Продавець AGRO-LANDING розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
5332 відгуків
Увага відправка замовлення протягом 8-10 днів!
вул. Богданівська, 44, Львів, Україна
+380 (96) 003-54-54
+380 (95) 193-91-11
AGRO-LANDING

Як поліпшити родючість грунту: інструкція та поради

Як поліпшити родючість грунту: інструкція та поради

Якість ґрунту - одна із основних причин врожайності садових культур. Навіть при виконанні всіх правил агротехніки рослини, що висаджені у бідні ґрунти, на дадуть того ефекту, якого очікує садівник. Винятком є стійкі культури, що надають перевагу саме такому типу ділянки. 

Та перш ніж приступити до основних порад щодо підвищення родючості ґрунту, давайте спочатку визначимо, що це таке і на що варто звернути увагу. 

 

Що таке родючість ґрунту?

Родючість ґрунту - це властивість ґрунту, яка визначає його здатність підтримувати рослинне життя та забезпечувати високий врожай сільськогосподарських культур. Родючість ґрунту залежить від різноманітних факторів, включаючи хімічний склад ґрунту, структуру ґрунту, водно-повітряний режим, рівень кислотності (pH), наявність мікроорганізмів та біологічну активність. 

Родючий ґрунт здатний ефективно забезпечувати рослини необхідними поживними речовинами, водою та повітрям, що сприяє їх здоровому зростанню та розвитку.


Які бувають види родючості?

Загалом вирізняють три основні види родючості ґрунтів:

  1. природна родючість ґрунту;
  2. штучна родючість ґрунту;
  3. ефективна родючість ґрунту. 

Природною родючістю ґрунту називають рівень родючості ґрунту, який притаманний йому у природних умовах без зовнішнього втручання (наприклад, внесення добрив). Загалом така родючість визначається розташуванням, кліматом, рівнем вологості і кислотності, рельєфом та наявністю мікроорганізмів. 

Отримати штучну родючість ґрунту можна за допомогою додаткового підживлення компостом, органічними чи іншими видами добрив. Яскравим прикладом штучної родючості ґрунту є виготовлення грунтосуміші для вирощування саджанців у теплицях та парниках. 

Якщо поєднати штучну та природну родючість ґрунту, то ми отримаємо третій вид - ефективну родючість. Вона визначається рівнем врожайності сільськогосподарських культур. 


Визначаємо родючість ґрунтуПідвищити родючість ґрунту

Досвідчені садівники знають, що перш ніж почати підживлення рослин, необхідно дослідити склад ґрунту. Родючість ґрунту визначають кількома способами:

  • Хімічний аналіз - найбільш ефективний спосіб визначення, оскільки він допомагає побачити наявність у складі ґрунту фосфору, азоту, калію, мікро- та макроелементів. Недоліком такого способу є його висока вартість.
  • Вимірювання кислотності ґрунту - оскільки рівень pH впливає на здатність ґрунту розчиняти поживні речовини, вимірювання кислотності допомагає визначити та відрегулювати цю здатність для кращого засвоєння підживлення. 
  • Визначення текстури та рослинного покриву ґрунту - наявність піску, глини чи суглинку впливає на дренажність та водопроникність ґрунту, що позначається і на його родючості ґрунту. Крім того, наявність певних рослин на ділянці може одразу свідчити про його родючість. Зокрема, такі культури як м’ята кульбаба та кропива надають перевагу поживним ґрунтам, у той час як конюшина, грицики чи ромашки - ділянкам із низькою родючістю. 

 

Боротьба з токсикозами

Токсикоз ґрунту - це наявність у ньому шкідливих речовин, які негативно впливають на розвиток сільськогосподарських культур та екосистему в цілому. Найчастіше він виникає через високий вміст у ґрунті легкорозчинних солей, рухливого алюмінію, закисного заліза та різних органічних токсин. 

Для боротьби із соляними токсинами  застосовують меліоруючі заходи:

  • фітобіологічна меліорація - посадка рослин, стійких до солей (люцерна, буркун тощо);
  • хімічна меліорація - внесення в ґрунт фосфогіпсу, гіпсу тощо;
  • гідромеліорація;
  • агротехнічна меліорація. 

 

Основні заходи для підвищення родючості ґрунту

Підвищення родючості ґрунту - це важливий аспект для забезпечення високих врожаїв та збереження здоров'я екосистеми. Ось декілька основних порад щодо того, як підвищити родючість ґрунту:

  • Внесення органічні добрива: Додавання компосту, перегною або інших органічних матеріалів збагачує ґрунт поживними речовинами, підвищує його структурну стабільність та сприяє розвитку корисних мікроорганізмів.
  • Використання сидератів: Вирощування рослин, що використовуються як зелене добриво (наприклад, люцерна, клевер), допомагає підвищити родючість ґрунту за рахунок захоплення атмосферного азоту та покращення структури ґрунту через кореневі системи.
  • Мінеральні добрива: Використання правильно збалансованих мінеральних добрив допомагає забезпечити рослини необхідними поживними речовинами.
  • Сівозміна: Ротація культур допомагає уникнути виснаження ґрунту та захистити його від захворювань та шкідників.
  • Запобігання ерозії: Заходи для запобігання водної та вітрової ерозії, такі як вирощування багаторічних рослин вздовж полів, допомагають зберегти родючий шар ґрунту.
  • Збереження вологи: Вирощування рослин з високим ступенем водоекономічності, застосування методів збереження вологи, таких як мульчування, допомагає зберегти вологу у ґрунті та підтримує родючість.
  • Біологічне різноманіття: Збереження та підтримка біологічного різноманіття сприяє збереженню здорового ґрунтового мікроклімату та забезпечує різноманіття корисних мікроорганізмів.
     

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner