Продавець AGRO-LANDING розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
5878 відгуків
вул. Богданівська, 44, Львів, Україна
+380 (96) 003-54-54
+380 (95) 193-91-11
AGRO-LANDING

Рекомендації по догляду за ківі

Рекомендації по догляду за ківі

Раніше у нашому блозі ми вже говорили про те, як посадити різноманітні екзотичні культури, зокрема й як вирощувати цитрусові в домашніх умовах. Сьогодні ж поговоримо про ще одну цікаву культуру - саджанці ківі.

Ківі прийшов до нас з Китаю. Він відноситься до сімейства Актинідій. Спочатку це були маленькі волохаті ягоди, зовні нагадують пташку ківі, які називали китайський агрус. З часом в процесі селекції вага одного плоди збільшився до 100-300 грам. Дерево ліановидне, має висоту до 10 м. Плоди яйцевидні, коричнево-зеленого кольору покриті густим сіруватим пушком. Шкірка тонка, м'якоть темно-зелена по краях і салатова в середині. Має приємний солодкий смак і легкий аромат ананаса. Всередині м'якоті є дрібні чорні насіння.

Посадка ківі

Для посадки саджанців ківі викопайте яму глибиною в багнет лопати. Витягнуту землю змішайте з тирсою. На дно ями укладіть шар змішаного з тирсою грунту і помістіть саджанець разом з торф'яним контейнером, присипте зверху шаром ґрунту з тирсою, добре при цьому його ущільнюючи. Вбийте три дерев'яні кілочки заввишки півтора метра навколо саджанця, утворюючи рівносторонній трикутник. До одного з кілочків прив'яжіть дерев'яну палицю висотою 2-2.5 метра, яка буде служити напрямною зростання. До опор за допомогою степлера або дрібних цвяхів прикріпіть біле агроволокно таким чином, щоб укрити рослину від проникнення дрібних гризунів або котів. Коти люблять гризти чоловічі екземпляри ківі навесні, коли починається сокорух. Посадку ківі виробляють навесні або влітку до настання перших холодів, щоб рослини встигли сформувати міцну кореневу систему і прижитися на новому місці.

У процесі росту саджанців слід видаляти всі бічні пагони, залишаючи лише центральну точку росту для того щоб вона виросла міцною і на ній утворювалися в подальшому пагони з плодами. Після посадки добре ущільніть грунт і рясно полийте його.

Вирощування ківі та догляд

Догляд за ківі включає поливи і формування дерева. При гарному догляді ліана може плодоносити близько 40 років.

· Підживлення. Удобрювати ківі потрібно фосфорно-калійними добривами 200 грам на одну рослину при посадці саджанців. Надалі добриво слід проводити три рази за сезон частинами. Перший раз в першій половині березня, перед початком пробудження бруньок. Другий раз – після настання стабільно теплої температури і третій раз – у вересні, після остаточного формування плодів. На одну рослину повинно доводиться 0,5 кг азотовмістного добрива, 135 г фосфорного, 250 г калійного і 75 г магнієвого добрива.

· Розпушування прополка. Так як коріння ківі знаходяться у верхніх шарах ґрунту, кущі можна рихлити або обробляти грунт гербіцидами від бур'янів.

· Зволоження. При сухій спекотній погоді ліани обприскують, полив збільшують. Рекомендується замульчувати грунт під стовбуром. Це буде утримувати вологу. Слід не допускати пересихання верхнього шару грунту. Це може спричинити за собою опадання квітів. Ківі має поверхневу кореневу систему. Основна маса коренів ківі знаходиться у верхніх шарах ґрунту в радіусі 1-1,5 від центрального стебла. Він занурюється В глибину на 40-50 см. Тому в літній період ківі потребує регулярних поливів.

· Обрізка. Обрізку і формування дерев проводять пізно восени після завершення періоду плодоношення. При цьому залишають найбільш міцні здорові пагони, а всі інші видаляються.

· Зимівля. На зиму не потрібно проводити жодних маніпуляцій з підготовки ліан до холодів. Вони добре переносять морози до -27 градусів. Стебла не ушкоджуються, не хворіють і не примерзають. Не потребують додаткової обрізанні, укритті або притиснення.

· Формування дерева. Всі роботи по формуванні ківі слід проводити в літній період. Вони включають в себе прищіпку і вирізку пагонів. Слід враховувати, що стебла ківі дуже соковиті і обрізка пагонів навесні в період сокотечения може спричинити вимокання пагонів.

· Хвороби. Рослина дуже стійка до ураження хворобами та комахами. Тому не потребує заходів проведення хімічної або яких-небудь інших додаткових обробк рослин в цілях профілактики або лікування.

· Збирання та зберігання врожаю. Остаточне формування плодів ківі закінчується у вересні-жовтні. В цей час плоди збирають і поміщають в приміщення з температурою від 0 до 5 градусів тепла. У такому приміщенні ківі зберігається до весни. Перед застосуванням плоди слід помістити в тепле приміщення з температурою 25-30 градусів на добу-дві.

У другій декаді березня – першій декаді квітня встановлюється постійна плюсова температура. В цей період починається активне сокорух і розпускання бруньок. Молоді пагони мають зелено-червонуватий колір, випускають листки почергові, старі пагони мають коричнево-зелений колір і дають плоди.

Бутонізація ківі починається в травні. Якщо весна холодна – на початку червня. Бутони можуть стояти тривалий час в закритому стані і розквітати тільки при теплій погоді, в той же час, коли починають літати запилюючі комахи. Цвітіння починається при стабільній температурі близько 20 градусів.

Квіти мають кремово-жовтий колір, шість пелюсток і жовто-оранжеві тичинки по центру. Так як цей тип ліани дводомний, на одній рослині зацвітають лише чоловічі або тільки жіночі квітки. Період цвітіння триває протягом тижня. Цвітіння рясне, на одному пагоні утворюється велика кількість квітів, кожна з яких потім дає зав'язь плодів.

Загальні рекомендації

1. Регулярно підрізайте саджанці хоча б до появи перших плодів. Це важливий процес, який і забезпечує нормальне плодоношення

2. Для контролю загального розміру рослини також буде корисна обрізка.

3. Виключіть пересушування землі, так як це призведе до в'янення рослини. Постійно зволожуйте грунт водою, а також користуйтеся розбризкувачем.

4. При вирощуванні рослини в домашніх умовах ставте горщики на південних підвіконнях. Там ківі буде достатньо природного освітлення, а в зимовий час додаткове світло організовується за допомогою люмінесцентної лампи. До речі, освітлення потрібно направляти горизонтально.

5. Обов'язково користуйтеся підгодівлею. Підходить органіка: біогумус, компост і так далі. Нормою є використання добрива один раз на рік для насичення рослини необхідною кількістю поживних речовин.

6. У літній час можна користуватися і мінеральними добривами, щоб активізувати ріст і плодоношення. Підгодовувати ківі потрібно один раз на сім-десять днів.

7. Для міцності ліани її верхівку час від часу прищипують. Ця проста процедура забезпечить стимуляцію бічних відростків.

8.     Пам'ятайте, що кожна рослина при вирощуванні в домашніх умовах має бути висаджена в окремий горщик. Пояснюється це широким листям, яке може перекривати сонячне світло іншим рослинам.

9.       Пересадка рослини після висадки в горщик може знадобитися вже через чотири тижні, тому що паростки зазвичай дуже швидко витягуються. А також можна пересаджувати ківі після появи листочків.

10.  Якщо раптом надто багато саджанців чоловічої статі, то їх можна прищепити бруньками із жіночих. В результаті вдасться одержати плоди.

11. Вистачить одного чоловічого на п'яти-шести жіночих. Цього цілком достатньо для отримання відмінного врожаю кожен рік.

12. Регулярно оглядайте листя, щоб вчасно виявити проблему: грибок, гниль, в'янення.

 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner