Місячний посівний календар на грудень 2023
Останній місяць року не багатий на садово-городню діяльність. Зазвичай у грудні займаються початком вирощування розсади у парниках та на підвіконнях. Що стосується саду, то в цей час проводять огляд укриттів рослин на вулиці. За потреби, можна додатково вкрити культури снігом, щоби вберегти їх від низьких температур.
Грудень відіграє важливу роль у розвитку рослин в наступному сезоні. Тому як правильно планувати свою роботу, вам підкаже посівний календар на грудень 2023.
Сприятливі та несприятливі дні для робіт у саду та городі у грудні 2023
Перш ніж приступити до роботи із насадженнями, варто визначити найбільш і найменш сприятливі дні для догляду за рослинами. Загалом, більша частина днів, із яких складається місячний календар, є сприятливою для посіву розсади, мікрозелені, підв’язки хвойних культур на вулиці та пересадки великих чагарників.
Найбільш сприятливими днями для таких робіт є 1, 8, 9, 10, 11, 18, 19, 22, 23, 24, 28 числа грудня. Важливо відмітити, що у ці дні можна також сміливо приступати до догляду і за кімнатними рослинами.
Якщо ж говорити про дні, в які не рекомендується проводити садово-городні роботи, а також будь-які процедури із кімнатними рослинами, то сюди відносяться 2, 3, 12, 13, 14, 16, 17, 21, 27, 30, 31 грудня. Такі періоди визначаються з урахуванням фаз та положення Місяця, що може негативно вплинути на рослини.
Та все ж, якщо погода тішить, ви можете сміливо зайнятися наведенням ладу у саду та на території, перевірити зимові укриття, а також за потреби додати мульчу.
Місячний календар садівника на кожен день грудня 2023
Після того, як ми визначили сприятливі та несприятливі дні для садово-городніх робіт, пропонуємо більш детально дослідити посівний календар на грудень.
1 грудня
У теплиці та на підвіконні можна висівати розсаду (зелень, редиска, салат тощо), тоді як в саду основна робота полягатиме у зимовому щепленні та заготівлі живців. Цей день ідеальний для замочування насіння, вирощування найсмачнішого салату та пересадка рослин у гарнітурі горщиків. Однак залишайтеся обережними і утримуйтеся від мінеральних добрив та отрутохімікатів, щоб не порушити гармонію вашого зеленого королівства.
2-3 грудня
Ці дні ідеально підходять для посіву та вирощування різноманітної пряної зелені, а також рослин із лікувальними властивостями. Рекомендується займатися підгортанням та розпушуванням ґрунту і обробкою рослин від хвороб та шкідників. У саду основна робота полягатиме в організації снігозатримання. Ми не радимо в ці дні займатися прищипуванням, пересадкою, підживленням та поливами рослин.
4-7 грудня
Як і в попередні дні, цей час можна виділити на посів зелені, салатів, а також цибулі, часнику та селери. На свіжому повітрі рекомендовано займатися обрізкою сухих та пошкоджених гілок, збором врожаю калини і снігозатриманням. У ці дні замочувати насіння не рекомендується.
8-11 грудня
Ці дні сприятливі для посадки, пересадки та підживлення рослин. Займіться посадкою кропу, цибулі, петрушки та мікрозелені. За необхідності проведіть полив та перевірте цибулини квітів. Якщо ви виявили будь-яке гниття, обріжте їх та обробіть розчином марганцівки. Дочекайтеся поки цибулини підсохнуть та покладіть їх на зберігання окремо від решти.
Якщо у вашому регіоні дуже сніжна зима і ви не знаєте, що робити зі снігом із доріжок, засипайте ним компостну яму. Він зберігатиме вищу температуру, в результаті якої компостування відбуватиметься швидше.
12-14 грудня
У дні молодика, які припадають на ці дні, місячний календар 2023 рекомендує залишити рослини в спокої.
15 грудня
Цей день вважається нейтральним. За необхідності можна проводити полив та посів рослин на розсаду. Рекомендуємо перевірити як почуваються кімнатні рослини у своїх горщиках та за потреби (стирчання коріння з дренажних отворів, зупинка рослини в рості, пригнічений вигляд тощо) пересадити їх у більш просторі ємності.
16-17 грудня
Ці дні - чи не найкращий час для вигонки зелені, проте саму посадку проводити не рекомендується. На вулиці знову можна займатися організацією снігозатримання для укриття рослин. Також можете сміливо провести обрізку та живцювання садових культур. Чудовою справою буде і створення годівничок, які приманять співучих пташок у ваш сад.
18-19 грудня
Приділіть час для посадки овочів, зелені та різноманітних квітів. Подбайте про санітарну обрізку дерев та чагарників. У ці дні краще зменшити поливи і підживлення, а також відмовитися від обробки рослин від шкідників та хвороб.
20 грудня
У нейтральний день рекомендується утриматися від посадки рослин. Тому цей час можна приділити для огляду теплиць, що не опалюються, на наявність шкідників. Для боротьби із ними найкраще використовувати сірчану шашку, дим від якої проникає в усі шпаринки, де можуть ховатися комашки.
21 грудня
Цей день не вважається сприятливим для посадки та посіву рослин. За потреби можна провести додатковий захист культур від низьких температур та можливих гризунів.
22-24 грудня
Сприятливі дні для посадки будь-яких рослин як на підвіконні, теплиця, так і в саду. За потреби в цей час культури подякують вам за додатковий полив, але в міру. Рекомендуємо також замульчувати грядки озимих рослин.
25-26 грудня
Не варто планувати посадку та пересадку рослин на ці дні. Найкраще займатися перевіркою зимових сховків та теплиць на наявність гризунів. Для боротьби з ними використовуйте спеціальні родентициди, безпечні для ваших культур.
27 грудня
У цей спокійний день краще не турбувати рослини та й відпочити самому.
28 грудня
Можна втілювати в життя свої рослинні задуми, висаджуючи овочі та зелень в теплиці та на підвіконні і навіть прикрашати приміщення кімнатними квітами. У ці дні можна зайнятися замочуванням насіння в спеціальні "ванночки" для підняття життєздатності, використовувати корисні мінерали та органічні добрива для стимулювання зростання, а також забезпечувати рослини ефективним захистом від набридливих шкідників. І не забувайте, що обрізка дерев може бути виконана лише тоді, коли температура довкілля сприяє цьому.
29 грудня
Не варто проводити посадку в цей день. Натомість краще зайнятися підживленням та обробкою рослин.
30-31 грудня
В останні дні року варто залишити рослини у спокої та приділити більше уваги друзям та рідним. Це допоможе вам запастись хорошим настроєм на новими силами для роботи у наступному сезоні.
- Що таке кісткове борошно та як його застосовуватиКісткове борошно – натуральне добриво, багате на фосфор та кальцій, що стимулює ріст коренів і поліпшує структуру ґрунту. У статті розглянемо, що таке кісткове борошно, які види доступні, як його правильно застосовувати та які переваги й недоліки воно має. Дотримання правильних норм внесення допоможе підвищити родючість ґрунту й забезпечити довготривалу підтримку рослин.Що таке кісткове борошно та як його застосовувати
- Місячний посівний календар на листопад 2024Плануєте роботи на ділянці в листопаді? Місячний посівний календар на листопад 2024 року допоможе визначити найкращі дні для посадок, обрізок та догляду за рослинами. Дізнайтеся, коли найефективніше висаджувати озимі культури та підживлювати ґрунт, щоб рослини краще підготувалися до зими.Місячний посівний календар на листопад 2024