Продавець AGRO-LANDING розвиває свій бізнес на Prom.ua 8 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4268 відгуків
УВАГА, ОБРОБКА ЗАМОВЛЕНЬ НА ПРОТЯЗІ 5-7 РОБОЧИХ ДНІВ!

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи сьогодні вихідний. Вашу заявку буде оброблено найближчим робочим днем.

вул. Богданівська, 44, Львів, Україна
+380 (96) 003-54-54
+380 (95) 193-91-11
AGRO-LANDING

Як розмножуються тюльпани: Два прості способи

Як розмножуються тюльпани: Два прості способи

Кожен досвідчений садівник хоча б раз у своєму житті стикався з вирощуванням цибулинних культур, зокрема й тюльпанів. Загалом прийнято розмножувати ці прекрасні квіти двома основними способами: вегетативний (тобто за допомогою посадки молодих цибулин) та генеративний (через посів насіння). 

Як правильно провести агротехніку розмноження тюльпанів, які переваги та недоліки кожного з методів - про все це поговоримо у нашій статті. 

 

Цибулеве розмноження тюльпанів (вегетативне)

Після закінчення періоду вегетації навколо материнської цибулини тюльпанів з’являється кілька дочірніх цибулин. Найсильніша та найздоровіша серед них виживає та згодом заміщає материнську цибулину, яка відмирає наступного року. Та якщо ви хочете збільшити коефіцієнт розмноження, ми рекомендуємо щороку викопувати молоді цибулини.


Технологія посадки

Після того, як ви викопали молоді цибулини тюльпанів, їх необхідно правильно посадити. Обирайте для цього просторі горщики або контейнери:
 

  1. Підготуйте суміш із торфу та річкового піску. Можна додати сюди також садову землю та золу, яка виконуватиме роль калійного добрива. 
  2. Розмістіть цибулини у горщику таким чином, щоби над землею ледь виднівся її кінчик.
  3. Для знезараження саджанців промийте грунтосуміш розчином марганцівки.
  4. Після цього можна залишити цибулини у спокої протягом 4 тижнів. Краще розмістити горщики у приміщенні з температурою 0…+10 градусів за Цельсієм. 
  5. Через 4 тижні варто знизити температуру повітря до нуля та накрити цибулини плівкою, щоби відбувся процес вкорінення.
  6. Приблизно ще через 1-2 тижні рослини можна знову перенести у тепле приміщення із температурою +10..+12 градусів за Цельсієм. 
  7. Із ростом рослин рекомендуємо поступово збільшувати температуру та освітлення. Проте перший час рослини краще притіняти, щоби вони не витягнулись.
  8. Обов’язково проводьте регулярний полив (1 раз на 1-2 дні) після того, як з’явилися паростки. Слідкуйте, щоби не перелити рослину.
  9. На ніч можна трошки знижувати температуру, щоби максимально відтворити природні умови. 
  10. У ролі добрива використовуйте калійні підживлення приблизно кожні 7-10 днів. Знову ж таки, для цього також можна використовувати золу, або ж готові магазинні добрива.

Загалом цей процес досить тривалий і займає приблизно 3 місяці. Та витрачений час і сили варті усіх зусиль, коли тюльпани зацвітають. 

 

Розмноження тюльпанів насінням (генеративне)

Ще один тип розмноження тюльпана - генеративний, тобто за допомогою насіння. Насінням у тюльпанів називають лусочки, які за своєю формою дуже подібні. Варто зазначити, що такі лусочки з’являються лише на рослинах, які пройшли запилювання.

Для того, аби зібрати насіннєвий матеріал, необхідно акуратно розкрити насіннєву коробку лише після того, коли вона стала крихкою. Отримане насіння необхідно добре просушити на папері та зберігати у паперовій коробці до моменту висадки, який проводять восени. 

 

Технологія посадки

Для посіву насіння тюльпанів потрібно підготувати невеликий горщик до 15 см. Загалом схема посадки виглядає наступним чином:

  1. На одно обраного горщика покладіть дренаж у вигляді гравію. Достатньо буде 5-сантиметрового шару.
  2. Не доходячи до краю горщика засипте піщаний ґрунт або суміш для кактусів.
  3. Розкладіть насіння на ґрунт, дотримуючись відстані 2 см. 
  4. Зверху присипте дрібним  піском шаром у 2 см.
  5. Після цього горщик з насінням можна винести на двір та прикопати у відкритому ґрунті. Для захисту від гризунів та шкідників використовуйте агроволокно. 
  6. Регулярно поливайте сіянці, щоби підтримувати вологість ґрунту. 
  7. Коли на початку літа молода рослина почне відмирати - це хороший знак. Її цибулини дадуть новий та здоровий ріст наступного року. 
  8. Через рік дорослі цибулини можна посадити на клумбу, оскільки в горщику їм буде тісно. 

Цей процес вирощування тюльпанів є набагато довшим, ніж цибулинами, проте він дасть вам гарантований результат.

 

Як правильно викопувати цибулини тюльпанів

Викопування цибулин найкраще проводити в кінці червня - на початку липня, коли цибулини повністю дозріли та сформували луску. Обирайте лише здорові молоді цибулини, що не мають ніяких пошкоджень:

  • Раннє викопування має ризик отримати недозрілу цибулину, що негативно позначиться на подальшому розвитку самої рослини;
  • Пізнє викопування погане тим, що з відмиранням рослини ви ризикуєте отримати набагато меншу кількість цибулин. 

Важливо! Під час зрізки тюльпанів, залишайте пару листків на стеблі, які будуть забезпечувати цибулини необхідними поживними елементами. 


Поради щодо сортування та зберігання цибулин тюльпанів

Для того, аби виростити красивий тюльпан, потрібно правильно зберігати посадковий матеріал:

  • Ще ра проведіть ретельний огляд посадкового матеріалу. Якщо ви виявили гниття або сліди шкідників, рекомендуємо не використовувати такі цибулини.
  • Промийте вибрані цибулини під проточною водою. 
  • Після цього обробіть в розчині марганцівки протягом 30 хвилин.
  • Обов’язково просушіть цибулини, використовуючи рушники чи інші матеріали, що добре вбирають вологу. Ні в якому разі не залишайте цибулини на сонці.
  • Проведіть фінальне сортування, під час якого відділіть дочірні цибулини від материнських. Також можна розділити посадковий матеріал відповідно до кольору та розміру рослини.
  • Повідлущуйте відмерлі луски, пилюку та коріння, після чого розкладіть цибулини у ящики, наповнені ґрунтом.
  • До моменту висадки зберігайте цибулини в темному приміщенні при температурі 25 градусів за Цельсієм.

 

Умови зберігання тюльпанів влітку та взимку

Цибулини тюльпанів - живі організми, які по-різному реагують на зміну температурних умов та клімат. Саме тому їхнє зберігання влітку та взимку дещо відрізняється. 

 

Зберігання влітку

Після того, як ви викопали цибулини, за ними потрібно доглядати. Якщо з липня по серпень температура повинна залишатися стабільною, то вже під кінець літа потрібно поступово її знижувати. Достатньо опускати по 1 градусу за Цельсієм щодня аж до того моменту, поки у приміщенні не буде 12 градусів за Цельсієм. 

 

Зберігання взимку

Взимку зберігання дещо відрізняється. Після того, як ви виконали всі вищенаведені процедури по викопуванні посадкового матеріалу, висушені цибулини обгорніть папером кожну окрему. 

Обгорнуті цибулини розмістіть у дерев’яних ящиках та залиште у темному приміщенні з температурою 25 градусів за Цельсієм, де повинна зберігатися стабільна температура протягом місяця. Лише через 30 почніть поступово зменшувати температуру до 12 градусів за Цельсієм.

Важливо! Регулярно оглядайте цибулини на ознаки захворювання та шкідників, щоби вчасно попередити поширення заражень по усьому посадковому матеріалу. 

 

Скільки тюльпанів може вирости з однієї цибулини?

В середньому одна материнська цибулина дає 5 дочірніх цибулин. Проте це число може варіюватися в залежності від того, який сорт у рослини. Також варто враховувати те, що якщо цибулини надто довго знаходяться в ґрунті, то почнуть розпадатися і ви просто можете не знайти їх усіх. Саме тому як тільки листя у тюльпанів починає в’янути, можете сміливо приступати до викопування цибулин.

 

Висновок

Як ми бачимо, існує два популярних способи вирощування тюльпанів на своїй ділянці - за допомогою цибулин та через насіння. Кожен із них відрізняється технологією та тривалістю. Проте який із варіантів ви б не обрали, при дотриманні всіх правил агротехніки ви стовідсотково отримаєте бажаний результат.

А поєднання тюльпанів з багаторічними чагарниками допоможе вам створити незабутню композицію на вашій ділянці. Більше про багаторічні квіти, які цвітуть протягом усього літа, читайте тут.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner