Продавець AGRO-LANDING розвиває свій бізнес на Prom.ua 8 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4672 відгуків
ВІДКРИТО ПРИЙОМ ЗАМОВЛЕНЬ НА ОСІНЬ 2024
вул. Богданівська, 44, Львів, Україна
+380 (96) 003-54-54
+380 (95) 193-91-11
AGRO-LANDING

Як обрізати малину на зиму для кращої врожайності в наступному сезоні

Як обрізати малину на зиму для кращої врожайності в наступному сезоні

Малина - рослина, яка потребує уваги садівника, особливо в осінній період. Адже від виконання усіх необхідних процедур залежить доля врожаю у наступні роки. Однією із таких є обрізка малини на зиму як підготовка до низьких температур.

 

Обрізка малини восени: найкращі терміни

Найкращий термін робіт для обрізки малини  восени визначають з урахуванням її сорту та кліматичних умов конкретного регіону. Загалом, цей процес варто розпочинати з кінця літа і до початку жовтня. 

Ремонтантну малину, зазвичай, обрізають пізніше, в той час як звичайну малину у північних регіонах варто обрізати раніше, до того, як настав стійкий холод.

 

Інструмент необхідний для вдалої обрізки

Як і при обрізці будь-яких інших культур, для обрізки малини варто використовувати лише спеціалізовані інструменти. Для цього чудово підійдуть гострі секатори чи садові ножиці. Рекомендуємо під час самого процесу періодично знезаражувати їх для уникнення поширенню хвороб та бактерій. 

Важливо! Для обрізки малини на зиму використовуйте один і той самий інструмент протягом усієї процедури.

 

Технологія обрізки малиниобрізка малини на зиму

Технологія обрізки звичайної та ремонтантної малини трохи відрізняється, тому пропонуємо розглянути обидва варіанти. 

У випадку обрізки звичайної малини, потрібно видаляти сухі гілки, які вже не дадуть врожаю. Також варто обрізати гілки, які мають дуже багато листя. Їх можна зрізати до 40 см, або ж під пеньок, щоби знизити ризик поширення захворювань. Дворічні та слабкі гілки, що не підуть в зростання, також видаляють, оскільки вони вже не дадуть врожаю.

Також рекомендовано проріджувати кущі малини кожні 2-3 роки, а зайві пагони пересаджувати на нове місце. Адже якщо рослина буде надто згущена, її врожайність значно знизиться. 

Обрізка ремонтаної малини виглядає наступним чином: 

  1. Почніть обрізку такої малини із верхівок однорічних пагонів, з яких вже зібрали врожай.
  2. Далі видаліть дворічні пагони, оскільки вони більше не плодоноситимуть.

Після цього варто позбутися сухих та пошкоджених гілок також. 

Після проведення обрізки як звичайної, так і ремонтантної малини, рослини варто рясно полити. Не забудьте також замульчувати кущі, щоби зберегти більш стабільну температуру та вологість ґрунту. 

 

Висновок

Як ми бачимо, вирощування малини - процес тривалий, проте цілком можливий. Головне, чітко виконувати всі необхідні процедури, які потребує ця рослина. І не забуваймо про щорічну обрізку пагонів, від якої залежить врожайність малини наступного року. 

 

Можливо вам також буде цікаві інші наші статті:

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner