Продавець AGRO-LANDING розвиває свій бізнес на Prom.ua 8 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4268 відгуків
УВАГА, ОБРОБКА ЗАМОВЛЕНЬ НА ПРОТЯЗІ 5-7 РОБОЧИХ ДНІВ!

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи сьогодні вихідний. Вашу заявку буде оброблено найближчим робочим днем.

вул. Богданівська, 44, Львів, Україна
+380 (96) 003-54-54
+380 (95) 193-91-11
AGRO-LANDING

Саджанці Жимолості їстівної

Жимолость 

Жимолость - це популярна плодова рослина, відома своєю характерною формою яскравих червоних, жовтих або фіолетових ягід, які зберігаються на гілках групами. В залежності від сорту на жимолость ціна буває різною. В Agro-Landing ви знайдете такі сорти як Північна Красуня, Бореал Бліззард тощо.

Якщо жимолость купити навіть найдорожчих сортів, без правильної посадки та дотримання всіх норм вирощування ви навряд чи зможете довго милуватися її красою. Посадка, полив, підживлення та боротьба зі шкідниками жимолості - про все це варто знати кожному садівнику.

 

Вибір саджанця жимолості

При виборі саджанця жимолості варто звертати увагу на кілька ключових аспектів:

  • Гілки повинні бути живими і неушкодженими.
  • Листя - здоровими та без видимих ознак хвороб чи шкідників.
  • Коренева система повинна бути добре розвиненою і цілісною.

Ще один момент, на який варто звертати увагу, якщо ви хочете купити жимолость саджанці - їхній вік. Ми рекомендуємо обирати саме на 1-річні або 2-річні рослини, оскільки вони краще приживаються та швидше адаптуються до нових умов. Також молоді саджанці мають більш активний ріст і здатні більш ефективно розвивати кореневу систему після посадки. 

 

Етапи посадки саджанця жимолості

Посадка саджанців жимолості складається з трьох основних етапів: 

  1. Вибір місця посадки.
  2. Підготовка ґрунту.
  3. Безпосередній процес посадки.

 

Вибір місця посадки

Жимолость їстівна - чагарник, який чудово росте на добре освітлених ділянках з родючим ґрунтом. Обирайте такі місця, що добре захищені від протягів та холодних вітрів. На жаль, ця рослина не зможе повноцінно розвиватися на бідних, піщаних ділянках чи у затінку. 

 

Підготовка ґрунту

Після того, як ви обрали ідеальне місце для посадки саджанця жимолості, його потрібно підготувати:

  1. Викопайте яму, відповідно до розміру кореневої системи саджанця.
  2. Приберіть зайве каміння та бур’яни з ділянки посадки.
  3. Хоча жимолость і є вологолюбною рослиною, проте надлишок вологи може стати для неї згубним. Тому ми радимо використовувати дренаж.
  4. На дно ями додайте компост або перегній, злегка присипаний землею. 

 

Посадка

Посадка жимолості у підготовлений ґрунт - річ проста. Та перед тим, як розмістити саджанець у яму, обов’язково перевірте стан рослини за ознаками, про які ми писали вище. 

Якщо з жимолостю все гаразд, поставте саджанець у яму так, щоб верхній корінь був на рівні поверхні ґрунту. Засипте коріння землею, обережно її ущільнюючи, щоб уникнути повітряних кишень. Обов’язково рясно полийте посаджену рослину. 

 

Полив, підживлення та мульчування

Догляд за жимолостю вимагає від садівника рясного поливу, регулярного підживлення та мульчування.

Жимолость позитивно реагує на добрий полив, особливо в період плодоношення, коли рослина витрачає багато сил. Ми рекомендуємо поливати саджанець в цей час кожного дня (1-1,5 відра води у звичайні дні, та 2 відра води - у спеку).

Що стосується добрива, то першу підгодівлю проводять під час посадки саджанця. Далі підживлення відбувається щорічно восени за допомогою суміші компосту, золи та подвійного суперфосфату.

Обов’язково покрийте область навколо саджанця шаром мульчі (наприклад, соломи чи кори) товщиною близько 5-10 см. Це допоможе утримувати вологу, запобігає росту бур'янів і захищає корені від перегрівання.

 

Захист від шкідників

Як і будь-яка культура, жимолость іноді може страждати від хвороб та шкідників. При перших же ознаках ураження використовуйте спеціальні препарати для боротьби. Для здорової рослини профілактичних заходів проводити не потрібно.

 

Обрізка жимолості

Молодим саджанцям жимолості обрізка не потрібна. Першу обрізку варто робити лише після досягнення рослиною 5-річного віку, щоби молоді гілки також отримували достатню кількість сонячного світла. 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner