Продавець AGRO-LANDING розвиває свій бізнес на Prom.ua 8 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
5006 відгуків
Осінь у вашому саду: найкращі саджанці для осінньої посадки!
вул. Богданівська, 44, Львів, Україна
+380 (96) 003-54-54
+380 (95) 193-91-11
AGRO-LANDING

Рекомендації по догляду за трояндами

Рекомендації по догляду за трояндами

Поради

З давніх часів троянда вважається емблемою любові і еталоном краси. Цілком заслужено її називають царицею квітів. Існуюче в даний час велике розмаїття садових троянд - це повністю заслуга тривалої та кропіткої роботи селекціонерів, які шляхом схрещування домагалися цікавих форм, морозостійких і ремонтантних сортів. Що може бути красивіше живих плетучих огорож з троянд або квітучих кущів, посаджених уздовж доріжок на вашій дачній ділянці?

Як доглядати за трояндами круглий рік, розглянемо нижче.
 

Корисні поради:

- при посадці троянд, 100% приживлюваність забезпечать укорінювачі, такі як: Чистий лист, Корневін.

- для подолання стресу після пересадки необхідно провести: обробку Епіном або Цирконом.

- для швидкого зростання потужної кореневої системи, садівники використовують: Стимулятор росту коріння GRANDIS 

- для ефективного знищення шкідливих організмів та профілактики захворювань використовують: БрунькаАктофіт и Фундазим.

- у весняний період і влітку підгодовують: Чистий лист для троянд

Догляд за трояндами навесні
 

Зняти укриття. Більшість садівників вкриває свої троянди на зиму землею, тирсою, гілками і т. д., іноді весь кущ вкривають агроволокном. З настанням весни укриття слід зняти. Затягувати з цим не потрібно, оскільки під ним троянди можуть запріти і навіть з'явитися бактеріальні захворювання. Але і до настання стабільної плюсової температури цього робити не варто.


Весняна обрізка. Через 4-6 днів після зняття укривного матеріалу можна проводити весняну обрізку. Чайно-гібридні троянди при обрізанні ретельно формують. Висота куща повинна вийти більше 30 см. потрібно Залишити сильні здорові пагони, а внутрішні дрібні, криві гілки - вирізати. Троянди патіо обрізають на висоту понад 40 см. Вони також потребують надання форми. Грунтопокривні і поліантові троянди обрізають помірно, вирізують криві, хворі, старі пагони, прибираючи густоту. До мініатюрним трояндам потрібен дуже обережний підхід - обрізати їх потрібно зовсім небагато. Для всіх троянд - потрібно залишити від 2 до 6 бруньок на кожному сильному пагоні. Зріз повинен бути косим - на пів сантиметра вище бруньки.

Весняна підгодівля. З початком росту пагонів і набухання бутонів троянди в саду потрібно підживити. Підгодівля проводиться тільки по вологій землі. Якщо у Вас троянд трохи, перший раз можна удобрити рідким комплексним мінеральним добривом для троянд, через два тижні - непогано було б скористатися органікою. Якщо ж у Вас цілий рожевий сад, догляд за трояндами навесні більш трудомісткий - зручніше буде підгодувати сухим гранульованим комплексним добривом, для зручності використання в коробці також є рукавички і мірний стаканчик


Профілактика захворювань. Якщо знаєте, що Ваші троянди в саду часто схильні до появи шкідників (наприклад, попелиці, кліщів, листовійки та ін), краще профілактично їх обробити інсектицидним засобом.

 

Догляд за трояндами влітку

Полив. Звичайно, найголовніше в вирощуванні будь-яких рослин, полив, особливо це стосується літнього періоду. Ідеально, якщо у Вашому саду є система автоматичного поливу, налаштована фахівцями під кожен кущик, це значно спрощує догляд за трояндами влітку. Але найчастіше такі системи відсутні, і господарям доводиться поливати свої троянди в саду вручну. Полив можна виробляти з шланга, відра або садової лійки, а також методом розбризкування. Бажано, щоб зволожувалась не сама рослина, а саме грунт під нею. На один кущ потрібно 5-15 літрів води. Полив проводиться не холодною водою. Рекомендована частота - один - три рази на тиждень, необхідність можна визначити за станом ґрунту та рослини. Нещодавно висаджені молоді рослини поливають частіше. Не можна робити це в розпал спеки при полуденному сонці - є ймовірність отримати опік листя від сонячного проміння.

Мульчування. У червні - липні грунт навколо кущів троянд бажано постійно культивувати. Відмінні результати дає і мульчування троянд. Грунт під трояндами покривають перегноєм, торфом, корою або тирсою. Це дозволяє грунту довше зберігати вологість і пролонгувати подачу поживних речовин. Періодично мульчу потрібно оновлювати, так як її змиває при поливі і дощах.

Секрет цвітіння. Щоб стимулювати рясне цвітіння - потрібно видаляти бутони, які відцвіли і обрізати довгі молоді пагони.

Літнє підживлення. Якщо хочете, щоб троянда тішила Вас пишним і тривалим цвітінням все літо, а то й довше, не потрібно забувати про комплексну підгодівлю. Краще всього використовувати сухі гранульовані добрива, які дуже зручні - просто розсипати гранули під кущі. Робити це потрібно три - чотири рази за літо. Можна використовувати також сухе водорозчинне добриво для троянд, його не розсипають безпосередньо на грунт, а розчиняють у воді і потім вже поливають рослини.


Догляд за трояндами восени

Укриття на зимовий період. Перед настанням холодів троянді потрібно приготувати укриття, яке робиться з компосту, тирси, землі або торфу висотою від 25 до 30 см (в залежності від сорту) - цей матеріал насипається біля основи пагонів. Зверху можна доповнити укриття хвойними гілками. Найбільш примхливі сорту обгортають світлим агроволокном (щільність 40г/м 2) і накривають сосновим лапником.

Осіннє обрізання. Осіння обрізка троянд – спірне питання. Деякі садівники вважають, що догляд за трояндами восени має її включати, деякі – ні. Якщо Ви вирішили обрізати свою троянду - потрібно вирізати все, крім чотирьох-п'яти сильних молодих пагонів заввишки 40-45 см, розташованих рівномірно, прибравши всі гілки, що загущують і ростуть усередині куща. Робити обрізання слід перед укриттям куща на зиму.

Осіння підгодівля. З серпня кущі троянд підгодовують тільки фосфорно-калійними добривами, вони не повинні містити азот, який стимулює зростання. Фосфор і калій, навпаки, зміцнять рослину і полегшать його зимівлю. Можна застосовувати будь-осіннє універсальне гранульоване добриво для саду.

 

Рекомендуємо вам також ознайомитися із нашою статтею Як доглядати за орхідеями.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner