Продавець AGRO-LANDING розвиває свій бізнес на Prom.ua 8 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4673 відгуків
ВІДКРИТО ПРИЙОМ ЗАМОВЛЕНЬ НА ОСІНЬ 2024
вул. Богданівська, 44, Львів, Україна
+380 (96) 003-54-54
+380 (95) 193-91-11
AGRO-LANDING

Як підготувати теплицю до весни

Як підготувати теплицю до весни

Із настанням весняної відлиги у садівників значно збільшуються обсяги садово-городніх робіт. А тим, хто має теплицю, потрібно ще й підготувати її до посіву майбутньої розсади. Якщо ви не хочете боротися з хворобами та шкідниками протягом усього сезону, необхідно вчасно та правильно провести дезінфекцію всередині теплиці. 

 

Коли розпочинати підготовку теплиці до весни?

Час підготовки теплиці до весняної посадки залежить від конкретної ситуації. Обирайте для цього гарний сонячний день в кінці лютого - на початку березня. Таким чином ви зможете прибрати теплицю до початку посіву насіння на розсаду. 

У випадку ж, якщо протягом зими у вашій теплиці знаходились рослини, необхідно дочекатися потепління, коли погода дозволить винести їх на вулицю без ризику замерзнути. 

Важливо! Ви можете також додатково закутати рослини в агроволокно, щоби переміщення з тепличних умов на вулицю на час прибирання був для них менш стресовим. 

 

Правила підготовки теплиці до весни

Підготовка теплицю до весняної посадки повинна бути ретельна. Ось кілька основних правил, про які варто пам’ятати під час прибирання:

  • Почніть прибирання із миття та дезінфекції, щоби прибрати весь бруд, який накопичився з минулого року.
  • Приберіть старі речі (шланги, підв’язки тощо) та викиньте їх.
  • Не варто також залишати старі рослини для органіки, оскільки вони можуть стати збудником небажаних хвороб для нових культур.
  • Для миття вікон та самої плівки використовуйте теплу воду та мило.
  • Металеві конструкції теплиці можна також змити теплою водою з додаванням оцту. 
  • Після ретельного миття прослідкуйте, щоби теплиця добре висохла. Тому перш ніж вносити туди рослини, повідкривайте всі вікна та двері.
  • Перевірте ще раз надійність усіх конструкцій та відремонтуйте їх за потреби. 
  • Якщо температура вже досягла 15 градусів за Цельсієм, не забудьте прогріти землю окропом. 
  • Весною також варто займатися встановленням нового перекриття для теплиці, якщо це необхідно. 

Пам’ятайте! Чим брудніша теплиця, тим менше світла вона пропускає, що може нашкодити молодій розсаді. Тому ретельно мийте вікна не лише всередині, а й зовні. 

 

Дезінфекція теплиці: основні препарати

Дезінфекція теплиці від можливих хвороб та шкідників - важливий етап у її підготовці для майбутнього використання. Загалом, існує кілька різних способів цієї процедури з використанням різних препаратів. Давайте більш детально розглянемо найпопулярніші варіанти. 

 

Дезінфекція теплиці мідним купоросом

Мідний купорос найчастіше використовуються для профілактики та у боротьбі проти мучнистої роси, бактеріозу, гнилі та фітофтори. Для обробки теплиці підготуйте 10% розчин та ретельно протріть ним усі поверхні всередині. 

 

Дезінфекція теплиці сірчаною шашкою та гашеним вапном

Ще один спосіб дезінфекції теплиці - використання гашеного вапна. Ним обробляють усі поверхні в теплиці (каркас, покриття і навіть ґрунт). Для цього підготуйте розчин хлорного вапна з розрахунком 400 г на 10 л води. 

Якщо ж ваша теплиця має дерев’яний каркас, ви можете використати сірчані шашки для знезараження. Цей засіб хоч і недорогий, проте дуже дієвий, оскільки дим здатний проникати навіть у найменші шпаринки, вбиваючи всіх небажаних шкідників. Використовуйте 1 таблетку на 5 куб.м. 

Важливо! Під час використання сірчаної шашки не забудьте закрити всі вікна, двері та шпаринки. Загалом 2-3 дні такої процедури буде цілком достатньо.
 

Дезінфекція ґрунту фітоспорином

Фітоспорин чудово підходить для боротьби з різними бактеріальними та грибковими хворобами. Найпопулярнішими серед них є іржа, борошниста роса, коренева гниль тощо. Крім цього фітоспорин здатний посилити захисні функції рослин до таких несприятливих умов як перепади температур, посуха, заморозки тощо).

Для обробки ґрунту в теплиці підготуйте розчин наступним чином:

  1. Розведіть 10 г фітоспорину у 200 мл води. 
  2. Тоді 1 ст л приготовленого розчину розведіть у 10 л води (норма для 2 кв.м). 
  3. Під час перекопування пролийте землю цієї водою. 
     

Весняна підготовка ґрунту в теплиці: покрокова інструкція

Досвідчені садівники рекомендують щорічно змінювати верхні 10 см ґрунту упідготовка теплиці до весни теплиці. Це допомагає не лише отримати рослинам поживне середовище для майбутнього зростання, а й зменшить ризик виникнення небезпечних хвороб, що можуть зачаїтися у верхніх шарах землі. 

Які ще процедури варто виконати із ґрунтом у теплиці навесні?

  • добре розпушіть ґрунт у теплиці;
  • можна створити невеликі траншеї у ґрунті, щоби покращити проникнення теплого повітря у землю;
  • для кращого прогріву пролийте ґрунт теплою водою (ні в якому разі не використовуйте сніг, оскільки він має зворотній ефект);
  • не забудьте внести необхідне підживлення у виді органіки (компост, перегній, торф тощо) та фосфорно-калійних добрив за потреби;
  • у цей час також можна розкислити ґрунт за потреби: використовуйте для цього доломітове борошно, крейду чи вапно;
  • деякі садівники також практикують ранній посів сидератів перед початком посіву розсади. 

 

Підготовка парника до весняної посадки

У випадку, якщо у вас немає теплиці, а хочеться розпочати раннє вирощування розсади, то парник на сонячному обігріві - саме те, що вам потрібно. 

  1. Найкраще підготовку такого парника розпочинати з осені. Оберіть для цього відкриту та сонячну ділянку без ризику затоплення талими водами. 
  2. Викопайте котлован під парник близько 70 см у глибину.
  3. Внесіть сюди перегній чи компост до половини ями. Присипте все шаром родючого ґрунту.
  4. Приблизно в кінці лютого - на початку березня вкрийте місце для парника склом, щоби воно добре прогрілося. 
  5. Перед посадкою чи посівом насіння добре провітріть парник та пролийте його гарячою водою для кращого прогріву ґрунту. 

Такий парник чудово підходить для вирощування ранньої зелені, а також різноманітних овочів (помідорів, перцю, баклажанів, капусти тощо). 

 

Підготовка теплиці чи парника до весни - відповідальний процес, від якого залежить успіх та здоров’я вашої майбутньої розсади

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner