Як укоренити троянду з букета та створити розкішний кущ

Пишний букет троянд - це приємний подарунок, який може не лише тішити вас, а й стати справжньою прикрасою для вашого саду. Адже навіть зі зрізаних квітів можна виростити справжні саджанці садових королев. Хоча цей процес досить простий, все ж є декілька нюансів, які варто враховувати, якщо ви хочете знати як укоренити троянду правильно.
Зрізаємо правильні гілки для садіння
На жаль, не всі троянди підходять для укорінення.
По-перше, це стосується імпортних квітів, зрізи яких піддаються сильній обробці для кращого транспортування та збереження. Крім того, дуже часто виробники таких троянд навмисно видаляють бруньки на зрізаних рослинах, щоби стримати їхнє розмноження. По-друге, троянда, яка зрізана вже тривалий час, також не дуже піддається укоріненню.
Тож якими повинні бути квіти для вкорінення?
- свіжі;
- вітчизняні чи місцеві, що пристосовані до українських кліматичних умов;
- зі здоровими бруньками;
- найкраще почати із бордових сортів, оскільки вони чудово підходять для цього процесу.
Способи укорінення троянд
Укоренити троянди можна декількома способами: у воді, ґрунті, газеті, банці з піском і навіть у картопляній бульбі.
Важливо! Який спосіб укорінення ви б не обрали, підготовка живців відбувається за одинаковим принципом:
- Видаліть верхню частину рослини (цвіт).
- Нижню частину обріжте навскіс під брунькою.
- Верхній надріз робіть із розрахунком, щоби на стеблі залишилось 2-4 здорові бруньки.
У ґрунті
Правильно підготовлені живці можна одразу висаджувати у ґрунт, враховуючи наступне:
- Оберіть поживний та пухкий ґрунт.
- Найкраще самостійно зробити суміш із листової, дернової землі, піску, вермикуліту та торфу із розрахунком 1:1:1:0,5:1.
- Розташуйте живці у ґрунті та накрийте їх банками. Можна також використовувати старий акваріум. Головне - створити максимально тепличні умови.
- Посаджені живці слід пророщувати у світлому місці.
Картопляній бульбі
Картопляна бульба - чудове джерело вітамінів та мікроелементів, які можуть стати корисними для троянди під час її пророщування. Не дарма деякі садівники обирають саме цей спосіб.
Перш за все вам потрібно обрати здорові картоплини та обробити їх фунгіцидами. Далі - зробити у них отвір, де вставити нижню частину троянди та залити його розплавленим воском. Все це необхідно помістити у контейнер з сумішшю ґрунту, вермикуліту та піску.
У такому випадку проводять щоденний полив, по мірі підсихання ґрунту.
Вологій газеті
Живцювання троянди у вологій газеті вважається одним із найлегших та найбільш дієвих способів пророщування:
- Видаліть усе листя із підготовлених живців.
- Замотайте їх у кілька шарів газети, після чого обгорніть поліетиленом.
- Зберігайте такі троянди у холодильнику до тих пір, поки на них не з’являться корінці.
- Після цього висадіть у ґрунт.
У воді
Ще один перевірений спосіб живцювання троянд - у банці з водою. У такому випадку легко побачити, впустили рослини коріння чи ні.
Починається весь процес із того, що підготовлені живці занурюють у стимулятор росту (наприклад, Корневин або Епін). Після того їх зв’язують у пучки та ставлять у банку з водою таким чином, щоби рідина повністю закривала нижню бруньку.
Важливо! По мірі того, як вода випаровується, її слід доливати.
Пророщувати живці у банці з водою варто в теплому і світлому місці, але не під прямим сонцем. Якщо в приміщенні сухо і жарко - регулярно обприскуйте стебла.
Якщо всі кроки виконані правильно, то через кілька тижнів в нижній частині стебла з’являться білі роздуті точки, після чого покажуться і корінці. Це будуть вже повноцінні саджанці, які можна висаджувати в ґрунт по окремих горщиках.
У банці з піском
Спосіб укорінення троянд у банці з піском - досить цікавий, хоч і не такий поширений серед садівників.
Схема виглядає наступним чином:
- Візьміть 5-літрову пляшку та зробіть в її дні отвори.
- Насипте всередину пісок.
- Через горловину розмістіть у піску підготовлені живці.
- Добре зволожте водою і закрийте кришкою.
Зберігайте пляшку з живцями у світлому та теплому місці без прямих сонячних променів. Регулярно поливайте живці, щоб уникнути пересушування.
Зазвичай у такому випадку спочатку з’являються листочки (приблизно через 10 днів). Після цього - утворюється коріння (протягом місяця). Укорінені саджанці можна сміливо пересаджувати в ґрунт для подальшого вирощування.
Як правильно доглядати за ними
Після того, як ви обрали найкращий для вас метод живцювання троянд, протягом певного періоду, поки вони не пустять коріння, вам потрібно буде доглядати за ними. Ось кілька нюансів, про які варто пам’ятати:
- Багато садівників рекомендують використовувати Фітоспорін під час поливу. Це допомагає захистити рослину від грибкових захворювань.
- Подбайте про те, щоби створити для живців тепличні умови. Можна використовувати пляшку чи старий акваріум. Регулярно провітрюйте троянду.
- Найкращим світлом для живцювання є непряме розсіяне проміння.
Пам’ятайте, що не вся розсада може прижитися. Тому рекомендуємо живцювати одразу кілька пагонів, щоби збільшити свої шанси на отримання красивих та пишних троянд.
Висновок
Живцювання троянд - справа не складна, проте тривала у часі. Головне тут - вибрати найкращий для вас спосіб укорінення та виконувати всі рекомендації по догляду. Та якщо ви не хочете витрачати свій час на розмноження квітів у такий спосіб, пропонуємо вам купити саджанці троянд вже у готову вигляді в нашому каталозі.
З нашими трояндами ваш сад засяє новими барвами!
- Посівний календар садівника: Березень 2025 – весна кличе до саду! 🌸✨Вітаємо, наші зелені друзі! 😊 Березень 2025 вже зовсім близько, і це означає, що природа прокидається, а разом із нею – наші сади й городи! Сонце гріє, пташки співають, а ми готові допомогти вам розпочати сезон із натхненням. Наш посівний календар на березень 2025 підкаже, як спланувати справи, щоб отримати міцні рослини та щедрий урожай! 🌿Посівний календар садівника: Березень 2025 – весна кличе до саду! 🌸✨
- Посівний календар садівника: Лютий 2025 – прокидаємося разом із садом! 🌱✨Вітаємо, наші зелені ентузіасти! 😊 Лютий 2025 – це час, коли природа ще спить, але справжні садівники вже готуються до весняного старту. Щоб ваші зусилля принесли максимум плодів, ми підготували посівний календар на лютий 2025 року. Плануйте свої справи з нами – легко, вигідно й із гарантією результату! 🌿Посівний календар садівника: Лютий 2025 – прокидаємося разом із садом! 🌱✨