Як провести весняну обрізку гортензії

Гортензія є однією із найпоширеніших рослин серед декоративних чагарників на території України. І це не дивно, оскільки невибагливість у догляді, стійкість до різних кліматичних умов та висока декоративність роблять її фавориткою серед багатьох культур.
Догляд за гортензією весною складається з основних процедур: обрізка, підгодовування, обробка від шкідників тощо. Головне - правильно вибрати необхідний метод в залежності від виду гортензії.
Навіщо обрізати гортензію весною
Обрізка гортензії весною потрібно для для того, аби позбутися від обмерзлих після зими, а також пошкоджених та сухих гілок. Це допомагає підтримувати здоров’я рослини. Крім того, весняна обрізка необхідна для проріджування кущів.
Річ у тім, що гортензія дуже швидко розростається, і як би не хотілося мати найбільш пишний кущ, рано чи пізно він потребуватиме обрізки. В протилежному випадку цвіт куща стане дрібним та втратить свою декоративність.
Найкращий час для обрізки гортензії навесні
Оптимальний час для обрізки гортензій - середина квітня, коли найкраще видно бруньки, що проростають. Саме по них можна визначити здорові та мертві пагони рослини.
Важливо! З року в рік кліматичні умови можуть радикально коливатися. Саме тому ми рекомендуємо орієнтуватися також на погодні особливості вашого регіону.
Різновиди гортензій та специфіка їхньої обрізки
Як обрізати гортензію весною найкраще буде також залежати від різновиду чагарника. Загалом, в Україні користуються популярністю такі види гортензій:
- крупнолисті гортензії;
- волотисті або мітловидні гортензії;
- деревоподібні гортензії;
- черешкові гортензії.
Нижче ми описуємо кожен випадок більш детально.
Крупнолиста гортензія
Крупнолиста гортензія починає цвісти на минулорічних пагонах, тому їх варто обрізати лише частково. Для цього зробіть надріз трохи вище першої бруньки згори, використовуючи гострий секатор.
Крім цього, варто обрізати всі сухі, підмерзлі та хворі гілки. Якщо минулорічні пагони також підмерзли, обріжте весь весь мертвий матеріал.
Цікаво! Останнім часом набувають популярності ремонтантні сорти крупнолистої гортензії, які дають цвіт як на минулорічних, так і на цьогорічних пагонах.
Волотиста гортензія
Волотиста гортензія утворює цвітіння на нових пагонах, тому не варто боятися як правильно і робити сильнішу обрізку куща. Для цього чагарник вкорочують, залишаючи 2-3 нижні бруньки, залишаючи кущ приблизно 25 см у висоту.
Волотиста гортензія швидко нарощує зелену масу та виростає до своїх попередніх розмірів.
Важливо! Якщо якісь гілки змерзли повністю, то їх варто обрізати під корінь.
Деревоподібна гортензія
Деревоподібна гортензія виростає до 3 метрів у висоту і потребує обрізки, подібної до тої, що застосовують для волотистої гортензії.
З приходом тепла стане помітно, які пагони підмерзли. Їх потрібно видалити таким чином, щоби залишилися лише зелені частини. Тобто якщо восени кущ гортензії вкорочують до 30-60 см, то весною проводять лише санітарну обрізку.
Черешкова гортензія
Черешкова гортензія також потребує весняної санітарної обрізки. Для цього варто видаляти сухі, хворі та підмерзлі пагони до здорового матеріалу. Варто також підрізати гілки, що загущують кущ, і гілки, що розпадаються. Таким чином рослина виглядатиме не лише здоворою, а й компактною.
Важливо! За потреби проводьте у цей час і формуючу обрізку для всіх видів гортензій.
Секрети успішної обрізки гортензії від Agro-Landing
Дотримуючись вищезазначених рекомендацій, ваші декоративні чагарники будуть рости здоровими та красивими. А щоби полегшити догляд за садовими улюбленцями, ось кілька корисних порад від нашого інтернет-магазину:
- При обрізці рослин використовуйте лише гострі та продезинфіковані інструменти.
- Після обрізки гортензій та інших культур обробіть місце зрізу садовим варом.
- Починайте обрізку гортензій після того, як вони досягнуть чотирирічного віку.
- По завершенню обрізки добре підживіть рослини відповідними добривами.
- Рекомендуємо також створити шар мульчі (використовуйте для цього компост), щоб забезпечити рослинам постійну вологу ґрунту.
- Посівний календар садівника: Березень 2025 – весна кличе до саду! 🌸✨Вітаємо, наші зелені друзі! 😊 Березень 2025 вже зовсім близько, і це означає, що природа прокидається, а разом із нею – наші сади й городи! Сонце гріє, пташки співають, а ми готові допомогти вам розпочати сезон із натхненням. Наш посівний календар на березень 2025 підкаже, як спланувати справи, щоб отримати міцні рослини та щедрий урожай! 🌿Посівний календар садівника: Березень 2025 – весна кличе до саду! 🌸✨
- Посівний календар садівника: Лютий 2025 – прокидаємося разом із садом! 🌱✨Вітаємо, наші зелені ентузіасти! 😊 Лютий 2025 – це час, коли природа ще спить, але справжні садівники вже готуються до весняного старту. Щоб ваші зусилля принесли максимум плодів, ми підготували посівний календар на лютий 2025 року. Плануйте свої справи з нами – легко, вигідно й із гарантією результату! 🌿Посівний календар садівника: Лютий 2025 – прокидаємося разом із садом! 🌱✨