Продавець AGRO-LANDING розвиває свій бізнес на Prom.ua 8 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
5059 відгуків
Посадіть свій майбутній врожай цієї осені разом з нами!
вул. Богданівська, 44, Львів, Україна
+380 (96) 003-54-54
+380 (95) 193-91-11
AGRO-LANDING

Рекомендації щодо догляду за ананасом

Рекомендації щодо догляду за ананасом

Рекомендації щодо догляду за ананасом

1.        Посадка ананаса

Вирощування ананасу в домашніх умовах не потребує багато зусиль. Головними факторами догляду є світло, полив та тепле місце розташування.

2.        Освітлення

Культурі необхідно забезпечити багато яскравого сонячного світла щонайменше 10 годин на день. Найкращою експозицією є вікна, що виходять на південь, південний схід або південний захід. При нестачі освітлення обов'язково скористайтеся досвіткою за допомогою фіто лампи. Особливо це актуально для осінньо-зимових місяців.

3.        Як поливати ананас

На відміну від інших бромелієвих, листова розетка рослини не призначена для зберігання води, хоча на листі є особливі волоски, які поглинають вологу з повітря, тому необхідно 2-3 рази на тиждень обприскувати листя, а також поливати не тільки ґрунт, але й центр розетки. . Взимку обприскування проводять один раз на тиждень.

Полив повинен відповідати сезону та умовам утримання. Навесні і влітку рясно зрошують земляну грудку, але грунт між поливами повинен трохи просохнути. Не заливайте рослину, оскільки надлишок вологи призводить до розвитку грибкових захворювань та цвілі.

З середини осені та взимку полив обмежують. Грунт повинен бути тільки злегка вологим, щоб ніжні корені ананаса не висохли.

Дуже важливо використовувати для зрошення талу, дощову або у крайньому випадку відстояну воду. Ніколи не поливайте холодною водою, її температура повинна становити приблизно 28-30 °С. Раз на місяць воду для поливу злегка підкислюють за допомогою лимонної кислоти до рівня pH 5-6, що сприятливо впливає на зростання вашого зеленого вихованця.

Вологість повітря має відповідати 40-60%. Якщо вона опускається нижче, то частіше обприскуйте і помістіть горщик на тацю з мокрим керамзитом або галькою. На недостатню вологість рослина реагує засиханням кінчиків листя.

4.       Температура

Рослина відноситься до теплолюбних культур. Оптимальна температура протягом року становить 25-30 °C. Взимку можливе зниження до 22 °C. У прохолодних умовах зростання ананасу сповільнюється.

Слідкуйте, щоб температура не опускалася нижче 18 ° C і оберігайте рослину від холодних протягів, так як це згубно для тропічного екзоту.

Не ставте також горщик на холодну поверхню – коріння ананаса має завжди перебувати в теплі. Найкраще скористатися дерев'яною підставкою або помістити горщик на батарею.

Свіже тепле повітря сприятливо впливає на зростання культури. У теплу погоду корисно виносити горщик на балкон або терасу, але якщо нічні температури відповідають умовам вирощування. Кімнатний ананас не проходить через період спокою. Якщо забезпечити йому теплу позицію та достатню вологість протягом року він постійно зростатиме.

5.        Підживлення та пересадка

Добриво вносять у період активної вегетації кожні 2 тижні, використовуючи підживлення для бромелієвих або сукулентів і лише половину дози від рекомендованої виробником.

Так як рослина може поглинати поживні речовини за допомогою листя, то краще чергувати позакореневі підживлення зі звичайними, обприскуючи наземну частину водою з додаванням добрив.

Вперше пересадку проводять через рік після укорінення. Потім пересаджують раз на 1-2 роки навесні або на початку літа, використовуючи ґрунт для бромелієвих. Землесуміш можна приготувати самим. Для цього змішуємо універсальний ґрунт із піском або перлітом та торфом у співвідношенні 2:1:1.

Горщик краще вибирати на один розмір більший за попередній, широкий, неглибокий, теракотовий або керамічний, щоб у період формування фрукта він зміг утримати вагу рослини. Процедуру обов'язково проводять методом перевалки, щоб не пошкодити чутливу кореневу систему рослини.

Перед посадкою ананаса на дні горщика викладають шар з керамзиту висотою 2-3 см. Заглиблюють рослину трохи глибше попереднього рівня, щоб розвинулася сильніша коренева система. Після процедури рослину добре поливають слабким розчином марганцівки, щоб уникнути розвитку грибкових захворювань.

Процедуру зручніше проводити влітку у спекотний період. Бічні відростки відокремлюють вручну, коли вони досягнуть 15-20 см. Потім їх залишають у темному місці на 3-4 дні, щоб місце відділення підсохло та зарубцювалося.

Якщо немає можливості посадити відросток після цих днів, то можна зайнятися посадкою пізніше, тому що відокремлені нащадки добре укорінюються навіть через місяць і більше, що пов'язано з будовою розетки бромелієвих, яка накопичує запаси води і може витримати період посухи.

Висаджують молоді рослини в суміш із листової землі, торфу та перліту у співвідношенні 3:2:1 на глибину 2-3 см, поливають теплим слабким розчином марганцівки та накривають прозорим пакетом або банкою. Успішне вкорінення відбувається при температурі не нижче 25°C у місці з яскравим розсіяним світлом або в півтіні.

Цвітіння ананасу в домашніх умовах

Як правило, рослина починає цвісти приблизно через 1,5-2 роки після вкорінення. Однак, якщо квіти до цього часу і не думають з'являтися, можна трохи допомогти кімнатному ананасу.
Для цього ми беремо одне зріле яблуко та розрізаємо його навпіл. Поміщаємо одну половину на ґрунт у горщику зрізом до ґрунту, іншу половину на листову розетку. Потім накриває всю наземну частину пластиковим пакетом і залишаємо на 2-4 тижні.

Етилен, що виробляється яблуком, проникає в корені, стимулюючи тим самим цвітіння, яке починається через 2-4 тижні. Як тільки ви побачите розвиток квітконоса та квіткових бруньок, накриття можна прибрати, а залишки яблука видалити. Для повного формування суцвіття потрібно 4-6 місяців. Цвітіння триває близько 2 тижнів, а дозрівання плода продовжується протягом 4-7 місяців.

Проблеми у вирощуванні

·          Протяги викликають зморщування та скручування нижніх листочків.

·          Поступове відмирання листя завжди відбувається після плодоношення.

·           Повільне зростання сигналізує про низьку температуру або брак поживних речовин.

Коричневі кінчики листя свідчать про сухе повітря і нестачу вологи.

·          Якщо ви помітили появу плям на чубчику - це ознака надлишку вологи.

·     Якщо на листі з'являються жовті плями, особливо вздовж нервів, це означає, що рослина атакувала щитівки. Видаляють їх вручну ватними дисками, просоченими милом. Сухе повітря може стати причиною появи павутинного кліща, якого позбавляються за допомогою хімічних препаратів.

Пропонуємо вам також ознайомитися з іншими нашими статтями про догляд за екзотичними рослинами, зокрема​ Як обрізати хурму.

 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner