Місячний календар садівника на кожен день вересня 2024
Посівний календар на вересень 2024 - справжній помічник для професійних садівників, а також для тих, хто лише розпочинає свою садову справу. Він допоможе правильно організувати роботу на ділянці, скласти детальний план підживлення, укриття та обрізки рослин. І, найголовніше, правильно визначити подальші кроки у садівництві.
Сприятливі та несприятливі дні для робіт у саду та городі у вересні 2024
Щомісяця посівний календар має певні сприятливі та несприятливі дні для посадки чи посіву рослин. І місячний календар садівника на вересень 2024 цьому не виняток. Це пов’язано з тим, що протягом цього часу Місяць перебуває в певних фазах, які по-різному впливають на зростання рослин та інші біологічні процеси.
Сприятливими днями для садово-городніх робіт у вересні є 5-13, 16-17, 20-22, 25-26 вересня. У той час несприятливими є такі дні: 2-4, 14-15, 18 вересня.
Місячний календар садівника на кожен день вересня 2024
Посівний календар на вересень місяць дуже важливий, оскільки в цей період розпочинається активна підготовка рослин до зимових холодів, збір врожаю та посадка нових саджанців. Важливо зазначити, що наш Посівний календар вересень 2024 - це лише рекомендації, як правильно організувати свою діяльність. При роботі в саду враховуйте також погодні умови та особливості місцевого клімату.
1 вересня
Початок місяця, час для підготовки ґрунту. Викопайте картоплю, цибулю та часник, проведіть профілактичну обробку саду від шкідників. Сприятливий день для збирання врожаю та збереження насіння.
2-4 вересня
Несприятливі дні для посадки та пересаджування. Утримайтеся від будь-яких робіт із рослинами. Займіться обробкою ґрунту, мульчуванням, збиранням врожаю та підготовкою насіння для зберігання.
5-13 вересня
Сприятливі дні для посіву та посадки. Можна сіяти зелень, салати, редис. Займіться пересадкою багаторічників (у тому числі декоративних чагарників), посадіть полуницю, кущі ягідників. Не забудьте зібрати дозрілі плоди, проведіть живцювання дерев і чагарників.
14-15 вересня
Несприятливі дні. Уникайте посадок і пересадок, краще приділити увагу боротьбі зі шкідниками та хворобами спеціальними препаратами. Проведіть санітарну обрізку саду, приберіть опале листя на ділянці.
Препарати проти зимуючих шкідників:
Препарат | Шкідники | Рослини |
Біоінсектицид Лепідоцид-БТУ |
Капустянка; капустяна, яблунева, плодова міль; американський білий метелик; совка; кукурудзяний і луговий метелик тощо. |
Овочеві, плодово-ягідні та паркові культури. |
Біоінсектицид Бітоксибацилін-БТУ | Колорадський жук, попелиця, кліщі, капустяниця, плодова міль, вогнівка, американський білий метелик, гусениці, пильщик тощо. | Овочеві, плодово-ягідні культури, виноград. |
Чистий стовбур | Каліфорнійська щитівка, несправжня щитівка, білокрилка, листовійка, бурий, червоний, плодовий, кліщ, коростяний кліщ, попелиця, червці, мідяниці, молі, садовий павутинний і бруньковий кліщ тощо. | Плодово-ягідні культури, троянди, виноград. |
Брунька | Зимуючі стадії кліщів, червиць, оїдіум, мільдьї, попелиці, листовійки, молі, листоблішки, парші тощо. | Виноград, груші, яблуні та інші плодові дерева. |
16-17 вересня
Сприятливі дні для посадки та пересадки рослин. В цей час рекомендуємо зайнятися посадкою кущів, плодових дерев та багаторічників. За потреби можна посадити озимий часник, цибулю та цибулинні квіти. Виконайте полив та підживлення рослин.
18 вересня
Несприятливий день для посадкових робіт. Обмежтеся доглядом за вже висадженими рослинами чи прибиранням на ділянці. Проведіть прополювання, мульчування та профілактику хвороб.
19 вересня
Займіться збиранням врожаю, зберіганням насіння, обробкою ґрунту. Час для підготовки ґрунту під весняні посадки. Можна проводити санітарну обрізку та підготовку ґрунту для мульчування.
20-22 вересня
Сприятливі дні для посадки, пересадки дерев і чагарників,посіву зелених добрив, осіннього сидерату. Ідеальний час для посадки багаторічних рослин, укриття троянд, живцювання.
23-24 вересня
Добрий час для збору врожаю та зберігання насіння. Продовжуйте посадку багаторічних культур, пересадку кущів і дерев. Увагу варто також приділити догляду за вже посадженими рослинами.
25-26 вересня
Сприятливі дні для посадкових робіт. Висаджуйте цибулинні квіти, кущі, плодові дерева. Час для підготовки ділянки до зими, внесення добрив, закладання компосту.
27-30 вересня
Чудовий період для догляду за садом. Проводьте збирання врожаю, мульчування, підготовку ґрунту до зими. Сприятливий час для збирання і зберігання насіння, санітарної обрізки дерев і чагарників.
- Коли можна пересаджувати виноградПересадка винограду — важливий етап для здоров'я та врожайності рослини. Коли краще пересаджувати виноград: весною чи восени? У нашій статті ми розглянемо переваги та особливості кожного періоду, а також дамо корисні поради щодо догляду. Завітайте в Agro-Landing, щоб знайти все необхідне для саду!Коли можна пересаджувати виноград
- Поширені хвороби груші та як їх лікуватиДізнайтеся про найпоширеніші хвороби груші, такі як моніліоз, парша, іржа, бактеріальний опік та інші. Ознайомтеся з їхніми симптомами та ефективними методами лікування, щоб захистити ваші дерева від хвороб і шкідників.Поширені хвороби груші та як їх лікувати