Обробка саду восени: Як це правильно зробити та які засоби використовувати?
Підготовка до зимових холодів - дуже важливий етап у вирощуванні як декоративних, так і плодових культур. Якщо провести всі процедури правильно, наступного сезону ви зможете отримати пишне цвітіння та рясний врожай зі свого саду.
У цій статті ми розглянемо правила обробки саду восени та необхідні засоби для цієї процедури.
Найкращий період для обробки саду восени
Щоби визначити найкращий час для обробки саду восени, необхідно враховувати специфічні особливості ваших культур чи сорту. Загалом, найкраще провести одразу дві осінні обробки:
- Першу обробку варто робити одразу після збору врожаю (для багатьох культур це початок осені).
- Другу - після початку перших заморозків. Оскільки з настанням холоду комахи починають ховатися під кору, така обробка допоможе позбутися зайвого клопоту весною.
Підготовка дерев до зими: перелік кращих засобів для обробки
Якщо із часом обробки садових дерев все зрозуміло, то постає питання, який засіб найкраще вибрати для цієї процедури? Знову ж таки, все залежить від особливостей ваших рослин, а також можливостей садівника. Пропонуємо вам розглянути кілька варіантів.
Мідний купорос
Мідний купорос допомагає боротися з такими захворюваннями як гниття, плямистість, а також допомагає у боротьбі проти борошнистої роси.
Важливо! Обробку мідним купоросом проводять лише при температурі вище 5 градусів за Цельсієм.
Для садових рослин мідний купорос розводять у воді у співвідношенні 10 г гранул на 1 л води. Враховуйте також вік саджанців, оскільки для молодих культур необхідно набагато менше речовини, ніж для дорослих.
Бордоська рідина
Бордоську рідину активно застосовують у боротьбі проти борошнистої роси, гниття та різних грибкових захворювань. Вона чудово підходить для обробки таких культур як виноград, кущі суниці та різні плодові дерева.
Цей препарат можна купити вже готовий у спеціалізованих магазинах, або ж приготувати його самостійно. У другому випадку вам знадобиться мідний купорос (200 г), вода (10 л) та гашене вапно (200 г вапна попередньо розведіть 10 літрами води).
Залізний купорос
Такі дерева як яблуні, черешні, персики та сливи можуть потерпати від моху, парші, лишаю та інших захворювань. Для боротьби з ними використовують залізний купорос. Цей препарат допомагає побороти захворювання, а також підживлює культури залізом.
Для приготування суміші вам необхідно розвести 1 кг купоросу на 10 л води.
Важливо! Обробку залізним купоросом найкраще проводити у сухий, безвітряний день.
Побілка дерев восени
Побілка сприяє утворенню захисної плівки, яка знищує хвороботворні мікроорганізми та запобігає поширенню вірусів серед плодових дерев.
Перед нанесенням побілки важливо враховувати кілька аспектів. Для початку розташуйте плівку навколо стовбура, щоб уникнути падіння засобу на ґрунт. Очистіть стовбур від старої кори за допомогою металевої щітки, а тріщини замажте садовим варом.
Для побілки можна приготувати такі суміші:
- 80 г казеїнового клею, 3 кг вапна, 0,5 кг мідного купоросу розчиніть у воді до однорідної консистенції;
- 1 кг глини, 2 кг вапна (гашеного), 250 г мідного купоросу, гній.
Додайте інсектициди чи купорос для максимальної ефективності. Використовуйте глину або клей для змішування поживних речовин.
Висновок
Для того, аби правильно приготувати свій сад до холодної зими, необхідно виконати ряд процедур, серед яких обробка від шкідників та побілка. Такі заходи не лише захистять ваші рослини, а й допоможуть їм насититися необхідними поживними речовинами перед впаданням у сон.
Тим не менш, варто враховувати особливості кожної культури. Зокрема, такі рослині як хурма, необхідне також додаткове укриття. Детальніше про це читайте у нашій статті за посиланням.
А про те, як правильно обрізати троянди до зими, читайте тут.
- Що таке кісткове борошно та як його застосовуватиКісткове борошно – натуральне добриво, багате на фосфор та кальцій, що стимулює ріст коренів і поліпшує структуру ґрунту. У статті розглянемо, що таке кісткове борошно, які види доступні, як його правильно застосовувати та які переваги й недоліки воно має. Дотримання правильних норм внесення допоможе підвищити родючість ґрунту й забезпечити довготривалу підтримку рослин.Що таке кісткове борошно та як його застосовувати
- Місячний посівний календар на листопад 2024Плануєте роботи на ділянці в листопаді? Місячний посівний календар на листопад 2024 року допоможе визначити найкращі дні для посадок, обрізок та догляду за рослинами. Дізнайтеся, коли найефективніше висаджувати озимі культури та підживлювати ґрунт, щоб рослини краще підготувалися до зими.Місячний посівний календар на листопад 2024