Місячний посівний календар на серпень 2024
Серпень помалу відкриває сезон активної роботи у саду та на городі. У цей час, на противагу липню, основними клопотами є збір врожаю, підготовка культур до низьких температур, підживлення тощо. Місячний календар на серпень 2024 заповнений садовими справами, про які варто пам’ятати кожному садівнику.
Сприятливі та несприятливі дні для робіт у саду та городі у серпні 2024
Серпень - один із найбільш врожайних місяців року. Якщо переглянути місячний календар на серпень, то можна побачити, що в цей час природа подарувала нам чимало днів, сприятливих для посадки та посіву - 1, 8-10, 13-16, 21, 29, 27-29 серпня. У той час несприятливими є такі дні: 3-6, 17-19, 23-24, 30 серпня.
Місячний календар садівника на кожен день серпня 2024
Посівний календар на серпень 2024 допоможе вам правильно організувати всі свої садові справи таким чином, щоб не забути про жодну з них. Нижче ми детально пояснюємо особливості кожного дня в залежності від фази Місяця та його впливу на зростання культур.
1 серпня
Сприятливий день для посіву зелених культур та квітів. Також можна займатися пересадкою кімнатних рослин. В цей час також можна зайнятися кореневим та позакореневим підживленням.
2 серпня
Чудовий час для обрізки дерев та чагарників, видалення хворих і старих пагонів. Чудова пора, щоб збирати врожай овочів та фруктів. За потреби займіться заготовкою сіна та сушінням врожаю.
3-6 серпня
Несприятливі дні для посадок і пересадок. Рекомендуємо натомість зайнятися боротьбою з бур'янами та шкідниками, а також санітарною обрізкою рослин. Приділіть увагу лікарським рослинам, або ж використайте цей час для засолювання та консервації овочів.
7 серпня
День підходить для збору врожаю фруктів і овочів, які не потребують довгого зберігання. Також можна поливати рослини, особливо в умовах спеки. Займіться додатковим доглядом за садовими деревами, наприклад, встановіть додаткові опори.
8-10 серпня
Сприятливі дні для посіву коренеплодів та цибулинних квітів. Можна також займатися прищіпкою та підживленням рослин. Якщо ви плануєте висаджувати озимі культури, то ці дні - чудовий варіант для такої роботи.
11-12 серпня
Період підходить для заготівлі лікарських трав і насіння. Рекомендуємо також зайнятися збором плодів і ягід для подальшого консервування. Подбайте про заготовку насіння овочевих культур на наступний рік.
12-16 серпня
Ці дні сприяють посадці розсади багаторічних квітів та декоративних кущів. Можна також зайнятися обробкою ґрунту (прополювання, розпушування, полив тощо), підготовкою його до осінніх посівів.
17-19 серпня
Посівний календар на серпень 2024 визначає цей час як несприятливі дні. Тому ми рекомендуємо уникати посівів і пересадок. Натомість можна проводити профілактичні роботи з догляду за рослинами та планування майбутніх робіт. Якщо інших справ не заплановано, можна провести ділення на живці кущів смородини.
20 серпня
День підходить для збору врожаю ягід та фруктів, підготовки консервацій та сушіння. Не забудьте провести останні літні підживлення рослин органічними добривами. В цей день не варто використовувати препарати для боротьби зі шкідниками.
21 серпня
Сприятливий день для посадки овочевих культур, які мають короткий термін вегетації. Та скільки б не було садово-городніх турбот, пам’ятайте про інших своїх улюбленців, в саме - кімнатні рослини. За потреби проведіть їхню пересадку чи ділення.
22 серпня
Чудовий час для обрізки відцвілих квітів, формування кущів та дерев. Можна займатися прополюванням та поливом. Подбайте про декоративний вигляд квітів, що продовжують цвісти - полийте їх, видаліть сухий цвіт.
23-24 серпня
Несприятливі дні для садово-городніх робіт у посівному календарі на серпень 2024. Рекомендуємо уникати активних робіт з рослинами. Можна проводити планове обстеження саду на предмет шкідників та хвороб. Це допоможе вчасно виявити можливі проблеми та позбутися їх.
25 серпня
День підходить для збору врожаю, збирання насіння, пересадки квітів та декоративних кущів. Можна знову обрізати пагони, що відцвіли. Прополіть рослини, що продовжують давати врожай.
26 серпня
Сприятливий час для підготовки ґрунту під осінні посіви. Можна займатися заготівлею компосту та мульчуванням ґрунту. Пам’ятайте не лише про боротьбу зі шкідниками та хворобами, а й з бур’янами, що можуть негативно вплинути на зростання культур.
27-29 серпня
Сприятливі дні для посіву озимих культур та пересадки багаторічників. Можна також займатися збиранням врожаю та підготовкою саду до осінньо-зимового періоду.
30 серпня
Несприятливий день для будь-яких активних робіт з рослинами. Приділіть цей час для проведення профілактичної обробки від шкідників та хвороб.
31 серпня
Чудовий день для посадки озимого часнику та інших озимих культур. Останній день літа проведіть за підготовкою теплиць до осінньо-зимового сезону.
Серпень 2024 року в садівництві пропонує багато можливостей для догляду за рослинами, збору врожаю та підготовки до осінніх посадок. Сприятливі дні ідеальні для активної роботи з рослинами, включаючи посів, пересадку та підживлення. У несприятливі дні краще утриматися від важливих робіт, зосередившись на профілактичних заходах і догляді за садом. З урахуванням цих рекомендацій можна ефективно спланувати свої садівничі завдання, забезпечуючи здоровий розвиток рослин і багатий урожай.
- Поширені хвороби груші та як їх лікуватиДізнайтеся про найпоширеніші хвороби груші, такі як моніліоз, парша, іржа, бактеріальний опік та інші. Ознайомтеся з їхніми симптомами та ефективними методами лікування, щоб захистити ваші дерева від хвороб і шкідників.Поширені хвороби груші та як їх лікувати
- Як зробити виноградний сік в домашніх умовахХочете насолоджуватися натуральним виноградним соком протягом усього року? Дізнайтеся, як зробити виноградний сік вдома навіть без соковижималки, які сорти винограду найкраще підходять для соку, а також як правильно пастеризувати та зберігати напій, щоб він залишався свіжим і смачним на зиму.Як зробити виноградний сік в домашніх умовах