Продавець AGRO-LANDING розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
5147 відгуків
вул. Богданівська, 44, Львів, Україна
+380 (96) 003-54-54
+380 (95) 193-91-11
AGRO-LANDING

Рекомендація по догляду за гранатом

Рекомендація по догляду за гранатом

Рекомендація по догляду за гранатом

Посадка граната

Ця рослина не примхлива, але все ж гранат в умовах відкритого ґрунту росте краще на щебеневих і добре дренованих грунтах. Вибираємо місце світле, захищене від вітрів.

Гранат невимоглива до грунтів. Може рости навіть на вологих. Але все ж слід підготувати грунт, влаштувати дренаж, щоб волога відводилася, а не застоювалася біля коренів. Дренажем може служити гравій або керамзит, рідше — гравій. У грунту для граната може бути лужна реакція і структура суглинку, але в цьому випадку її потрібно як слід «зарядити» органічними і мінеральними добривами.
Посадкову яму викопують так само, як і для багатьох плодових дерев (60x70 см);

  • На дно насипають родючий шар ґрунту (близько 15 см) і перегній, змішаний із землею (десь трохи більше відра);
  • Коріння і акуратно розправляють присипають землею;
  • Після посадки ґрунт добре поливають і мульчують сухими бур'янами, соломою або перегноєм. Це допоможе вологи довше затриматися в ґрунті.

Якщо на зиму ви будете вкривати гранат, має сенс посадити саджанець під нахилом 60-45° до південної сторони.

Догляд за гранатом

1. Розпушування

Розпушування слід проводити в перші роки після посадки. Особливо корисно воно в період вегетації.

2. Полив

Поливають гранат помірно. З другого періоду вегетації найменше пересушування ґрунту спричинить розтріскування плодів.
Укриття на зиму

На зиму можна стягнути гілки з допомогою мішковини. Якщо саджанець був посаджений під кутом, восени він пригинається до землі і утеплюється землею, як виноград. Починаючи з верхівки, рослина акуратно пригинають до землі. При цьому на верхівку насипають близько 4 лопат землі, після чого вся рослина засипається землею з міжрядь шаром близько 20 см. Навесні, коли мине загроза заморозків, рослина поступово, від низу до верху, звільняють від укриття.

Якщо укриття на зиму не планується, однорічний саджанець треба підгортати на висоту близько 15 см.
Деякі садівники утеплюють саджанці граната однією або кількома поставленими один на одного покришками.

Формування крони та обрізка

Оптимальною для граната є форма у вигляді куща, коли рослина має максимум 6 стволів. Така форма допомагає уникнути травмування у разі укриття на зиму. Рослини намагаються надати похило-віялової форми. Але при активному зростанні неминуче загущені крони та поява гілочок, які можуть ламатися або рости всередину. Для цього видаляють зайві гілочки. Прикоренева поросль і пагони, що загущають, також підлягають видаленню.

Як і багато плодових рослин, гранат старіє, і йому потрібно проводити омолоджуючу обрізку. Зазвичай це відбувається раз на 20 років. Для цього всі гілки над землею обрізають, тим самим стимулюючи зростання нових та збільшення кількості врожаю.

Внесение добрив

Основна маса добрив вноситься в землю перед посадкою, але якщо грунт бідний, з середини червня рослина починають підгодовувати фосфорно-калійними або азото-містять добривами. Влітку можна вносити рідкі добрива під час поливу. Восени, коли перекопуватимете пристовбурні кола, також підгодуйте гранат.

Збір плодів

Незважаючи на те, що плоди цієї рослини найчастіше готові до збору в середині жовтня, їх смакові якості можуть бути поганими. Деякі різновиди культури потребують дозрівання. Тому, вирішивши посадити таку рослину, необхідно детально вивчити її особливості.

Плоди не дозрівають одночасно. Чим довше плід проважить на кущі, тим солодше він буде. Якщо погода не дозволяє чекати, можна зірвати недозрілі плоди. Вони дійдуть до кондиції під час лежання. Зірвані гранати потрібно висушити на горищі чи вулиці під навісом.

При повній стиглості плоди граната можуть потріскати, якщо ви збираєте їх для зберігання, потрібно встигнути до цього моменту.
Гранат чудово зберігається та довго зберігає свіжість.
Плоди не можна зберігати при мінусових температурах, інакше вони можуть загнити. Оптимальним буде приміщення, що провітрюється, з температурою повітря +2°С.

Хвороби та шкідники

При вирощуванні гранатового дерева можна зіткнутися із деякими труднощами. Нижче наведено основні проблеми та причини їх виникнення: сохне листя граната домашнього в умовах із сухим повітрям, низькою зволоженістю ґрунту, а також через загнивання кореневої системи; гниє коріння при постійному переливі рослини, коли застоюється волога, порушений дренаж; опіки на листі можуть виникнути у ослабленого деревця, виставленого під сонячне проміння; плями на листі домашнього граната виявляються як результат частого перезволоження ґрунту, а також унаслідок появи якихось вірусних чи грибкових захворювань.

 

Якщо вам була ця інформація корисною, рекомендуємо також прочитати нашу статтю Як доглядати за ківі в домашніх умовах.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner