Практична інструкція застосування Хорусу

Хорус - це фунгіцид, що належить до препаратів загальної дії. Його активно використовують для боротьби із грибковими захворюваннями рослин. Завдяки плівці, яка з’являється на культурах після його використання, подальше ураження грибком стає неможливим.
Як тільки ви вирішили купити саджанці ремонтантної малини чи інші рослини для свого дому одразу подумайте про використання хорусу. Адже він позитивно впливає на врожайність плодових та ягідних культур, проте потрібно бути дуже обережним, адже оскільки хорус інструкція застосування нескладна, проте важливо чітко її дотримуватись.
Що таке Хорус та його основні характеристики
Як ми вже згадували вище, Хорус належить до фунгіцидів, а його основною діючою речовиною є ципродиніл. Він допомагає боротися з грибковими захворюваннями, проникаючи глибоко у рослини. Серед хвороб, проти яких використовують цей фунгіцид, є біла плямистість, парша, борошниста роса тощо.
Хорус використовують навіть при досить низьких температурах, а ефект його дії в таких умовах не зменшується. Ще однією властивістю хорусу є те, що оскільки ця речовина проникає глибоко в листя рослин, то подальший дощ не змиває її.
Переваги та недоліки застосування хорусу про які варто знати
Використання препарату Хорусу має багато переваг у порівнянні з іншими фунгіцидами. Зокрема, багато садівників надають перевагу саме Хорусу з кількох причин:
- Препарат є дієвим засобом проти більшості поширених грибкових захворюваннях. А його використання на ранніх стадіях захворювання допомагає отримати максимальний ефект.
- Фунгіцид можна застосовувати навіть коли температура опускається аж до +5 градусів за Цельсієм.
- Дія препарату розпочинається практично миттєво, оскільки він проникає в рослину протягом 2-3 годин після обробки.
- Якщо провести обробку рослин Хорусом безпосередньо перед збором врожаю, то такі плоди відрізнятимуться більш довготривалим зберіганням.
- Хорус відноситься до безпечних препаратів, тому його можна сміливо використовувати без шкоди для тварин, людей та навколишнього середовища.
Що стосується недоліків цього фунгіциду, то його не рекомендовано використовувати при температурі нижче +5 або вище +25 градусів за Цельсієм. А досягти максимальної дії препарату можна лише на молодих листках.
Коли застосовувати Хорус
Як ви вже могли зрозуміти, чим раніше ви почнете використовувати Хорус, тим сильнішою буде його дія. В ідеалі, буде добре, якщо це будуть рослини з молодими листочками.
Щоби відповісти на питання, коли застосовувати Хорус, варто визначитись із ціллю, заради якої ви використовуєте цей препарат:
- Лікування - для лікування рослин використовуйте Хорус при перших ознаках захворювання, дотримуючись температурного режиму (+5…+25 градусів за Цельсієм);
- Профілактика - з метою профілактики захворювань перша обробка проводиться до початку цвітіння, а друга - через 5-10 діб після першої.
До чого застосовувати Хорус
Крім вищезазначених захворювань, Хорус чудово долає такі грибкові хвороби із моніліальним опіком, плодовою гниллю, а також кокомікозом на таких плодових рослинах як персик, абрикос, вишня, черешня та слива. Інколи його використовують і як обробка хвойних рослин.
Також цей препарат активно використовують для профілактики та лікування молодої виноградної лози. У такому випадку Хорус застосовують тричі: в період бутонізації, під час утворення грон та при дозріванні плодів.
Як правильно його застосовувати
Препарат Хорус застосовують у мінімальних дозах з дотриманням усіх норм, вказаних на упаковці. Приготування розчину відбувається безпосередньо перед процесом обприскування, а після його завершення залишки Хорусу не підлягають тривалому зберіганню:
- Підготуйте чисту ємність до оприскувача та наповніть його водою на 1\4 об’єму.
- Додайте Хорус відповідно до інструкції, враховуючи потреби, а також особливості ваших рослин.
- Ретельно перемішайте суміш.
- Долийте води до повної ємності.
Оскільки готовий препарат не рекомендовано зберігати протягом тривалого часу, готуйте таку кількість Хорусу, яку точно зможете використати:
- для великих дерев 5-10 літрів на рослину;
- для молодих дерев - 2 літри;
- для кущів винограду - 1,5-2 літри на одну рослину.
Інші альтернативи Хорусу
На українському ринку існує чимало аналогів, які можуть як дати кращий результат, так і нашкодити вашим рослинам. Тому ми рекомендуємо використовувати лише якісні та сертифіковані фунгіциди.
Скор
Препарат Скор діє за тим самим принципом, що й Хорус, допомагаючи боротися з грибками та запобігати їхній появі. Можна використовувати хорус+скор коли обробляти потрібно такі заражені культури як персики, яблуні чи виноград.
Страж
Страж як захист чудово підходить для боротьби з грибковими захворюваннями, від яких страждають такі плодові культури як яблуні, персик та виноград. Як і у випадку з Хорусом, завдяки утворенню захисної плівки, препарат не змивається дощем та має довготривалу дію.
Фундазол
Фундазол можна використовувати як для лікування вже наявних захворювань, так і для профілактики можливих. Досвідчені садівники рекомендують не лише обприскувати молоді пагони рослин, а й саме насіння перед посадкою у ґрунт.
Чемпіон
Препарат Чемпіон допомагає боротися з грибковими захворюваннями на плодових, ягідних та пасльонових культурах. В його склад входить діюча речовина мідь.
- Як захистити клубнику від хвороб і шкідників вліткуВлітку клубника вразлива до сірої гнилі, борошнистої роси, тлі та птахів, що загрожують вашому врожаю. Дізнайтесь, як захистити ягоди за допомогою правильного догляду, фунгіцидів та інсектицидів. Наша стаття пропонує практичні поради та продукти для здорової клубники.Як захистити клубнику від хвороб і шкідників влітку
- Найефективніші засоби від слизнів та слимаківСлизні є поширеною проблемою в садах, але існують ефективні способи їх контролю. У цій статті ми розглянемо природні, органічні та домашні методи боротьби зі слизнями, а також де придбати необхідні засоби.Найефективніші засоби від слизнів та слимаків