які вже почали плодоношення. Така обрізка сприяє кращому врожаю та допомагає при слабкому прирісті.
- Омолоджувальна обрізка - найчастіше проводять старшим деревам, оскільки це допомагає відновити баланс між зростанням та плодоношенням дерева.
Як обрізати абрикос?
Щоби полегшити ваш догляд за своїм плодовим садом, ми підготували для вас покрокову інструкцію про те, як правильно обрізати абрикос весною.
Схема обрізки виглядає наступним чином:
- При обрізці пагонів враховуйте, що потрібно залишати їхній річний приріст не менше 50 см.
- Не перестарайтеся з кількістю обрізки - в дерева повинно залишитись щонайменше третина всіх пагонів.
- Обрізку починайте з молодих міцних дерев, що мають щорічний приріст більше 40 см.
- Якщо ваше дерево дуже розгалужене - подбайте про формування його крони.
- При обрізці сильних сортів абрикоса формуйте крону з 4-5 скелетних гілок, відстань між якими становить 35-40 см.
- Якщо ви хочете створити вазоноподібну форму - обрізайте гілки навколо стовбура.
Обрізка абрикосів навесні - важливий крок, до якого потрібно ставитись відповідально. Використовуйте лише гострі та знезаражені інструменти, обов’язково обробіть місце зрізу садовим варом.
Якщо всі процедури виконати правильно, дерево порадує вас смачними та корисними плодами ще в цьому році.
А про те, як правильно обрізати гортензію весною, читайте тут.
- Як захистити клубнику від хвороб і шкідників вліткуВлітку клубника вразлива до сірої гнилі, борошнистої роси, тлі та птахів, що загрожують вашому врожаю. Дізнайтесь, як захистити ягоди за допомогою правильного догляду, фунгіцидів та інсектицидів. Наша стаття пропонує практичні поради та продукти для здорової клубники.Як захистити клубнику від хвороб і шкідників влітку
- Найефективніші засоби від слизнів та слимаківСлизні є поширеною проблемою в садах, але існують ефективні способи їх контролю. У цій статті ми розглянемо природні, органічні та домашні методи боротьби зі слизнями, а також де придбати необхідні засоби.Найефективніші засоби від слизнів та слимаків