Продавець AGRO-LANDING розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
5285 відгуків
Увага відправка замовлення протягом 5-7 днів!
вул. Богданівська, 44, Львів, Україна
+380 (96) 003-54-54
+380 (95) 193-91-11
AGRO-LANDING

Як доглядати за алое в домашніх умовах

Як доглядати за алое в домашніх умовах

Кімнатні рослини є практично у кожному будинку. Їх вирощуванням можуть займатися як професійні квітникарі, так і початківці. А однією із найцікавіших домашніх рослин, про які варто згадати, є алое.

Культура алое прийшла до нас із посушливих регіонів Африки і швидко набула великої популярності через красивий зовнішній вигляд та лікувальні властивості. Тому як організувати догляд за алое в домашніх умовах та про що варто знати - розбираємося у нашій статті. 

 

Про алое та його особливості

Алое - культура, яка звикла до посушливих умов зростання, оскільки навчилася запасати воду на “чорний день” у своїх м’ясистих листках та стеблах. Саме тому ця рослина не є вибагливою у догляді. Проте не всі її види підходять для вирощування в домашніх умовах. 

Найпоширенішими кімнатними видами алое є:

  • Алое справжнє (вера);
  • Алое деревоподібне.

Як ми вже згадували вище, алое - дуже декоративна рослина. Її м’ясисті листки ростуть  із самого коріння, тому формують красиву наземну розетку. Деяким сортам цієї культури притаманний також восковий наліт, що надає додаткову декоративність рослині. А родзинкою цієї культури є красива квітка як дзвіночки, що з’являється в період цвітіння. Вони можуть бути жовті, помаранчеві та червоні. 

Алое не лише популярне як елемент декору, його широко використовують у народній медицині та косметології. Завдяки своїм цілющим властивостям, алое допомагає лікувати опіки, а також омолоджувати та відновлювати шкіру. 

 

Важливість освітлення

Алое чудово підійде у ролі кімнатної рослини для тих, хто не дуже хоче витрачати багато часу на догляд за вазонами. Найкраще обрати правильне місце та залишити рослину в спокої, час від часу підглядаючи за нею. 

Освітлення - одна із найважливіших умов правильного вирощування алое. Культура надає перевагу добре освітленим частинам будинку, таким як південні чи південно-східні підвіконня. В іншому випадку доведеться використовувати штучне освітлення, щоби рослина не витягнулась і не втратила свою декоративність. 

 

Оптимальна температура та вологість повітря для вирощування

У літній час алое чудово зростає за кімнатної температури та не потребує додаткового підігріву. За можливості, у цей період  його можна виносити на добре освітлені балкони та тераси, що також позитивно вплине на зростання культури. Але обов’язково подбайте про те, щоби місце було затишним та добре захищеним від протягів. Якщо ваш вазон постійно перебуває у приміщенні, не забувайте регулярно провітрювати його, щоби рослина отримала свіже повітря.

Взимку ситуація дещо інша, оскільки рослина переходить у стан спокою. Найкращою температурою у цей час буде близько 14 градусів. Якщо у вас значно тепліше, то через надто короткий світловий день алое почне витягуватися і ризикує втратити свою декоративність. 

Алое вимоги до вологи як таких не має. Основне - не надто пересушувати приміщення. 


Полив алоеДогляд за алое

Алое не вимагає регулярного поливу та чудово почуває себе протягом тривалого періоду посухи. У період вегетації рослину варто поливати лише після того, як просох верхній шар ґрунту після попереднього поливу. 

Взимку поливи значно скорочують. Втім, пересихання ґрунту також не варто допускати, щоби не завдавати рослині зайвого стресу. 

Важливо! Під час поливу слідкуйте за тим, аби вода не потрапляла до розетки рослини, оскільки це може призвести до її загнивання. 

 

Внесення добрив

Алое позитивно реагують на комплексні органічні та мінеральні добрива. Вони допомагають рослині не лише зростати, а й набувати більш декоративного вигляду.

Рекомендуємо вносити їх лише теплий період року (приблизно з середини весни до початку осені). На зиму краще не використовувати підживлення, оскільки рослина перебуває у стані спокою. 

 

Цвітіння алое

В домашніх умовах алое вкрай рідко переходить в етап цвітіння. РІч у тому, що для переходу в цей період рослині спочатку необхідно перейти у стан спокою. А як ви вже знаєте, цей стан настає лише при температурі нижче +14, що вкрай складно зробити у житловому приміщенні. Крім цього, в період цвітіння алое необхідно підтримувати цю температуру впродовж тривалого світлово дня, що не притаманне українським зимам.
 

Пересадка алое

Пересадка алое - процес, який виконують за потреби, в залежності від віку саджанця. Зокрема, молоді рослини варто пересаджувати 1 раз в 2 роки, у той час як старші - приблизно 1 раз у 4 роки. 

Схема пересадки алое виглядає наступним чином:

  1. Оберіть тісний горщик, щоби зменшити ризик переливання рослини. На дні ємності обов’язково покладіть дренаж у вигляді гальки або керамзиту.
  2. Насипте невелику кількість грунтової суміші із річкового піску, землі та перегною. Або ж можете придбати вже готову грунтосуміш для сукулентів. 
  3. Розмістіть алое у горщику, повільно присипайте його землею, злегка постукуючи горщиком. 
  4. Після пересадки рослини рясно полийте її, а залишки води із піддону приберіть.

 

Як розмножити алое

Алое способи розмноження має два найпопулярніші: за допомогою пагонів та посівом насіння. Давайте більш детально розглянемо кожен із них. 

 

Розмноження пагонами

Якщо ви вирішили займатися розмноженням алое пагонами, то вам потрібно відокремити маленькі пагони від батьківського куща, що ростуть із кореня. Цю процедуру варто робити навесні і не пізніше ніж через кілька тижнів від початку літа. 

Пагони пересаджують в окрему ємність із дренажем та піскосумішшю. Після того, як молоденька рослина пустить коріння та піде у ріст, за нею доглядають як за дорослими кущами алое. 

 

Насіннєве розмноження

Ще один дуже простий спосіб розмноження алое - вирощування з насіння. Цю процедуру варто проводити в останні зимові дні. Для посіву використовуйте окрему ємність із дренажем та грунтосумішшю як і у випадку розмноження пагонами. 

Сіянцям варто забезпечити регулярний полив та провітрювання. Крім того, ми не рекомендуємо залишати їх у сонячних місцях, але при цьому температура повітря повинна бути не нижче 20 градусів за Цельсієм. 

Через 30 днів після сходу сіянців, обов’язково проведіть пікіровку розсади в окремі контейнери. А ще через 90 днів знову проведіть пересадку рослин у більші горщики та доглядайте за ними як за дорослими культурами. 

 

Поширені хвороби та шкідники які бувають в алое

Як ви вже могли зрозуміти, догляд за алое не складний і з ним може справитися кожен. Проте якщо не дотримуватися цих простих правил, рослина може постраждати: захворіти або заразитися шкідниками. 

Найпоширенішими проблемами алое, з якими стикаються квітникарі, є:

  • Блякле та мляве листя алое - основною причиною такого стану рослини є занадто часті поливи або неправильно підібраний ґрунт у горщику.
  • Витягнуті пагони в алое - рослина витягується при недостатньому освітленні. Рекомендуємо перемістити алое у більш сонячне місце або використовувати додаткове освітлення.
  • Гниль на пагонах і коренях алое - корені починають гнити за умов неправильного поливу, у той час як гниль на пагонах може з’явитися від того, що у розетку рослини потрапила вода. 
  • Коричневі кінчики листових пластин алое - такий стан може викликати занадто низька вологість повітря. Також при недостатньому поливі на пластинах можуть з’являтися коричневі цятки. 
  • Темні плями на листках алое - темні плями з’являються на рослині за умов надто низьких температур та протягів.
  • Шкідники алое - за неправильних умов догляду на алое можуть з’явитися попелиця, павутинний кліщ, щитівка та борошнисті червці. 

Загалом, доглядати за алое в домашніх умовах не складно. Достатньо дотримуватися кількох основних правил і рослина тішитиме вас своєю декоративністю протягом багатьох років. 
 

Пропонуємо вам також ознайомитися з нашею статтею Коли садити малину

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner