Обприскування кущів смородини весною від хвороб та шкідників: чим та як правильно
З початком весни на рослинах та у ґрунті навколо прокидаються різноманітні шкідники і хвороби. Якщо з ними не боротися, вони здатні негативно вплинути як на врожай, так і на розвиток культури загалом.
Саме тому ранньою весною варто проводити профілактичне обприскування дерев, кущів, зокрема і смородини, від хвороб та шкідників. Як це правильно зробити та які препарати підібрати - розповідаємо далі.
Для чого обробляти кущі смородини весною?
Як ми вже згадували вище, основна мета весняної обробки кущів смородини - профілактика поширення хвороб та шкідників. Крім того, така процедура здатна значно підвищити врожайність, сприяючи здоровому розвитку культури.
Ще одна перевага весняної обробки полягає в тому, що вона допомагає покращити стійкість рослин до низьких температур та заморозків. А якщо весна обіцяє бути вогкою, то це ще й забезпечить ваші кущі від поширення грибкових захворювань.
Коли краще робити обприскування смородини?
Важливо зазначити, що профілактична обробка смородини весною проводиться у два етапи (лише після того, як розтанув сніг):
- До моменту розпускання бруньок.
- В період активного формування зелених шишок (березень-квітень).
Врахуйте також те, що температура повітря повинна бути стабільно вище +5 градусів за Цельсієм. За таких умов препарати краще поглинаються рослиною, що підвищує їхню ефективність.
Для досягнення максимального результату, попередньо видаліть усі сухі, пошкоджені та хворі пагони. Приберіть опале листя з-під куща.
Захист смородини від шкідників і хвороб: рекомендовані препарати
Відповідь на питання чим навесні обробити смородину залежатиме від того, яка ваша мета - позбутися від хвороб чи шкідників.
Від шкідників
Чимало шкідників полюбляють смородину, тому профілактична обробка проти них є просто необхідною. Найчастіше як смородина, так і порічка страждають від брунькового кліща та мілі, попелиці, вогнівки, галиці, скляниці тощо.
Загалом, всі препарати від шкідників смородини можна розділити на:
- профілактичні (натуральні): окріп, мильна вода, різного роду настоянки (тютюну, часнику, чистотілу, цибулеві, кульбаби та ін.).
- спеціалізовані (хімічні): 1% бордоська рідина, Карбофос, Актеллік, Фуфанон тощо.
Від хвороб
Смородина часто потерпає від таких хвороб, як смугаста мозаїка, біла плямистість, іржа, сіра гниль, реверсія, американська борошниста роса тощо. Для боротьби із ними використовують такі препарати:
- 3% розчин мідного купоросу;
- 5% розчин залізного купоросу;
- 1% бордоську рідину;
- препарат топаз;
- настій попелу (100 г попелу розвести в 1л води, через 3 доби злити і додати ще 3 л).
Технологія ефективної обробки кущів смородини навесні
Обробка смородини від хвороб та шкідників практично нічим не відрізняються. Єдина відмінність - у випадку профілактичної обробки від шкідників, обприскують не лише саму смородину, а й ґрунт навколо неї.
Оберіть для процедури сухий та безвітряний день, коли сніг вже розтанув. Схема обробки наступна:
- Приберіть з рослин сухі та пошкоджені гілки.
- Розведіть препарати для обробки відповідно до інструкцій.
- Обробіть кущі препаратами та пристовбурні кола в радіусі 60 см навколо кущів.
- Після обробки не допускайте до рослин тварин та дітей протягом доби.
- Якщо у вас залишився розведений препарат, використайте його протягом наступних 24 години або утилізуйте відповідно до інструкцій.
- Місячний посівний календар на листопад 2024Плануєте роботи на ділянці в листопаді? Місячний посівний календар на листопад 2024 року допоможе визначити найкращі дні для посадок, обрізок та догляду за рослинами. Дізнайтеся, коли найефективніше висаджувати озимі культури та підживлювати ґрунт, щоб рослини краще підготувалися до зими.Місячний посівний календар на листопад 2024
- Способи, час та правила щеплення деревДізнайтеся, як правильно проводити щеплення дерев для покращення врожайності та якості плодів. У статті ми розглянули кращий час для щеплення, популярні методи, а також корисні поради для успішного щеплення.Способи, час та правила щеплення дерев