Продавець AGRO-LANDING розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
5259 відгуків
Увага відправка замовлення протягом 5-7 днів!
вул. Богданівська, 44, Львів, Україна
+380 (96) 003-54-54
+380 (95) 193-91-11
AGRO-LANDING

Рекомендації по догляду за плодовими деревами

Рекомендації по догляду за плодовими деревами

Поради по догляду

Садити плодово-ягідні рослини з відкритою кореневою системою (ВКС) навесні можна від моменту відтавання грунту до набрякання бруньок (це всього 10-15 днів), восени з початку масового листопаду до настання заморозків. Яблуні, груші та кісточкових культур садять навесні якомога раніше, саджанці плодових кущів висаджують, навіть коли бруньки вже трохи розпустилися.

Посадка

На дно ями викладають перегній або компост, рівномірно перемішаний з дерновою землею. Використовувати потрібно тільки перепрілі органічні добрива, інакше, виділений аміак від слабко розкладеної органіки, може погубити рослину. З тієї ж причини в посадкову яму не вносять аміачні добрива.

У центрі лунки з перемішаної землі формують пагорб, в який і ставлять кілочок. Дерево висаджується на верхівку гори, максимально впритул до кілка. Перевіряємо, що б верхні корінці були на рівні землі. Це дозволяє зберегти потрібну глибину. Розправляємо коріння віялом, обов'язково укладаючи все вниз. Засипати саджанець потрібно акуратно, щоб не пошкодити. Дерево можна злегка струшувати, що б земля прокидалася між корінням рівномірно. Якщо грунт глинистий, можна додати 2 – 3 відра великого піску, свідомо все перемішавши.

Саджанець прив'язуємо до кілка і утрамбовуємо грунт ногою. Якщо робити це носком до дерева, то навколо утворюється лунка, добре затримує воду. В незалежності від вологості грунту, місце посадки потрібно полити 2 – 3 відрами води. Коли земля ввібрала все, лунку по периметру мульчують перегноєм і торфом.

Перший догляд

Після посадки потрібно уважно стежити за вологістю грунту. Протягом першого місяця молоде дерево бажано поливати кожні 10 днів по 2 – 3 відра.

Якщо саджанці були з листям, то в сонячну погоду бажано створити для них тінь. Або можна обережно видалити листя перед посадкою, що допоможе дереву зберігати вологу.

Відразу після посадки у міцної рослини можна провести обрізку. Якщо дерево слабке, то зробити це можна буде наступної весни.

Корисні поради:

- при посадці плодових дерев, 100% приживлюваність забезпечать укорінювачі, такі як: Чистий лист, Корневін, Grandis.

- для подолання стресу після пересадки необхідно провести обробку Епіном или Цирконом.

- для ефективного знищення шкідливих організмів і профілактики захворювань використовують препарати: БрунькаАктофіт и Мідний купорос.

- у весняний період і влітку плодові дерева підживлюють добривом  - Чистий лист для саду

Догляд за плодовими деревами навесні

Початок року — це максимальне навантаження на садівника. Весняний догляд вимагає особливої уважності. Весь садовий інструмент повинен бути підготовлений заздалегідь. Погано заточений секатор або ручна пила завдадуть рослині більше шкоди ніж користі. Всі зрізи повинні бути рівними і строго перпендикулярні головної осі гілки. Не забувайте про садовий вар — їм обробляються зрізи і спили діаметром від 2 см.

1. Обрізка. Її проводять при температурі не нижче мінус 4°С. Формуюча обрізка проводиться у молодих дерев (вік саджанця 1-6 років): видаляються зайві пагони, а річні (річний приріст) обрізаються на 3/4. У дорослих дерев проводиться санітарна обрізка (вирізаються пошкоджені гілки) і також коротшає річний приріст.

2. Видалення моху та лишайників. Скелетні гілки і стовбур обробляються твердою щіткою.

3. Боротьба з шкідниками.

· Догляд за плодовими деревами ранньою весною починається з обприскування. До розпускання квіткових і листових бруньок. На 10 л води: 200 г препарату 30-В, 70 г карбаміду (сечовини), 50 г мідного купоросу. Витрата робочого розчину на молоді дерева — 2 л, на дорослі — до 10 л.

· Обробка по зеленому конусу (набряклим брунькам з тупим кінчиком): 1% бордоська суміш, інсектицид (Брунька), фунгіцид (Мобіль, Топаз) в концентрації зазначеної на упаковці. Обприскування по рожевому бутону. Інсектицид (Актара) і фунгіцид (Топсин-М) в концентрації зазначеної на упаковці.

· У період формування листа обробка залізним купоросом.

4. Підгодівля. Комплексним мінеральним добривом (нітроамофоска). Внесення під дерево від 0,5 до 1 кг під час розпушування пристовбурних кіл. Органічне добриво вноситься в розведеному стані (з водою) — коров'як (1:5), свинячий (1:10), пташиний послід (1:40). Нестійка весняна погода додає турбот, особливо катастрофічні наслідки має обмерзання. Гілки молодих дерев ламаються під вагою льоду, а ожилі бруньки гинуть без доступу кисню. Як доглядати за плодовими деревами в цьому випадку?

· Підставити підпірки під особливо постраждалі гілки.

· Розпалити димне багаття — теплий дим прискорює танення льоду.

· Обережно скинути налиплий лід.

· В якості профілактики, при несприятливому прогнозі, обприскати дерева вапняним розчином (на 10 л води 0,5 кг вапна і 1,5 кг глини або просіяного піску). В такому випадку, при легкому струшуванні, крижана кірка сама зісковзує з гілки разом з підсохлим розчином.

Догляд за плодовими деревами влітку

У спекотні літні місяці проводяться захисні заходи, вноситься підживлення, дерева звільняються від зайвої зав'язі і підгнилих на дереві плодів. При необхідності проводиться полив і мульчування пристовбурних кіл. Якщо міжряддя саду засіяні сидератами, їх потрібно вчасно скосити.

В період формування плодів добре видно, наскільки правильно проведена обрізка. Якщо все зроблено вірно — на дереві оптимальна кількість зав'язей.

На дерева одягають ловчі пояси — це ефективний спосіб боротьби з шкідниками, особливо плодожеркою. Матеріалом може служити папір, мішковина або клоччя. Пояс щільно зміцнюють на дереві на відстані 20 см від рівня ґрунту, зазорів між поясом і корою бути не повинно. Шкідників, що потрапили в нього, видаляють кожні 4 дні.

Догляд за плодовими деревами восени

Осінь — це не тільки збір врожаю. Увага і турбота підвищують стійкість рослин до несприятливих погодних умов. Виконуються наступні роботи:

· санітарна обрізка;

· полив (при необхідності);

· ретельне прибирання саду, його територія повинна бути вільна від листя, падалиці, дрібних зламаних гілочок;

· побілка штамбів і скелетних гілок;

· обробка проти шкідників.

Останнє обприскування в році проводиться, коли дерева повністю скинули листя. Робочий розчин: мідний купорос, карбамід (8-10%). Обробляється не тільки дерево, але і пристовбурне коло.

Догляд за плодовими деревами взимку

Думка, що взимку сад не вимагає уваги — помилково. Основні роботи в саду в цей період — снігозатримання, захист від гризунів, морозобоїн та сонячних опіків. Якщо зима м'яка, можна проводити обрізку і боротися з шкідниками. 

Якщо ж ви хочете виростити вдома екзотичні рослини, то технологія буде дещо інша. Більш детально про це читайте у нашій статті Як доглядати за бананами.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner