Продавець AGRO-LANDING розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
5267 відгуків
Увага відправка замовлення протягом 5-7 днів!
вул. Богданівська, 44, Львів, Україна
+380 (96) 003-54-54
+380 (95) 193-91-11
AGRO-LANDING

Рекомендації по догляду за хвойними рослинами

Рекомендації по догляду за хвойними рослинами

Поради по посадці

1. Підготувати посадкову яму. Важливо врахувати, що розмір лунки повинен бути в 2-3 рази більше контейнера, у якому був саджанець.

2. Підготувати грунт, внести добрива. Необхідно удобрити ями перегноєм і однією-двома жменями комплексного добрива, що містять азот, фосфор, калій. За потреби ви можете підкислити ґрунт.

3. Добре полити посадкову яму.

4. Полити саджанець у разі необхідності. Земля в контейнері або пакеті, в якому знаходиться саджанець, перед посадкою повинна бути вологою, але не надто вологою.

5. Витягти саджанець з пакета або контейнера разом з грудкою землі. При цьому важливо не порушити цілісність земляного кома.

6. Помістити саджанець в посадкову яму, засипати шаром удобреному землі. Важливо відзначити - рослина має бути посаджено на тому рівні, на якому росло в пакеті або контейнері.

7. Полити посаджену рослину. Для першого поливу після посадки бажано в воду додати укорінювач (корневін) 10 г на 10 літрів.

8. Обробити рослина стимулятором росту (циркон або епін) 1-2 мл на 10 літрів води, обприскуванням по стовбуру і зеленої поверхні листя, рівномірно змочуючи всю площу.

- при посадці хвойних рослин, 100% приживлюваність забезпечать укорінювачі, такі як: Чисти лист, Корневін, Grandis.

- для подолання стресу після пересадки необхідно провести обробку ЕпіномЦирконом.

- для швидкого зростання потужної кореневої системи, садівники використовують  Grandis, Radifarm.

- для ефективного знищення шкідливих організмів та захворювань використовують Актофіт, Енжио, Актара и СальтоТопсін-М.

- у весняно-літній період хвойні рослини підгодовують - Чистий лист для хвойних.

- упродовж усього літа, хвойні рослини обприскують комплексним добривом, Майстер-агро для хвойних.

Укриття хвойних на зиму

За вікном панує сніжна зима, накривши все навколо своїм білим покривалом. І незалежно від того, перебуваєте ви цілий рік у заміському будинку, або приїжджаєте тільки по вихідних, рекомендується періодично струшувати копиці снігу з гілок хвойних дерев, щоб уникнути їхнього обламування. Занадто тендітні рослини, такі як туї, вертикально зростаючі ялівці, кипарисовики і інші хвойні культури потребують додаткового обв'язуванні мотузкою, щоб уникнути зламу крони.

Сонячні опіки хвойних 

Не менш небезпечно взимку для хвойних сонце, яке хоч і не гріє, але здатне висушувати і обпалювати ніжні голочки, завдаючи сильної шкоди. Опіки хвойних не тільки псують зовнішній вигляд і підривають здоров'я, але і нерідко призводять до їх загибелі. Щоб цього уникнути, рекомендуємо вкрити саджанці мішковиною, спеціальним матеріалом або будь-якими підручними засобами.

Каркас для хвойних рослин

Пильну увагу приділяємо хвойним, які розташовуються в добре освітлених місцях ділянках, де зимовим днем на них припадає велика кількість сонячного світла, і споруджуємо навколо них екран. Якщо це живопліт або просто кілька посаджених в ряд хвойних рослин, схильних до обгорання навесні, то при їх близькому розташуванні досить встановити поруч каркас з дерев'яних, металевих або пластикових палиць, і обтягнути заздалегідь підготовленим матеріалом. Пам'ятайте, що лютий і березень багаті не тільки сонцем, але і сильними вітрами, тому каркас повинен бути достатньо міцним, а тканина повинна бути добре натягнута. Щоб полегшити собі роботу, кілочки можна вбити по осені, коли грунт ще не промерз.

Спанбонд для укриття хвойних дерев

Якщо рослина висаджена в поодинці, його досить обернути мішковиною, укривним матеріалом або сіткою, що відтіняє. Багато садівники часто запитують: «Чи можна для укриття хвойних використовувати спанбонд?» Використовувати його, звичайно, можна, але тільки не рекомендуємо зв'язувати і сильно обтягувати їм хвойні, так як саджанці легко можуть зіпрівати у такій конструкції. Для захисту рослини від весняного сонця важливо, щоб між спанбондом і хвоєю було вільне місце для циркуляції повітря. Такий ефект легко досягається за допомогою каркаса.

Полив хвойних

Коли температура за вікном буде вище 0°С вже впродовж кількох днів, сніг почне танути і весняне сонечко стане частим гостем у саду, необхідно знизити ризик висушення хвої, адже під впливом прямих променів з неї починає випаровуватися волога. Через те, що земля ще промерзла, рослинам ні звідки брати запаси води. Хвоя і пагони можуть висохнути, збільшуючи ризик загибелі всього саджанця. Щоб цьому запобігти, необхідно проводити зрошення хвої. Для цього вам потрібно озброїтися пульверизатором (достатньо найпростішого) і залити в нього воду кімнатної температури. Обприскування крони рослин рекомендується проводити в похмурий безвітряний день. Використовуючи ці рекомендації, ви відновите водний баланс рослин. І пам'ятайте, що зрошення пагонів обов'язково для посушливих районів. Якщо ж у вашому регіоні велика кількість дощів, снігів, та ще й ґрунтові води залягають близько до поверхні землі, то цього можна не виконувати.

Догляд за хвойними навесні

Також, щоб знизити ступінь висушення і уникнути опіків хвойних навесні, можна подбати про рослини вже восени. У цьому допоможе вологозарядковий полив хвойних і листяних рослин.

Коли весна остаточно увійде у свої права і мине загроза «небезпечного» сонця, всі укриття і мотузки (якщо є) потрібно зняти. Після цього уважно огляньте рослини на предмет пошкоджень. Обов'язково проведіть прочищення хвої – видаліть всі сухі хвоїнки, які накопичилися за час зимівлі. І пам'ятайте, що прочищення хвої – важливий профілактичний прийом, який необхідно проводити восени та навесні. Якщо основну масу хвої вичистити восени, то навесні цей процес займе набагато менше часу. І до того ж, прочищення хвої восени позбавить шансу на виживання будь-яких шкідливих комах та грибних захворювань.

Стрижка хвойних рослин

Навесні також необхідна і стрижка хвойних, яка включає, насамперед, обрізку сухих, поламаних і пошкоджених пагонів і тільки потім вже можна зайнятися формуванням крони.

Не менш важливий етап у процесі догляду – це підживлення хвойних, адже ростуть вони повільніше за листяні рослини і, відповідно, процес засвоєння поживних речовин протікає у них повільніше. Тому підгодовувати їх кожні 2-3 тижні немає необхідності на відміну, наприклад, від троянд.

Підживлення хвойних

Дуже важливий елемент живлення навесні – азот. Він стимулює зростання, закладку нирок, у тому числі квіткових. У зв'язку з тим, що хвойні «їдять» менше, ніж інші рослини в нашому саду, дуже важливо не переборщити з елементами живлення. Для цього рекомендуємо використати спеціальні добрива для хвойних рослин. Марка може бути будь-якою, яка вам подобається. Головне, щоб була позначка "для хвойних" або "для вічнозелених". Якщо забули придбати спеціалізоване добриво, але є універсальне комплексне весняне або азофоска, можна використовувати їх. Обережно розкидайте горсть удобрень під рослиною на площі, що не перевищує периметр кроні, і розпушіть їх.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner