Продавець AGRO-LANDING розвиває свій бізнес на Prom.ua 8 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4268 відгуків
УВАГА, ОБРОБКА ЗАМОВЛЕНЬ НА ПРОТЯЗІ 5-7 РОБОЧИХ ДНІВ!

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи сьогодні вихідний. Вашу заявку буде оброблено найближчим робочим днем.

вул. Богданівська, 44, Львів, Україна
+380 (96) 003-54-54
+380 (95) 193-91-11
AGRO-LANDING

Саджанці Туї

Туя

Туя - рід вічнозелених хвойних дерев, що прийшли до нас з Америки та Східної Азії і чудово прижилися в тутешніх краях. Туї купити тепер можна як на спеціалізованих ринках, так і в інтернет-магазині Agro-Landing.

Сьогодні ці красуні активно використовують для озеленення ділянки, як декоративний елемент, або ж у ролі зелених огорож. Вирощування туї - процес не складний, та все ж варто знати деякі особливості. 

 

Види сортів туї

Туя - хвойна рослина, що відома нам у двох виглядах: як дерево і як чагарник. Ціна туї багато в чому залежить від самого сорту. Загалом всі сорти туй поділяються на 5 основних видів, кожен з яких має спільні характеристики:

  1. Західна.
  2. Складчаста.
  3. Корейська.
  4. Японська.
  5. Східна.

Серед найпопулярніших сортів, які ви знайдете в нашому каталозі, представлені такі екземпляри:

  • Туя західна Смарагд - високе вічнозелене дерево зі щільною колоновидною кроною. Максимальна висота цієї рослини від 3 до 5 метрів.
  • Туя складчаста Бібі - компактний кущ до 1 метра із густою, темно-зеленою хвоєю. Відноситься до морозостійких сортів.
  • Туя західна Глобоза - низькорослий чагарник з оригінальною кулястою формою. Цей варіант чудово підходить для створення низького живоплоту. 

 

Кращі ґрунти для посадки туї

Якщо ви вже обрали для себе бажаний сорт туї, наступним важливим кроком буде визначення місця посадки саджанця. Ця рослина надає перевагу ґрунтам із середньою родючістю та помірним рівнем вологості. Для кращого регулювання вологи у ґрунті ми рекомендуємо використовувати дренаж.

Загалом, найкращим місцем для посадки туї буде ділянка зі слабокислиними, нейтральними або слаболужними ґрунтами. Рослина росте і на сонці, та за можливості краще обирати притінені та захищені від вітру місця.

 

Правила посадки саджанців туї

Досвідчені садівники рекомендують готувати місце для посадки заздалегідь, щоби земля у ямі встигла трохи осісти. 

Посадка туї складається з кількох основних кроків:

  1. Викопайте яму розміром 70х70 см.
  2. На дно додайте відро битої цегли або щебіню, що слугуватиме дренажем.
  3. Після цього внесіть відро компосту.
  4. Підготуйте суміш родючого ґрунту з відром торфу, відром дернової землі та відром піску. Половину цієї суміші додайте у яму.
  5. Через 2 тижні розмістіть саджанець туї у яму та залийте двома відрами води.
  6. Засипте все другою частиною підготованого ґрунту та знову полийте. 
  7. Обов’язково замульчуйте місце посадки. 

 

Полив та підживлення туї

У перший рік після посадки туя саджанці потребують регулярного та рясного поливу (приблизно 1-2 рази в тиждень, в залежності від спеки). З наступним роком кількість поливів можна скоротити. 

Важливо! Оскільки коренева система туї поширюється не дуже глибоко, ми рекомендуємо рихлити землю навколо саджанця після кожного поливу. 

Підживлення - ще одна обов’язкова умова правильного вирощування саджанців туї. Як ми вже згадували вище, вносити першу підгодівлю варто одразу в яму в процесі посадки рослини. Наступне внесення добрив відбувається аж через два роки. 

Оскільки дорослий саджанець є більш стійким та міцним, йому достатньо двох підживлень на рік. Використовуйте  для цього комплексні мінеральні добрива у весняний та осінній періоди. 

 

Обрізка туї

Обрізка туї не має загальних правил. В основному її проводять із санітарною метою для окремих рослин, та з метою профілактики для живоплотів і чагарників. За бажанням ви можете надати своїм саджанцям бажаної форми, а правильна та регулярна обрізка лише надасть їм пишності. Найкращим періодом для проведення обрізки вважається перша половина весни. 

 

Хвороби та шкідники у туї

Такі шкідники як тля та ложнощитовки дуже ласі до туї, тому для боротьби з ними ми рекомендуємо використовувати бордоську суміш, яку обприскують безпосередньо на місце скупчення шкідників.

Щодо хвороб, то рослина може страждати на фузаріоз, цитоспороз, шютте тощо. Тут на допомогу вам прийдуть фунгіциди (напркилад, Картоцид). 

 

Купити саджанці туї в Agro-Landing

Agro-landing пропонує вам купити тую за доступною ціною. У нас лише якісний посадковий матеріал як з власних, так і перевірених українських і закордонних розплідників. 

Чому досвідчені садівники рекомендують купити тую в нашому інтернет-магазині?

  • великий вибір посадкового матеріалу в одному місці;
  • доставка Новою Поштою або кур’єром по всій території України в найшвидший термін;
  • якісне пакування, що захищає рослини від ушкоджень та пересихання;
  • допомога агронома у виборі саджанців саме для особливостей вашої ділянки;
  • безкоштовна агро-інструкція про основні правила посадки та вирощування.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner