Продавець AGRO-LANDING розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
5258 відгуків
Увага відправка замовлення протягом 5-7 днів!
вул. Богданівська, 44, Львів, Україна
+380 (96) 003-54-54
+380 (95) 193-91-11
AGRO-LANDING

Як вирощувати фісташки в Україні: технологія вирощування фісташок

Як вирощувати фісташки в Україні: технологія вирощування фісташок

Фісташки - це невеликі дерева і кущі з родини Анакадієвих, які вирощують на Канарських островах, в Африці, Азії, Америці та Південній Європі.  Саме нескладні технології вирощування фісташки зробили її такою популярною по всьому світу. 

А як щодо наших земель? Чи ростуть фісташки в Україні?  Так, фісташки у нас вже давно не рідкість. Хоча ця рослина прийшла з територій з посушливим кліматом, наполегливі селекціонери зробили все для того, аби фісташка чудово росла і в наших широтах. 

 

Вибір грунту для вирощування фісташок

Як ми вже згадували вище, фісташкове дерево - це рослина, яка була завезена в Україну з територій із посушливим кліматичними умовами. Тому, якщо вас цікавить, як посадити фісташкове дерево, то, перш за все, вам необхідно подбати про ґрунт. 

 

Які типи ґрунтів підходять для фісташок?

У своїх природних умовах фісташки не вимогливі та ростуть на бідних піщаних,  кам’янистих схилах та обривах з сіроземами або гірнично-степовими коричневими ґрунтами. Для вирощування фісташок в Україні  також часто використовують родючі суглинні ґрунти, що утворюються під широколистяними лісами.

 

Властивості ґрунту: кислотність, структура, водопроникність

При виборі ділянки для посадки саджанців фісташок ми рекомендуємо вибрати пухкі ґрунти зі слаболужною реакцією.  Культура потребує водопроникної та повітропроникної землі, тому обов’язково подбайте про хороший дренаж та аерацію.  

Пам’ятайте! Фісташкам в жодному разі не підходять важкі ґрунти із поверхневим заляганням вод. 

 

Підготовка ґрунту для посадки

Вирощування фісташок на сонячних пагорбах буде найкращим варіантом, оскільки в  такому випадку рослина отримуватиме достатньо світла, а зайва волога не буде затримуватися. Отож, після того, як ви визначились з ділянкою для майбутньої посадки фісташкового саджанця, ґрунт на ній необхідно заздалегідь підготувати:

  1. Викопайте яму розміром на 30-50 літрів (відповідно до розміру коріння саджанця). 
  2. На дні ями створіть дренаж у вигляді битої цегли або гальки та засипте його піском. 
  3. Після цього ми рекомендуємо заповнити яму на третину родючим ґрунтом, перемішаним з перегноєм та рослинними залишками. 

 

Як правильно обрати саджанці фісташок?

Хоча більшість виведених сортів фісташок пристосовані до українського клімату, все ж при виборі рослини варто враховувати особливості саме вашого регіону. Тут важливими характеристиками виступають стійкість до хвороб, шкідників та низьких температур. 

Вибір сорту фісташок залежатиме також від ваших професійних навиків як садівника. Так, справжні професіонали з впевненістю можуть вирощувати такі сорти як Амелія, Киргизька, у той час як новачкам ми рекомендуємо починати з менш вибагливих сортів: Альбіна, Гірська Перлина тощо. 

Ще один важливий момент, на який варто звернути увагу при виборі саджанців фісташок, це те, що ці рослини є дводомними, для яких характерне перехресне запилення. А це означає, що для отримання врожаю вам необхідно посадити на одній ділянці не менше двох екземплярів. 

Важливо! Фісташка поділяється на рослини жіночого та чоловічого типу, “стать” яких можна дізнатися лише на 5-6 рік після посадки. Тому ми рекомендуємо придбати одразу кілька саджанців, щоби гарантовано отримати високий врожай. 

 

Посадка фісташок

Посадка фісташок відбувається навесні, коли ризик сильних заморозків уже минув, або ранньою осінню, щоби дерево встигло прижитися до настання зими. Цей процес складається з наступного алгоритму дій:

  1. У заздалегідь підготовлену яму з дренажем та родючим ґрунтом розмістіть саджанець таким чином, щоби коренева шийка трошки виступала над землею.
  2. Засипайте ґрунт навколо фісташки кілька разів, кожного разу легенько втрамбовуючи його. 
  3. Рясно полийте саджанець (не менше 30 л води), щоби повністю намочити коріння.
  4. Аби запобігти зайвому випаровуванню вологи, замульчуйте місце посадки фісташки.

 

Обрізка фісташок

Як і більшість культурних рослин, фісташка потребує правильної обрізки. Це не лише сприяє гарному вигляду дерева, а й підвищує його врожайність. 

 

Техніка обрізки фісташок 

Перш ніж розпочинати обрізку, важливо визначити для себе її основні цілі: 

  • видалення хворих, пошкоджених або сухих гілок; 
  • сприяння формуванню сильних гілок з правильним кутом росту; 
  • збільшення простору для проникнення світла до центральної частини крони. 

Важливо використовувати гострий та чистий інструмент для обрізки, щоб уникнути пошкоджень гілок. Після обрізки ми рекомендуємо обробити порізані місця спеціальним антисептиком, щоб запобігти поширенню інфекцій.

 

Найкращий час для обрізки фісташок

Обрізка фісташки проводиться взимку або ранньою весною, коли дерево перебуває в стані спокою. Зазвичай видаляють верхівку дерева, щоб сприяти росту бічних гілок та утворенню більш щільної та компактної крони.

Зазвичай фісташкові дерева потребують регулярної обрізки кожні 1-2 роки, але конкретний графік може варіюватися залежно від сорту, віку та росту дерева.

 

Полив та підживлення фісташкового деревафісташкове дерево в Україні

Якщо ви вже всерйоз зайнялись питанням про те, як виростити фісташкове дерево в Україні, то вам обов’язково варто знати про особливості поливу та підживлення фісташкового дерева.

 

Об’єм та частота поливу

Фісташка позитивно реагує на частий та рясний полив, особливо в перші роки після посадки. Ми рекомендуємо поливати фісташкове дерево в перший рік один раз на тиждень. Згодом кількість поливів можна скоротити. 

Доросле дерево фісташки добре пристосоване до посушливих погодних умов і здатне обходитися без поливу навіть у спеку.

 

Тип добрива та терміни підгодівлі 

Підживлення фісташки розпочинається лише з другого року після посадки. Так, з цього часу вносять добрива 3-4 рази на сезон, в залежності від потреб дерева та особливостей конкретного року:

  • в період весняної вегетації;
  • в час утворення бутонів на рослині;
  • під час плодоношення;
  • після завершення дозрівання плодів.

У перших двох випадках використовуйте азотні сполуки, а в наступних - калійно-фосфорні добрива. Внесення останніх є необхідним для кращої підготовки фісташки до зими, оскільки вони сприяють визріванню пагонів та формуванню кори.

 

Підготовка до зимівлі

Для того, аби виростити фісташки в Україні, їх потрібно заздалегідь підготувати до зими. Хоча цей час є періодом спокою рослини, проте садівник повинен дбати про неї навітьу  цю пору року. 

 

Захист від низьких температур

Під час холодних періодів, особливо взимку, дерева можуть постраждати від морозів. Один із способів захисту полягає в мульчуванні ґрунту навколо основи стовбура шаром соломи, сухих листяних відходів або навіть снігом. Це допоможе зберегти тепло, запобігти пересиханню кореневої зони та знизити ризик перемерзання коренів. 

Додатково можна використовувати агроволокно або спеціальні матеріали для покриття крони дерев, що допоможе знизити вплив сильних морозів на гілки та бруньки. 

 

Зимова обрізка та догляд

Зима - це найкращий час для обрізки фісташкових дерев, оскільки в цей період вони перебувають у стані спокою. Головна мета зимової обрізки - це видалення старих, хворих, пошкоджених або замерзлих гілок, що сприяє загальному здоров'ю дерева та поліпшує доступ світла та повітря до крони. 

Після проведення зимової обрізки місця зрізу також потрібно обробити спеціальним розчином, щоби запобігти розвитку хвороб та інфекцій рослини. 

 

Морозостійкі види фісташок для українських грунтів

Різка зміна температури - це завжди стрес для рослин, а особливо для таких як фісташки. То як виростити фісташки в домашніх умовах? Ми рекомендуємо вибрати морозостійкі сорти, що чудово справляються з низькими температурами.

У нашому каталозі ви можете купити саджанці фісташок морозостійких сортів:

  • Керман - за правильних умов вирощування за один рік можна зібрати до 2-3 кг плодів;
  • Акбарі -  високоросле дерево, яке в окремих випадках сягає до 5 метрів;
  • Амелія - має великі плоди, що вирізняються м’якими ядрами з виразним горіховим смаком.

Не зважаючи на високу морозостійкість, вищезгадані сорти фісташок також потрібно готувати до зимівлі. Тому використання агроволокна та здійснення зимової обрізки є обов’язковими умови для успішного вирощування фісташки на території України.

 

Висновок

Як ми бачимо, вирощування фісташок в нашій країні - справа цілком реальна. А все, що від вас вимагається, це виконувати правила посадки та вирощування цієї екзотичної рослини в конкретних кліматичних умовах. 

Вирощуйте фісташки на своїй ділянці та радуйте себе і своїх близьких смачними, корисними плодами!

Можливо вам також буде цікава наша стаття Посадка часнику на зиму

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner