Коли сіяти та як правильно вирощувати редиску в теплиці
Редиска - культура, які не страшні ні заморозки, ні різкі перепади температури. Саме тому вирощування редиски в теплиці розпочинають ще перед настанням теплої погоди. Тож не дивно, що в багатьох із нас редиска асоціюється із приходом весни та початком сезону перших свіжих овочів.
Коли сіяти редиску в теплиці
Редиска відноситься до тих культур, що зростають за надзвичайно короткі терміни. Її вегетаційний період становить всього лише 25-40 днів, в залежності від сорту. А враховуючи те, що вона легко витримує заморозки до -3 градусів за Цельсієм, редиску сміливо можна висаджувати в перші місяці весни.
Важливо! Хоча редиска і стійка культура, не висаджуйте її надто рано, оскільки тривале зниження температури може негативно вплинути на розвиток плодів. А, на противагу, надто пізній посів спричинить стрілкування рослини, оскільки редиска добре плодоносить саме в короткий світловий день.
Коли можна сіяти редиску в теплиці залежить також від конкретної теплиці. Якщо вона не опалюється, розпочинайте посів не раніше березня-квітня. Якщо ж у вас теплиця з опаленням - садити редиску можна вже з лютого місяця.
Як вибрати сорт редиски для вирощування в теплиці?
Одна із основних помилок недосвідчених садівників при вирощуванні редиски в теплиці - вибір неправильних сортів. Адже не всі культури призначені саме для такого способу вирощування.
Якщо ви хочете посіяти редиску в теплицю, обирайте такі сорти як Донар, Сакса, Експо, Стеллар, Рова, Хелро тощо. Вищезазначені сорти чудово зростають в тепличних умовах і дають високий врожай.
Як посіяти редиску в теплиці?
Посів редиски на в теплиці варто розпочинати із урахуванням вищезазначених умов. Якщо у вас є опалення - розпочинайте посів взимку. Якщо опалення в теплиці немає - дочекайтесь потепління.
Посів редиски складається з наступних кроків:
- Оберіть якісне та здорове насіння, яке є запорукою хорошого врожаю. Ми рекомендуємо обирати крупний посівний матеріал (приблизно 2,5-2,8 мм).
- Перекопайте грунт на грядці до 30 см у глибину, видаліть всі бур'яни та сміття.
- За потреби додайте добриво або перегній.
- Якщо у вас важка земля, обов’язково додайте верховий торф та просіяний пісок.
- При посіві насіння дотримуйтесь відповідної дистанції. Між рядами вона повинна становити 8 см, а між самими рослинами - 3-4 см.
- Не важливо, яку форму самої грядки ви обрали. Головне - щоби вам було зручно доглядати за саджанцями і самі рослини мали місце для розвитку.
- Коли після сходу сіянців ви помітили, що розсада надто густа, прорідіть її, залишаючи між рослинами 3 см.
Також рекомендуємо ознайомитися з інструкцією пророщування насіння у бурштиновій кислоті.
Вирощування редиски в теплиці
Виростити редиску в теплиці зовсім не складно. Головне - купити насіння редиски високої якості та правильно виконати посів.
При вирощуванні редиски врахуйте також наступне:
- Якщо грунт занадто щільний, розпушіть його - редиска добре проростає в пухкій землі.
- Щоби уникнути витягування сіянців, поступово піднімайте температуру в теплиці від 8-10 градусів на етапі сходу сіянців до 16-20 після формування бульб та їх розвитку.
- Чимало шкідників любить поласувати однією з перших весняних культур. Щоби запобігти цьому, виконайте обробку золою.
Оптимальні умови для вирощування редиски в теплиці
Як ми вже згадували вище, редиска зовсім не вибаглива у догляді. Їй достатньо дотримання кількох основних умов для хорошо розвитку та високого врожаю:
- Редиска не потребує тривалого сонячного дня, проте інтенсивність світла повинна бути високою без затінення.
- Регулярно зрошуйте редиску для підтримання відповідного рівня вологості в теплиці.
- Пам’ятайте про видалення бур’янів, які можуть перешкоджати росту редиски.
- Якщо ви вносили добрива на етапі посіву насіння, подальше підживлення не потрібне. В протилежному випадку використовуйте азотне або фосфорно-калійне добриво.
- Поширені хвороби груші та як їх лікуватиДізнайтеся про найпоширеніші хвороби груші, такі як моніліоз, парша, іржа, бактеріальний опік та інші. Ознайомтеся з їхніми симптомами та ефективними методами лікування, щоб захистити ваші дерева від хвороб і шкідників.Поширені хвороби груші та як їх лікувати
- Як зробити виноградний сік в домашніх умовахХочете насолоджуватися натуральним виноградним соком протягом усього року? Дізнайтеся, як зробити виноградний сік вдома навіть без соковижималки, які сорти винограду найкраще підходять для соку, а також як правильно пастеризувати та зберігати напій, щоб він залишався свіжим і смачним на зиму.Як зробити виноградний сік в домашніх умовах