Продавець AGRO-LANDING розвиває свій бізнес на Prom.ua 8 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4268 відгуків
УВАГА, ОБРОБКА ЗАМОВЛЕНЬ НА ПРОТЯЗІ 5-7 РОБОЧИХ ДНІВ!

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи сьогодні вихідний. Вашу заявку буде оброблено найближчим робочим днем.

вул. Богданівська, 44, Львів, Україна
+380 (96) 003-54-54
+380 (95) 193-91-11
AGRO-LANDING

Саджанці винограду

Ще недавно виноград асоціювався виключно із півднем. Сучасні сорти чудово пристосовані і до північного клімату, тож у будь-якій зоні України можна спокійно вирощувати цю культуру. 

Головне – купити саджанці винограду від перевіреного постачальника з урахуванням погодних умов у конкретному регіоні вирощування. І обов'язково потрібно дотримуватися агротехнічних заходів: правильно посадити рослину, забезпечити її належним доглядом. Так ви без проблем зумієте виростити саджанці винограду в Україні та насолоджуватися багатим урожаєм.

 

Сортове різноманіття винограду в інтернет-магазині Agro-Landing

Всі сорти винограду, які на сьогоднішній день виведені селекціонерами, можна поділити на наступні групи, в залежності від особливостей використання (його ягоди використовують для вживання у свіжому вигляді, або ж готують соки та вино):

Поради про те, як правильно підібрати виноград, ви можете знайти у нашій статті Сорти винограду для вирощування на заході України. 

 

Особливості посадки

Правильна посадка винограду та відповідний догляд за ним - запорука здорової ліани, яка буде тішити вас щедрим врожаєм багато років. 

 

Вибір місця для посадки винограду

Спершу потрібно вибрати відповідне місце під щеплені саджанці винограду. Ідеально, якщо їх можна посадити на південному схилі. На таких ділянках ґрунт навесні швидше прогрівається, і ліана отримує максимум тепла та світла.

Якщо місцевість рівна, намагайтеся посадити саджанці з південного боку будівлі. Тут рослина буде надійно захищена від протягів та холодних вітрів.

Що стосується ґрунту, винограду підходять практично будь-які. Виняток – щільна глина. Кислотність може бути не більше 5-8. Якщо вище – не проблема, а ось нижчий показник винограду не до вподоби. Але така проблема вирішується вапнуванням.

 

Посадка винограду

Тепер розглянемо безпосередньо особливості посадки саджанців.

Важливо! Для весняної посадки ями краще підготувати з осені, щоб ґрунт у них дозрів: 

  1. Зробіть ями діаметром близько 80 см, на дно насипте живильний ґрунт. 
  2. Після додайте кілька відер перепрілого гною, 3 склянки нітроамофоски і 5 склянок золи. 
  3. Зверху ще сантиметрів 10 землі. Все добре перемішайте лопатою та залиште до весни.

Коли ґрунт достатньо прогріється, можна висаджувати саджанці винограду.
Глибину посадки дотримуйтесь з урахуванням типу саджанця:

  • Деревні сорти винограду висаджують таким чином, щоб нижня частина штамбу знаходилася на глибині 40 см. 
  • Вегетативні передбачають дотримання рівня поверхні землі на ділянці.

Висаджувати рослину можна і в свіжовкопані ями. Але в такому випадку рослину заглиблюйте не на 40, а на 35 см. 

Не забувайте дотримуватися відстані між саджанцями в 3 метри. Винограду має вистачати місця для повноцінного зростання та розвитку.

 

Догляд за виноградом після посадки

Виноград саджанці відмінно зростатиме, якщо приділити їй достатньо уваги. Дотримуйтесь елементарних правил щодо догляду за рослиною:

  • Полив. З початку весни починайте вносити воду. Якщо взимку було багато снігу, перший полив можна виконати не раніше ніж підсохне верхній шар землі. Влітку в посушливу погоду зволожуйте рослину щонайменше раз на тиждень 2-4 відрами води.
  • Мульчування. Така процедура дозволяє зменшити кількість поливів, уповільнити зростання бур'янів, захистити корінь винограду від перегріву.
  • Підв'язка. Обов'язково встановіть біля винограду опору: сітку, шпалеру, арку чи інше. Це спростить догляд за рослиною, унеможливить пошкодження від вітрових поривів і збільшить освітленість всієї лози.
  • Добриво. Перші кілька років щеплені саджанці винограду потребують азоту та калій. Починайте вносити підживлення з другого року після посадки. Наприкінці літа азот виключають, оскільки він активує зростання лози і тим самим погіршує зимостійкість.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner