Продавець AGRO-LANDING розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
5258 відгуків
Увага відправка замовлення протягом 5-7 днів!
вул. Богданівська, 44, Львів, Україна
+380 (96) 003-54-54
+380 (95) 193-91-11
AGRO-LANDING

Як доглядати за кімнатними рослинами взимку: основні поради

Як доглядати за кімнатними рослинами взимку: основні поради

Доглядати за кімнатними рослинами протягом року - річ не проста, оскільки в кожну пору потреби ваших рослин дещо відрізняються. Наприклад, в зимовий період рослини схильні впадати у стан спокою та чахнути. Це, в першу чергу, пов’язано з такими факторами як  низький рівень вологості та зниження температури. 

Щоби зберегти свої кімнатні культури, варто приділити їм відповідний догляд в залежності від конкретних потреб. Як доглядати за рослинами взимку та на що звернути увагу - розповідаємо у цій статті. 

 

Комфортний температурний режим

В залежності від культур, кожній рослині необхідні різні умови температури повітря. Загалом, за цією ознакою рослини поділяють на:

  1. теплолюбні - калатея, орхідея, кавове дерево тощо;
  2. холодолюбні - герань, гортензія, цикламен тощо;
  3. такі, що полюбляють помірну температуру - аспарагус, шлюмбембера тощо;
  4. витривалі - драцена, фікус, плющ тощо.

Важливо! Незалежно від виду ваших рослин, старайтеся уникати протягів, оскільки вони можуть мати згубний ефект на культури. 

 

Робота над освітленням

Взимку освітлення для кімнатних рослин дуже важливе, оскільки дні коротші, а сонячного світла менше. В таких випадках варто використовувати додаткове освітлення (що продовжить світловий день), щоби рослини не витягнулись і не втратили свою декоративність..

 Ось кілька порад як організувати досвічування:

  • Використовуйте LED лампи з спектром світла, що найбільше приближений до природного освітлення. Пам’ятайте, що рослинам потрібно більше червоного та синього світла для здорового росту.
  • Розмістіть лампи так, щоб вони освітлювали всі рослини рівномірно. Якщо можливо, підберіть лампи з регульованою яскравістю та позиціонуванням для оптимального покриття рослин.
  • Налаштуйте таймер для лампи так, щоб забезпечити необхідну тривалість освітлення (приблизно 12-16 годин на день).
  • Якщо у вас є можливість, розмістіть рослини поблизу вікон, щоб вони отримували природне світло. 
  • Переконайтеся, що лампи знаходяться на відстані від рослин, яка рекомендована для конкретного типу лампи. Занадто близьке розташування може призвести до перегріву рослин.

У той же час пам'ятайте, що є кімнатні рослини, що люблять тінь, тому не потребують тривалого освітлення. 

 

Вибір оптимального місця зимівлі

Догляд за кімнатними рослинами взимку повинен мати комплексний підхід. Саме тому крім освітлення та температури, при виборі місця для зимівлі рослин варто враховувати ще декілька нюансів:

  • Наявність протягів - як ми вже згадували вище, протяги мають згубний вплив на рослини, незалежно від їхньої витривалості. Саме тому старайтеся уникати таких місць.
  • Достатність простору для росту - деякі рослини продовжують зростати і взимку, тому подбайте про розмір їхніх горщиків, щоби культури почували себе максимально комфортно.
  • Запобігайте пересушування рослин - якщо ви не можете розташувати вазони подалі від обігрівачів, розташуйте поруч із ними горщики з керамзитом чи вологою глиною. Це забезпечить необхідний рівень вологості. 

 

Захист рослин від морозів та пересушуванняДогляд за рослинами взимку

Правильної зимівлі потребують не лише кімнатні рослини, а й ті, які перебували у горщиках на відкритому повітрі впродовж літа. Для збереження тепла для  рослин у горщиках розмістіть їх у дерев’яних ящиках, а простір між ними заповніть тирсою. 

Ще один варіант зберегти тепло для культур - розмістити вазони у теплому місці на піддони із галькою. 

Регулярно поливайте та обприскуйте рослини, щоби уникнути пересушування. Використовуйте спеціальні зволожувачі повітря. Не забувайте також провітрювати приміщення, але обов’язково слідкуйте за тим, щоби рослини не перебували на протягах. 

 

Удобрення рослин в зимовий час

У більшості випадків використовувати додаткові підживлення взимку не рекомендується, оскільки така процедура може нашкодити корінню ваших зелених улюбленців. 

Та все ж існують культури, що, навпаки, позитивно реагують на внесення добрив під час зимового періоду. До таких відносяться примули, орхідеї, кімнатні троянди та гортензії. 

Важливо! Взимку використовуйте 0,5 від основної дози добрив і не частіше ніж раз на тиждень. 

 

Полив рослин взимку

Деякі декоративні рослини, такі як кактуси та сукуленти, що можуть знаходитися без води протягом тривалого часу, не потребують зимового поливу. 

Є й інша група рослин, яким необхідний помірний полив (приблизно один раз на тиждень). Варто зауважити, що оскільки рослини в цей час дуже сонні, обов’язково регулярно виконуйте розпушування грунту, щоби полегшити культурам обмін речовинами. 

У той же час вологість повітря значно знижується, оскільки починається опалювальний сезон. Тому не забувайте регулярно обприскувати вазони, щоби уникнути їхнього пересушування. 

 

Як доглядати за кімнатними рослинами в різні місяці зими

Догляд за кімнатними рослинами залежить також від місяці пори. Давайте розглянемо кожен із них більш детально. 

 

Грудень 

У грудні приділіть багато уваги зволоженню рослин (обприскуйте їх, використовуйте зволожувачі тощо). Видаляйте сухі та зів’ялі листя, щоби ваша рослина виглядала максимально декоративно. Подбайте про те, щоби вазони не піддавались впливу морозного повітря. 

 

Січень

У цей місяць важливо забезпечити високу вологість кімнатних рослин. Деякі садівники рекомендують в цей час розпочинати підживлення деяких квітучих рослин. 

 

Лютий

У лютому місяці рослини помалу починають прокидатися, тому можна сміливо займатися плануванням їхньої пересадки. Також збільшуйте поливи, повертаючись до норми. 

Усі бульби і цибулини, що спали протягом усієї зими, можна повертати на підвіконня для повільного пробудження. 

 

Більш детально про те, які рослини варто вирощувати взимку на балконах, читайте тут.

Про догляд за цитрусовими рослинами взимку можна дізнатися тут. 

Про особливості розмноження кімнатних рослин читайте за посиланням

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner