Місячний посівний календар на листопад 2024
У листопаді садівники й городники завершують основні роботи, готуючи ділянки до зими. Місячний посівний календар на листопад 2024 допоможе підібрати найсприятливіші дні для посадок, обрізок і догляду за рослинами, щоб підвищити шанси на врожай наступного року. Місячні фази, що впливають на сокорух і загальний стан рослин, мають значення для того, щоб уникнути можливих несприятливих наслідків.
Сприятливі та несприятливі дні для робіт у саду та городі у листопаді 2024
Під час вибору днів для роботи на ділянці звертайте увагу на місячний календар на листопад 2024 року. Вважається, що під час росту Місяця рослини інтенсивніше засвоюють поживні речовини, а під час спадання сокорух сповільнюється. Новий і повний місяць є періодами зниженого енергетичного потенціалу для рослин, тому ці дні зазвичай не рекомендуємо проводити будь-які важливі роботи.
У листопаді сприятливі дні для посіву, посадок та обрізки розподілені наступним чином:
Сприятливі дні: 3-7, 10-11, 14-15, 18-20, 26-29 листопада.
Несприятливі дні: 1-2, 8-9, 16, 30 листопада.
Місячний календар садівника на кожен день листопад 2024
1-2 листопада
1 та 2 листопада - це дні перед повним місяцем, коли енергетика рослин стає нестабільною. Саме тому ми не рекомендуємо сіяти або садити культури, а також проводити будь-які активні роботи, зокрема обрізку дерев чи чагарників (гортензія, дерен та інші).
3-7 листопада
Після повного місяця Місяць починає спадати, тому з 3 по 7 листопада можна виконувати посіви коренеплодів (цибуля, часник тощо) а також займатися обрізкою дерев. Це гарний час для догляду за багаторічними квітами та підготовки їх до зимового періоду.
8-9 листопада
8 та 9 листопада - період, коли будь-які активні роботи вважаються небажаними. В ці дні варто утриматися від посадок та пересадок, обрізки та іншого догляду.
10-11 листопада
З 10 по 11 листопада рекомендуємо займатися висадкою культур, які зберігатимуться на зиму. В ці дні можна висівати ранні овочі під зиму або ж готувати грядки для посадок, збагачуючи їх органічними добривами.
12-13 листопада
12 та 13 листопада - це час, коли можна проводити легкі роботи, такі як мульчування ґрунту, додавання компосту, але без значних посадкових операцій.
14-15 листопада
Сприятливі дні для обрізки дерев, кущів, а також для посадки озимих культур. Можна доглядати за садом, приділяючи увагу підживленню ґрунту для підтримки родючості.
16 листопада
Цей день перед молодиком варто провести у спокої, без робіт у саду чи на городі. Уникайте пересадки чи обрізки. Натомість можете почитати нашу статтю Способи, час та правила щеплення дерев.
17 листопада
17 листопада - це нейтральний день, коли можна займатися прибиранням та підготовкою до зими, але без посівів і посадок.
18-20 листопада
З 18 по 20 листопада сприятливий період для посівів, висадки озимих культур, а також догляду за багаторічниками. Можна висаджувати розсаду. Не забудьте приділити увагу підживленню рослин органічними добривами.
21-25 листопада
21 по 25 листопада - це нейтральні дні, коли допускається підготовка ґрунту до зими. Ми не радимо виконувати значні посадкові роботи, однак за потреби можна вносити мінеральні добрива та проводити обрізку.
26-29 листопада
26-29 листопада - сприятливий період для обрізки, посадок та підживлення багаторічників. Ці дні підходять для посадок цибулевих та інших озимих культур, що потребують тривалого періоду зими для кращого розвитку.
30 листопада
30 листопада - несприятливий день, що передує повному місяцю. У цей день ми рекомендуємо утриматися від будь-яких посадкових та доглядових робіт.
Використовуючи посівний календар на листопад 2024, ви зможете краще розпланувати роботи на ділянці, враховуючи сприятливі й несприятливі дні для різних операцій. Правильне дотримання місячного посівного календаря на листопад 2024 року допоможе не тільки покращити врожайність, але й забезпечити якісний ріст і розвиток рослин.
Не забувайте про підготовку саду до зими, і хай ваші рослини добре переживуть холодний сезон!
- Поради щодо вибору живої новорічної ялинкиЖива новорічна ялинка – головний символ свята, який створює атмосферу затишку та наповнює дім хвойним ароматом. Як обрати ідеальне дерево? Коли краще купувати? Як перевірити свіжість, форму, аромат та стан гілок і стовбура? У статті ви знайдете детальні поради, які допоможуть зробити правильний вибір та насолоджуватися святковим настроєм.Поради щодо вибору живої новорічної ялинки
- Що таке насіння чіа і чим воно кориснеДізнайтеся все про насіння чіа — суперфуд, який підкорив світ здорового харчування! У статті ви знайдете інформацію про походження цього продукту, його унікальний хімічний склад, корисні властивості для травлення, серця, схуднення та краси. Також ми поділимося ідеями, як легко додати насіння чіа до вашого раціону. Відкрийте секрет здоров’я і енергії разом із чіа!Що таке насіння чіа і чим воно корисне